En Son Ne Aldınız ?
(16/01/2019, Saat: 00:18)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Zeyes komşum yeni ürünleriniz hayırlı olsun güle güle kullanın. Merkur 42C’yi bende satın almayı düşünüyorum ama bir türlü karar veremiyorum. Kullanma fırsatınız oldu mu beğeniyor musunuz?

Komşum birde OC 41C deneyin. Bende geleneksel ıslak tıraş dünyasının en verimli ürünleri Merkur 41C open comb + Semogue 830 + Tabac sabun in Porcelain case (mutlaka kopurtme kabında kopurtulecek, cunku etken maddeler ust duzeye cıkıyor) + kişiye ozgu jilet (her ne kadar merkur 1904 jilet secmese de) + tıras sonrası mutlaka alkol icermeyen bir urun = cok yakın tıras like BBS ve en az tahriş. NOKTA. Koku hissiyatı için benim tercihim Davidoff Zino. Tıraş kozmetiklerinden bence koku verimi beklemeyelim, onlar kendi işlerini yapsın yeter.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(16/01/2019, Saat: 21:57)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum birde OC 41C deneyin. Bende geleneksel ıslak tıraş dünyasının en verimli ürünleri Merkur 41C open comb + Semogue 830 + Tabac sabun in Porcelain case (mutlaka kopurtme kabında kopurtulecek, cunku etken maddeler ust duzeye cıkıyor) + kişiye ozgu jilet (her ne kadar merkur 1904 jilet secmese de) + tıras sonrası mutlaka alkol icermeyen bir urun = cok yakın tıras like BBS ve en az tahriş. NOKTA. Koku hissiyatı için benim tercihim Davidoff Zino. Tıraş kozmetiklerinden bence koku verimi beklemeyelim, onlar kendi işlerini yapsın yeter.

@korgunv
Komşum OC’nin farkı biraz daha agresif olması dışında başka bir farkı var mı CC’den?

———————
Nice and clean.

(16/01/2019, Saat: 21:29)Zeyes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok komşum, jileti gayet güzel tutuyor. Herhangi bir dengesizlik yok. Sanırım bazı komşular bu alette böyle bir sorun olduğundan bahsetmişlerdi. Ben de başta endişelenmiştim ancak ilk tıraşımdan sonra gayet memnun kaldım.

———————
Nice and clean.

Mild olmasına rağmen 3 perde ile bbs’e yakın tıraş elde ettim.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
(16/01/2019, Saat: 21:57)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum birde OC 41C deneyin. Bende geleneksel ıslak tıraş dünyasının en verimli ürünleri Merkur 41C open comb + Semogue 830 + Tabac sabun in Porcelain case (mutlaka kopurtme kabında kopurtulecek, cunku etken maddeler ust duzeye cıkıyor) + kişiye ozgu jilet (her ne kadar merkur 1904 jilet secmese de) + tıras sonrası mutlaka alkol icermeyen bir urun = cok yakın tıras like BBS ve en az tahriş. NOKTA. Koku hissiyatı için benim tercihim Davidoff Zino. Tıraş kozmetiklerinden bence koku verimi beklemeyelim, onlar kendi işlerini yapsın yeter.

@korgunv komşum yazınızı okurken kendimi bir an tıraşın ortasında hissettim Smile
Çok güzel yorumlamışsınız teşekkür ederim. Uzun zamandır 41C ve 42C'yi takip ediyorum. Satın alma noktasında kararsız kalmıştım ama sizin ve @Zeyes komşumun yazdıklarından sonra almak farz oldu bana Smile
(16/01/2019, Saat: 22:06)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @korgunv komşum yazınızı okurken kendimi bir an tıraşın ortasında hissettim Smile
Çok güzel yorumlamışsınız teşekkür ederim. Uzun zamandır 41C ve 42C'yi takip ediyorum. Satın alma noktasında kararsız kalmıştım ama sizin ve @Zeyes komşumun yazdıklarından sonra almak farz oldu bana Smile

Komsum ben yıllardır OC makinelere agresif olduklarını dusundugum icin uzak durdum. Ancak forumumuz sayesindeki takas imkanlarıyla Merkur 1904 OC kullanmaya basladıktan sonra ne kadar yanlıs dusunduğumu anladım. Hatta bugun Cin'den DOC siparişi yaptım. Hassas cildin ilacı bence tasta kopurtme + open comb. Dikkatlice yavas yavas tıras olun, sonuc ınanılmaz, hem ŞAP hem after shave uygulamalarında hic bir rahatsızlık yasamadım. Normalde tırasın 5 -6 saat sonrası kasınma problemi yasardım eskiden, bu da olmadı.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(16/01/2019, Saat: 21:52)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Efsane gelenekselci Mersin'de. Biz nerelerden tanıştık. Siz nasıl hala tanışmadınız. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi

Hiç sormayın komşum Big Grin Bu vesile ile tanıştık üstadla.. İyi ki de tanışmışız Smile @Sofistike komşum çok teşekkür ederim Wink
(16/01/2019, Saat: 22:55)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiç sormayın komşum  Big Grin Bu vesile ile tanıştık üstadla.. İyi ki de tanışmışız  Smile  @Sofistike komşum çok teşekkür ederim  Wink

@Serjames Serdar Bey;

Komşum, Mehmet bey ile arkadaşlığınıza vesile olabildiysem ne mutlu bana sizler çok değerli iki geleneksel (ıslak) tıraş deneyimi olan ve benim kanaatim ehli keyif insanlarsınız eminim ki daha bir çok keyif-i meşguliyet bulursunuz. Rolleyes ( Laf aramızda Mehmet bey ile bugün bu konu ile alakalı konuşmuştuk.  Big Grin )

Sevgi ve Saygılarımla,
Gürkan
(16/01/2019, Saat: 22:17)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum ben yıllardır OC makinelere agresif olduklarını dusundugum icin uzak durdum. Ancak forumumuz sayesindeki takas imkanlarıyla Merkur 1904 OC kullanmaya basladıktan sonra ne kadar yanlıs dusunduğumu anladım. Hatta bugun Cin'den DOC siparişi yaptım. Hassas cildin ilacı bence tasta kopurtme + open comb. Dikkatlice yavas yavas tıras olun, sonuc ınanılmaz, hem ŞAP hem after shave uygulamalarında hic bir rahatsızlık yasamadım.  Normalde tırasın 5 -6 saat sonrası kasınma problemi yasardım eskiden, bu da olmadı.

@korgunv Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz. Aslında hassas yada normal cilt farketmez tasta köpürtüp sonrasında yüzde istenildiği kadar çalışılabilir.
Cilt ne kadar dayanıklı olursa olsun yüzde köpürtme yapınca Sabun yada kremin tam kıvama gelmesi için geçen süre cildi hassaslaştırıyor.
Tıraşlarımın neredeyse tamamını bu şekilde olurum.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(16/01/2019, Saat: 23:58)Sofistike Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Serjames Serdar Bey;

Komşum, Mehmet bey ile arkadaşlığınıza vesile olabildiysem ne mutlu bana sizler çok değerli iki geleneksel (ıslak) tıraş deneyimi olan ve benim kanaatim ehli keyif insanlarsınız eminim ki daha bir çok keyif-i meşguliyet bulursunuz. Rolleyes ( Laf aramızda Mehmet bey ile bugün bu konu ile alakalı konuşmuştuk.  Big Grin )

Sevgi ve Saygılarımla,
Gürkan

İyi dileklerin icin tesekkurler Gürkan kardesim. Dedigin gibi bugunku muhabbetimizin uzerine Serdar ile tanismak ve en kisa zamanda bulusmaya niyetlenmek super oldu. Ayrica ortak mesguliyetlerimiz zaten varmis, konusulacak ve paylasilacak cok konu var.
Tekrardan tesekkurler...
Geldi paslanmazım, çeliğim...
Nefis bir alet, tabiri caizse ""Jilet gibi"
@izbe komşuma da kıymetli ve özel jesti için teşekkür ediyorum. Çok merak edip alamadığım bıçakları da bu vesile ile tecrübe etmiş olacağım.

BavVjG.jpg

P1nR8N.jpg
"A Samurai always wears two swords."
@DenizKSK Hayırlı olsun komşum güle güle kullanasın. Sabırsızlanıyorsundur sabah tıraşı için yeni ürünlerle Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: