La Savonniere du Moulin
Herkese selam,

Bu sefer ki sabunumuz epey farklı. İçeriğinde %30 eşek sütü içermekte.
Fransa'da küçük bir eşek çiftliğinde üretiliyor. Aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

Organik bir içeriğe sahip, küçük bir ahşap kutu içerisinde gelmekte.
Fiyatı orta üstü grupta yer alıyor. 100 gr 25-30 $ gibi.
Kutunun kendisi bile sabun gibi kokuyor, hafif lavantalı bir sabun kokusu.
Tıraş sonrası 2-3 saat koku burnunuza geliyor.
Sabunun en efsanevi olayı tıraş sonrasında. Böyle bir şey görmedim.
Epey sabun krem kullanmışımdır, bunun gibi tıraş sonrası cildi yumuşatan yatıştıran bir ürün görmedim.
Eşek sütü içeren balsam da mevcut ,
onu bu sabun yerine arko gibi bir sabunla kullanmak daha mantıklı olacaktır.
Suyu seven, sert bir sabun. 2-3 dk suyla yumuşattığınızda kremsi bir kıvama geliyor.
26mm - 28mm gibi bir knota sahip, masaj etkisi orta kararda bir fırçayla hoşunuza gidecektir.
Özellikle organik ürünlere meraklı kişilere tavsiye ediyorum.

mLRL9Y.jpg

WYoYJq.jpg

pP2PrN.jpg

EJ2Jv9.jpg

MJRk5Q.jpg

bb9yAd.jpg
İnceleme için teşekkür ederim, bu sayede varlığını öğrendim eşek sütlü sabunun Smile

@1912 hocam Elinize sağlık güzel inceleme eşek sütlü sabun çok ilği çekici.
İlginç bir sabun ve güzel bir inceleme,teşekkürler.
tesekkurler hocam benim.epeydir aklimda olan bir urun ama temini zor malesef.esek sutu kullanimi sonrasi pulmoner sekresyonu biten cocuk hastami gordugumden beri esek sutune sempati duyuyorum
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Tıraş sabunu değil ama bizde de normal sabunu üretiliyor. Hatta Migros'larda yarında %50 indirimli. 5 TL'ye geliyor. Güzel sabun. Tıraş sabununu da merak ettim şimdi Smile

Screen%2BShot%2B2015-12-01%2Bat%2B14.55.50.png
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
İnceleme için teşekkürler komşum. Benim aklımda da eşekle alakalı bir şeyler var. Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(26/06/2016, Saat: 23:26)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş sabunu değil ama bizde de normal sabunu üretiliyor. Hatta Migros'larda yarında %50 indirimli. 5 TL'ye geliyor. Güzel sabun. Tıraş sabununu da merak ettim şimdi Smile

Screen%2BShot%2B2015-12-01%2Bat%2B14.55.50.png

@mancho
üstat ne özelliği var bu karakaçan sabununun , saç'a uygun mu ?
(27/06/2016, Saat: 00:00)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:    

@mancho
üstat ne özelliği var bu karakaçan sabununun , saç'a uygun mu ?

Duş sonrası bıraktığı yumuşak hissi seviyorum ben sevgili @ihtilaf üstad. Tıraş sabununda bahsedildiği gibi nemlendirmesi gayet iyi. Saç için kullanmadığından birşey diyemeyeceğim, saçta Defne sabunu tercihim.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
SdM olarak yurt dısı forumlarda cokca bahsedilir. Guzel bir sabun. Zaten icinde sutu olsun, kuru cildli bizlerin olsun.
Mitchells Wool Fat, Hassinger Schlafmilk tarzi, sabunları begenenler icin kesinlikle begenecekleri bir sabun.

Yalnız kutusu cok ince ahsap tan yapılma, bazen tasınma esnasında kırılmalar catlamalar olabiliyor, takıntılı arkadasları onceden uyarayım. Kopurtmek icinde baska bir kaba almak daha dogru olur ama tabiki kendi tercihinize kalmıs.

1912 arkadasıma guzel inceleme icin tesekkur ederim. Nereden ne kadar fiyatla temin ettiginizi de paylasırsanız cok seviniriz.

Saygılar

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: