Bu Hangi Fırça ?
(24/10/2020, Saat: 19:36)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular, annem eski malzemeleri gözden geçirirken babamın şu eski tıraş fırçalarını bulmuş. Öyle sevindim ki anlatamam. Üzerlerinde marka vs. yazmıyor, yazıyorduysa da silinmiş. En az 30 yıllık vardır diye düşünüyorum. Hatta ilk tıraş olmaya başladığımda yani 20 yıl önce falan ben de kullanmıştım. İsmi cismi nedir, çıkarabilecek komşumuz var mıdır acaba?

4b462d9cce0b9eb2a5590bf4c9b2fb58.jpg

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İkiside muhtemelen aynı kişilerce üretiliyor.
Zaten üzerindeki siyah ince şeritlerden ve düğümdeki yüzükten kendini ele veriyor.
Soldaki fırçayı genelde "Star" marka olarak, sağdaki fırçayı "Temizel" olarak defalarca gördüğümü hatırlıyorum. Ancak bahsettiğim Temizel düz sap görseldekine nazaran biraz daha uzun. Bu muhtemelen önceki hallerinden biri Smile

http://starfirca.com/Home/urunler

Let's Encrypt - Free SSL/TLS Certificates

https://letsencrypt.org/
Yıllar eskitememiş. Güle güle kullanın
Şurası bir gerçek ki yerli fırça üreticilerimizin hakkını vermek gerek, zira dünya çapındaki fırça üreticilerine bakarsak yerli üreticilerimizin üretim teknoloji ve kapasitelerine rağmen ürünleri genelde oldukça kaliteli olmaktadır.

Örneğin bende hiç yabancı üretim fırça yok, knot ortadan kopunca atmak zorunda kaldığım jaguar fırçamdan sonra halen bir küçük boy temizel fırça kullanmaktayım ve bir yabancı marka fırça alma gereğini hiç duymuyorum, çünkü kıllar çok yumuşak ve çatallı, kullanımı da çok zevkli.

Elimde de yedek olarak 3 temizel ve daha bugün 6.- TL'ye aldığım lider marka fırçam var.

Tabi şu an duyuyorum, "sen bir porsuk kullan bak, onlara dönüp bakar mısın?" dediğiniz, çok haklısınız, aslında öyle ama ben domuzlardan memnunum.

Kullanım rahatlığı önemli benim için ..
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
(24/10/2020, Saat: 23:48)Naci Erdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şurası bir gerçek ki yerli fırça üreticilerimizin hakkını vermek gerek, zira dünya çapındaki fırça üreticilerine bakarsak yerli üreticilerimizin üretim teknoloji ve kapasitelerine rağmen ürünleri genelde oldukça kaliteli olmaktadır.

Örneğin bende hiç yabancı üretim fırça yok, knot ortadan kopunca atmak zorunda kaldığım jaguar fırçamdan sonra halen bir küçük boy temizel fırça kullanmaktayım ve bir yabancı marka fırça alma gereğini hiç duymuyorum, çünkü kıllar çok yumuşak ve çatallı, kullanımı da çok zevkli.

Elimde de yedek olarak 3 temizel ve daha bugün 6.- TL'ye aldığım lider marka fırçam var.

Tabi şu an duyuyorum, "sen bir porsuk kullan bak, onlara dönüp bakar mısın?" dediğiniz, çok haklısınız, aslında öyle ama ben domuzlardan memnunum.

Kullanım rahatlığı önemli benim için ..

Çok isabetli bir yorum olmuş. Bende de Soyalan marka tıraş fırçası var. Belki bir Semogue olamaz ama işini gayet iyi görüyor. Geçenlerde Ulus'ta itfaiye meydanına yakınlarda bir yerde bir esnafta 7.5 TL ye berber fırçası buldum büyük boy. Ucuz bulunca dayanamadım 2 tane aldım.
Bence ustura
ilanla hiçbir ilgim yok. Bu fırça hakkında bilgisi olan var mı çok uyguna geliyor.Sanırım domuz kılı.

https://dolap.com/urun/diger-desenli-ban...9-78522822
Merhaba komşum, soldaki fırçanın kesinlikle Başak marka olduğunu söyleyebilirim. Ben de var bir tane, videolarımdan birinde de kullanmıştım. Üzerindeki oval etikette Başak yazıyor ama etiket hemen çıkıyor, etiket yerinin izi kalmış zaten. Bendekinde de o şekilde Smile Başak fırça diğer yerli markalardan daha iyi buldum ben, jaguar, temizel, star, vs daha yumuşak uçlar. Güle güle kullan.

(24/10/2020, Saat: 19:36)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular, annem eski malzemeleri gözden geçirirken babamın şu eski tıraş fırçalarını bulmuş. Öyle sevindim ki anlatamam. Üzerlerinde marka vs. yazmıyor, yazıyorduysa da silinmiş. En az 30 yıllık vardır diye düşünüyorum. Hatta ilk tıraş olmaya başladığımda yani 20 yıl önce falan ben de kullanmıştım. İsmi cismi nedir, çıkarabilecek komşumuz var mıdır acaba?

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
(26/10/2020, Saat: 14:13)DelikanliTiras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşum, soldaki fırçanın kesinlikle Başak marka olduğunu söyleyebilirim. Ben de var bir tane, videolarımdan birinde de kullanmıştım. Üzerindeki oval etikette Başak yazıyor ama etiket hemen çıkıyor, etiket yerinin izi kalmış zaten. Bendekinde de o şekilde Smile Başak fırça diğer yerli markalardan daha iyi buldum ben, jaguar, temizel, star, vs daha yumuşak uçlar. Güle güle kullan.

Teşekkürler komşum Smile
So far so good..
Elimde temizel marka fırça var. Bu fırça domuz kılı mı sentetik kıl mı sizce? Nasıl ayırt edebilirim?
https://disk.yandex.com.tr/i/SrlphzkhcmjB0g
https://disk.yandex.com.tr/i/RPLMeyY_ge2eMw
https://disk.yandex.com.tr/i/CwH-A4ce-bOjYg
Fırçanın rresimleri bunlar.12,5 TL'ye aldım.
Bundan bende var. Çok eskidi. Bunu yıllardan sonra sakladığım yerden çıkardığımda, tutkal yerinden düğümünün çıkmaya başladığını farkettim.
Yeni aldığım fırçanın da tüyleri benziyor ama naylon gibi çok sert hissettiriyor. O da star marka sanırım.
Merhaba komşum, %100 domuz kılı fırçalar 45-50 TL'den aşağı değil bu aralar. Ben de yakın zamanda Lider fırça almıştım, görüntüsü %100 domuz gibiydi ama kılların büyük bir kısmı sentetikti, ayırt etmesi zor gerçekten. Domuz kılı da yapısında protein olduğundan bir tanesini yaktığınızda kokusu saç yanığı kötü ise domuz kılı olduğunu söyleyebilirsiniz. Yapıca ince, ucu çatallanmamış bir kılı yakarak test edebilirsiniz.

SM-A805F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Her şeyin bir şeyi vardır."

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,157 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Acca Kappa Fırça (Efsane Performans) harveyspecter 1 819 25/05/2023, Saat: 20:22
Son Yorum: finwe
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,210 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
  En küçük fırça aranıyor BigHillMe 28 41,570 15/02/2022, Saat: 23:35
Son Yorum: exselans
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,654 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Başak-Süper Fırça zorba58 116 143,855 19/10/2021, Saat: 23:57
Son Yorum: XauPau
  Domuz Kılı Fırça Seçimi esevetnov 313 182,442 11/10/2021, Saat: 19:27
Son Yorum: Bakkal
  Victorıa fırça Mutlucan 1 1,798 25/05/2021, Saat: 15:12
Son Yorum: tiffanygt
  Wilkinson Sword fırça Mirkwood 82 67,550 15/10/2020, Saat: 08:15