Ben Bu İşi Çok Sevdim
Yol yakınken dönün Big GrinBig GrinBig Grin

Şakası bir yana, hoşgeldiniz.

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
memleket kurtulana kadar siyah
Hoşgeldiniz, keyifli tıraşlar ve forumlar dilerim.
Hoşgeldiniz.
Hoş bulduk arkadaşlar. Smile
15 Perdede Yakın ve Temiz Tıraş Uzmanı
Hoşgeldiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(15/06/2016, Saat: 01:19)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sherlock iş başında Smile

Hoşgeldiniz komşum,Onur hocam güzel noktalara değinmiş.Alışma sürecini atlatırsanız tıraştan aldığınız keyif katlanarak artacaktır.İyi tıraşlar

Havacılık camiası tanır hocam birbirini, Sherlock olmaya gerek yok Smile

(15/06/2016, Saat: 01:38)Emre K. Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş buldum. Öncelikle zaman ayırıp biraz fazla uzun yazımı okuyup tecrübeleriniz doğrultusunda ilaveler yaptığınız için çok teşekkür ederim. Önceleri sırf kokusunu sevdiğimden dolayı alköllü tıraş kolanyası kullanıyordum fakat son süreçteki araştırmalarım neticesinde çok da iyi bir şey yapmadığımın farkına varıp kullanmaktan vazgeçtim. Aftershave olayını ismi gibi sona bıraktım, kafamda bir kaç seçenek var fakat bu konuda acele etmek istemedim. Okaliptus kokusunu çok sevdiğim için Proraso' nun Okaliptus özlü tıraş losyonu bir sonraki siparişlerim arasında yerini alacak gibi. Tabi bakalım cildime en uygun ürün için araştırmaya devam. Evet bahsettiğiniz gibi bir kaç ay en az değişkenle tecrübe edinip ondan sonraki dönemde ihtiyaç ve isteklere göre yoluma devam etmek isterim.

Bu arada tam ısabet, güzel tespit; üniversiteden mezun olduktan bir müddet sonra sınavları kazanıp aday pilot oldum. Smile

Komşum estağfurullah, biz bu uzun yazıları keyifle okuyoruz ve keyifle bildiklerimizi yazıyoruz. Ben de havacılığın bir kaç yıl tozunu yuttum ama, gerek imkanlar gerekse farklı durumlardan dolayı bir türlü lisans alma işine giremedim. Hala durur o boşluk içimde. Hedefim ATPL değildi ama yine de olmadı işte. Neyse depreştirmeyin acımı, daha fazla yazmayacağım Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(15/06/2016, Saat: 18:03)KuzeyTurk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkürler. Smile

(15/06/2016, Saat: 18:28)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Havacılık camiası tanır hocam birbirini, Sherlock olmaya gerek yok Smile

Komşum estağfurullah, biz bu uzun yazıları keyifle okuyoruz ve keyifle bildiklerimizi yazıyoruz. Ben de havacılığın bir kaç yıl tozunu yuttum ama, gerek imkanlar gerekse farklı durumlardan dolayı bir türlü lisans alma işine giremedim. Hala durur o boşluk içimde. Hedefim ATPL değildi ama yine de olmadı işte. Neyse depreştirmeyin acımı, daha fazla yazmayacağım Smile

Forumda havacı bir arkadaşa denk gelmek ne kadar güzel. Siz hala havacılık üzerine mi çalışıyorsunuz, yoksa başka alanlara mı yönlendiniz?
Arkadaşlar tekrardan merhabalar;

yaklaşık bir haftalık süreçteki gelişmeleri aktarmak istedim.

İlk iki gün güzel giden süreç bugüne kadar tahrişlerle devam etti. Ne kadar bastırmadığımı ve doğru açıyı bulduğumu düşünsem de sanırım bazı melekeler henüz gelişmediği için cildi fazla yoruyordum. XTG yaparken kontrolu tam olarak sağlayamıyordum özellikle de çene ile boynun birleştiği bölgeler çok tahriş oluyordu. Buna domuz kılı fırça ile yüzde köpürtme yapmamın da katkısı oluyordu. Özellikle ikinci ya da üçüncü perdelerde fırçada köpük yetersiz kalınca tekrardan fırçaya malzeme yükleyip yüze çatır çutur sıfırdan girişmem gayet yanlış bir davranışmış. Zaten iyice incelmiş hassaslaşmış cildime resmen eziyet ediyormuşum geç farkettim.

Onun dışında, arko tıraş sabununu ne kadar çok sevmiş olsam da kıvamlı ve nemli bir köpük hazırlamama rağmen bir müddet sonra cildimin kuruduğunu hissediyordum. Çok kuru bir cilt yapım yok fakat benim cildimle iyi anlaşamadı sabun. Hala bir şeyleri yanlış yapma ihtimalim de var tabi.

"Badgerandblade" forumunda soğuk tıraş hakkındaki konuları biraz incelemiştim, bugün yeni siparişlerimin gelmesi ile bir deneme yapmak istedim. Fırçayı soğuk suya bıraktım, yüzümü yine soğuk su ile yıkayıp Proraso tıraş kremi ile yüzde köpürtme yaparak 1 WTG 2 XTG şeklinde tıraşımı oldum. Krem çok hoşuma gitti nemliliğini hiç kaybetmedi ve yeterli korumayı sağladı. Çok yakın olmasa da sıfır tahrişsiz keyifli, buz gibi bir tıraş oldu, mutluyum, huzurluyum.  Smile

Benim gibi yolun başında olan arkadaşlara ışık tutması açısından bu kısa süreçte tecrübe edindiğim bazı hatalı davranışları özetleyeyim;

Tıraş aleti Dövüş klubünün birinci kuralı; asla makinayı bastırmayın. Ben hiç bastırmadığımı düşünüyordum, bastırdığımı farkettiğimde yüzüm tahrişler içerisindeydi.

Fırça  Yüzünüz kösele ya da mobilya malzemesi değil, sert uçlu fırçalarla tesviye yapmayın. Az efendi olun ya. Big Grin

Jilet  Sakalları tersten alma işine bir müddet girişmeyin. Ben yaptım siz yapmayın, önce tekniğinizi geliştirin, sonra hobi olarak yine yaparsınız.

Exclamation  Önce sağlık; şura biraz gölgeli kaldı sanki, az daha mı yakın olsa, bir perde daha mı girişsem diye uğraşmayın ilk etapta. İnsan çok tutulunca tahrişler kaçınılmaz oluyor. Olduğu gibi bırakmak lazım bazen, bir sonraki tıraşta daha dikkatli olursunuz, daha güzel olursunuz.

Huh Yapamıyorum diye asla hemen vazgeçmeyin, biraz gelişme gözlemleyince bir sonraki tıraşı iple çeker hale geliyorsunuz.

Dediğim gibi yolun başındayım, bunlar henüz tecrübe ettiklerim ve kendi görüşlerim. Hatalarım, eksiklerim varsa tecrübeli arkadaşlar lütfen düzeltsinler. Forumda emeği geçen; tecrübelerini, değerli bilgilerini, ilgi ve alakalarını eksik etmeyen tüm komşularıma tekrar tekrar teşekkür ederim.

Son olarak yakında porsuğa geçiyorum, daha fazla dayanamadım.  Smile

@Reblica İyi bir domuz fırça porsuğu aratmaz der forumdaki fırça severler Smile
(21/06/2016, Saat: 03:12)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Reblica İyi bir domuz fırça porsuğu aratmaz der forumdaki fırça severler Smile

Komşum haklısınız, ama merak işte. Kafaya koydum bir kere, almassam ölürüm. Big Grin Zaten porsuğumu alayım her şey tamam oluyor. Kendimi dizginleyeceğım, uzun bir müddet alışveriş yapmayacağım. (Yine yaptı, hemen yaptı.)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraş sayesinde traşı sevdim yalico20 10 4,253 02/03/2019, Saat: 10:44
Son Yorum: ekilic2

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: