En Son Ne Aldınız ?
(31/01/2019, Saat: 16:28)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkon X3 Slant’ın hayırlı olsun @turkoglum13 komşum. İyi günlerde güle güle kullan. Kullanım sonrası yorumunu bekliyoruz Smile

Tesekkur ederim Volkan abi.
Elimden geldigince yorum yaparim abi.
Bu arada hala fatboy yorumu bekliyorum abi
(31/01/2019, Saat: 14:30)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yavas yavas kendi capimizda sampiyonlar ligi kadrosunu kuruyoruz. Cok uzun zamandir almayi planladigim ikon x3 basliga rocnel elit sapta eklenince dayanamadim. @skybrave komsuma cok tesekkur ederim.

Rocnel elite sap değil mi o

2cyku28.jpg
f737bf9d0da9457050f0758f71cbbfd6.jpg78f238a0df4049eec0b52fbd38532793.jpg

Almıştım ama paylaşmak için fırsat olmadı. İnceleme için aldım yoksa beğendiğimden değil yani

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(31/01/2019, Saat: 20:39)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Almıştım ama paylaşmak için fırsat olmadı. İnceleme için aldım yoksa beğendiğimden değil yani

Sauvage almak için çok gidip geldim. Hepsinde de vazgeçtim. Birkaç denemeden sonra yorumunuzu bekliyorum.
yaşam bir zevktir
@vintage Elbette. Naçizane bir inceleme yapmayı planlıyorum ama öncesinde kesinlikle almanızı tavsiye edeyim.Arada kalmayın. Farkındalık ve kalıcılık tahmin ettiğimden çok yüksek.
bir yıl daha bitiyor
insan yaşlanırken?
@ahraz
Her daim zevklidir kardeşim, iyi günlerde güle güle kullan Smile

Açıkçası sizin yorumlarınız üzerine aldım @Tahir abim. Kokuyu beğendiğinizi biliyorum,bu sebeple zevklilik size ait sayılır. Çok teşekkür ederim.

GM6_Tur cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bir yıl daha bitiyor
insan yaşlanırken?
Özleyerek tekrar aldım.

11ec8e6b2dae63aae3a984a659eaa251.jpg

Sent from my SM-G930W8 using Tapatalk
Nihayet beklenen gün geldi.

Öncelikli olarak köpük yapma becerisi elde etmek istediğim için verdiğim ilk siparişler az önce elime ulaştı.

İlk olarak Proraso'nun köpürtme kasesi elime ulaştı. Bu basit ama kullanışlı görünen, yekpare kalıp plastik, sert yapılı, kulplu, yeşil renkte bir köpürtme tası.

4aafe6ebeb5ee38202fc08097337f545.jpg

Kenardaki kulbu sayesinde ele rahat oturuyor. İçerisinde köpük yapmayı kolaylaştıracak çentikler mevcut. Öyle süper über cancanlı bir şey olmasa da, başlangıç için işe yarar diye düşünüyorum.

5cb81e547a7d65d22148fa716d7e72bf.jpg

2cea875239ccc5034b54af423b6ee133.jpg

Ardından da asıl beklediğim Razorus kargosu geldi. Bu setin içinde Proraso'nun Sandalwood krem sabunu, Semogue fırça standı ve tabii ki Semogue 1800 tıraş fırçası bulunuyor.

1a4ab9421e5844b92ffaab05f8247cb3.jpg

72eb34840b8594a45b5559385e298953.jpg

Semogue tıraş fırçasını elime aldığımda ilk dikkatimi çeken (hayatında eline tıraş fırçasını sayılı almış birisi olarak) beklediğimden oldukça ufak tefek olduğuydu. Ben daha büyük bir şey bekliyordum. Sanırım 22 mm knot size düşündüğümden de küçükmüş. İleride yavaş yavaş büyütürüz.

acfd57599fc91d4acea41cbcf912902c.jpg

Hemen gözüme çarpan bir siyah kılı kopardım. Fırça kuru haliyle genel olarak oldukça "backbone"lu, ama tepesi de bir o kadar yumuşak. Sanırım bunların yarattığı farkı kullandıkça deneyimleyeceğim. Sürekli bahsedilen o koku olayını kesinlikle almadım, sıfır koku diyebilirim. (Bu fırçayla ilgili çok araştırma yaptım, ileride inşallah bir incelemesini yapabilirim)

Razorus sağolsun, yanında bir de Derby Usta jilet yollamış. Bu benim ilk jiletim ve henüz tıraş aletim olmasa da çok heyecanlandırdı. Smile

Köpürtme işini kotarıp, biraz da fırçanın break-in'ini atlattıktan sonra, ikinci akımda tıraş bıçağı alımına geçeceğim.

d3e19dc4f5652c8dbb7e9dbe461726ac.jpg

Yeni ürünleriniz hayırlı olsun @Rayko ve @mertonyon komşum. İyi günlerde güle güle kullanın.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: