Eski fircalar
Selam arkadaslar, eski fircalari nasil temizleye biliriz, elime bir kac tane guzel fircalar gecti. kullanmasamda, kolleksionumda kalsin, ama guzelcene temizlemek istiyorum, birinde resmen ahIr kokuyordu Big Grin sicak suya tutunca koku kayboldu. ama yinede en guzel bir sekilde temizlik sart.
kesinlikle temizlenemeyeceğine inanıyorum. alet temizleme sürecindeki tüm işlemlerden geçirsemde klavye tozu alma fırçası olarak kalıyorlar en fazla Smile
sizede bu sekılde degerlendrmenızı onerırım
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
"Bakalım ne gibi işlemler yapılıyor" diyerek uğradığım başlıkta konu ancak bu kadar hızlı kapatılabilirmiş. Smile
(01/05/2012, Saat: 00:32)haaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam arkadaslar, eski fircalari nasil temizleye biliriz, elime bir kac tane guzel fircalar gecti. kullanmasamda, kolleksionumda kalsin, ama guzelcene temizlemek istiyorum, birinde resmen ahIr kokuyordu Big Grin sicak suya tutunca koku kayboldu. ama yinede en guzel bir sekilde temizlik sart.

Ustadım bu konu hem teknik hem de sağlıkla ilgili olduğu gibi bir de fırçaya zarar verir/vermez ile ilgili....
Yazdığım nota ve adminimizin @BigHillMe şerhine göre yorumumu düzeltmeye ve eleştiriye açık tutuyorum. Smile)

1- Beyaz sirke içinde bir süre tutmak
2- Bir süre süt içerisinde tutmak(Hafif ılık)
3- Diş macunu yardımıyla diş fırçası ile temizlemek.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Kullanılacaksa knot değiştirme kesin çözüm aslında. Knot'lar çok pahalı değil sonuçta.

Koleksiyonda duracak ve illa orjinal kılları ile dursun isteniyorsa yukarıdaki yöntemlere ilave olarak dermaleen gibi bir şampuan da işe yarayabilir.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Özellikle yapıştırıldığı taban ile fırça kılı arasında afedersiniz mikrop yuvası oluşma ihtimali yüksek.

Belki de yerinden çıkarıp gerekli temizliği yaptıktan sonra tekrar yapıştırmak lazım.

O yüzden de zaman zaman faydalı bir yöntem belirleyerek uygulamakta fayda var.

Fikir jimnastiği yapmaya başlayınca neler akla geliyor. Smile)

Az önce gazete okurken bir reklam gördüm "Makyaj fırçaları nasıl temizlenir" başlığı altında.

Bir kabın içerisine
1- 250 Gr su
2- 1 yemek kaşığı elma sirkesi
3- 1 yemek kaşığı zeytinyağı

ekleniyor ve karıştırılıyor.
Ardından da fırça karışıma batırılıyor ve bir kağıt havlu ile temizleniyor.

Tıraş fırçası da bu karışımın içerisine konulsa ve diyelim ki gün boyu bekletilse... ???

Bu eski uykuda konuları nerelerden bulup cıkarıyorsunuz,

Daha guzel cevaplanmıs ilgili konular suralarda arkadaslar.

http://geltir.com/showthread.php?tid=888&page=2
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=5917&page=5
Page is closed. Smile)

Kötü bir niyetim yoktu @dikdik_s Serdar hocam. Smile
Neler var neler yok forumda diye dolanırken denk geldi. Derseniz bir daha uykudaki konuyu uyandırmayın o zaman tamam Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mata Trademark isimli tiras bicagi ve eski tiras bicagi bulmak Rigbie 3 2,757 30/09/2019, Saat: 22:14
Son Yorum: Rigbie
  Gillette eski jiletli traş makinası burakergun 4 3,177 09/08/2019, Saat: 16:19
Son Yorum: kral arthur
  Fırçalar Neden kıl döker? jegal 6 3,459 12/01/2019, Saat: 01:46
Son Yorum: FearOfATG
  Eski Berberler linguist 1 4,662 09/08/2012, Saat: 11:38
Son Yorum: ohtararan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: