Hi-end müzik ve sinema sistemleri
Video 
Merhaba komşular
Benim gibi Hi-End müzik ve sinema sistemi bileşenlerine ilgisi olanlar varmı? Kullandığımız sistemler hakkında tecrübelerimizi paylaşabiliriz diye düşündüm.
Marantz sr390 receiver, technics sbt 160 speaker , onkyo CD player. 20 senedir kullanıyorum. Smile
Her Kasaba da ışık saçan bir öğretmen ve bu ışığı söndürmeye çalışan bir papaz vardır ?
Victor Hugo
Siz stereo olarak müzik ağırlıklı kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla 20 sene çok iyi komşum vallahi ben okadar kullanabilecekmiyim bilmiyorum.
Bende Kef R serisi ;
KefR500 kuleler
R100 Bookshelf
R200c center
R400b Subwoofer
5.1 hoparlör seti, Onkyo TX-NR 5010 receiver, Oppo BDP-105 eu bluray oynatıcı kombinasyonu var. Sanırım 4 senedir kullanıyorum.
Ev sineması icin elimde Jbl hoparlorler, Jamo 500w sehpa tipi buyuk sub bass, Kenwood Pre amfi ve markası su anda aklımda degil 6x100w profesyonel amfi var. Lazer disk player dan, cd yazıcıya kadar bir suru malzeme var. Ben kullanmıyorum. İhtiyacı olan almayı dusunen varsa ozelden yazabilir.
https://drive.google.com/drive/folders/1...sp=sharing
@dikdik_s üstad konu isabet oldu ihtiyacı,ilgisi olan arkadaşlar için faydalı olacağı kanaatindeyim.
Cambridge Audio Azur 640A Amfi, Cambridge Audio Azur 640C CD Çalar ve Dali Concept 2 Bookshelf Hoparlörden oluşan bir başlangıç seviyesi sistemim var. 4 yıl kadar önce kızım emeklemeye başlayıp hoparlörlerin ayaklarını kurcalamaya başlamadan önce keyifle kullanıyordum. Şuan aynı durumda bir oğlum var. Bu nedenle yaklaşık 2 yıl daha kullanamayacağım. Keyfini kardeşim sürüyor epey zamandır. İlerde sistemime bir DAC ilave etme hayalim var.
TEAC AG 790 amfi
QUADRAL QUINTAS 606 II kule hoparlör seti
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Bende yıllar boyunca, özellikle evlendikten sonra ve çocuk olana kadar bu işler ile uğraştım baya ... bir ara iyi bir ev sineması sistemi de kurmuştum ama sonra bu sistemler ile güzel muzik dinlenmediği kanaatine vardım ve yine stereo ya döndüm.

Maalesfef özellikle çocuk olduktan sonra, yani son 3.5 yıldı istediğim gibi, istediğim şeyleri dinleyemiyorum... çok ara sıra, bazen evde yanlız kaldığım da ancak Smile

Benim mevcut sistemim

Marantz Cd63MK2 Cd player,
Pioneer N50 Network Player
Creek Evolution 50A anfi vs
Monitor Audio Rx6 hoparlörden oluşuyor...

Keşke yeterince dinleyip eski günler de ki gbi keyif alsam da, sistemi bir kaç tık ileri götürebilsem yine.. Sad
USR8JP.jpg

Apartmanda yüksek sesle dinleyemediğimiz için benim çözümüm taşınabilir sistemlerden yana oldu.

Kulaklıklarım audio technica cks77
Sony mdr1A
Dap cayin N3

Tıraşa göre çok pahalı bir hobi mp3 formatında müzik dinleyenler anlayamaz bizi mp3 formatında müzik dinlemek kartuşlu aletle tıraş olmak gibidir. Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Otomobil Ses Sistemleri Bilge_Kagan 5 2,956 19/07/2020, Saat: 00:44
Son Yorum: trooper_gs
  Dijital Çağın Müzik Dinleme Zevkine Etkisi ohtararan 92 90,620 07/01/2016, Saat: 05:05
Son Yorum: dikdik_s
  Müzik çalmayan spor salonu Viyaduk 12 13,912 29/07/2015, Saat: 16:34
Son Yorum: Viyaduk
  son gittiğiniz sinema filmi? errate 10 13,139 23/01/2013, Saat: 17:17
Son Yorum: Fallschirmjäger

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: