En Son Ne Aldınız ?
Kavuştuke239f32fe3dc9f3c53263b5d8cf3d5b6.jpg

Sent from my SM-G930W8 using Tapatalk
Forumdan Abdussamed komşumdan aldığım jiletli ustura. Merak ettim aldım, belki denerim Big Grin bu işin sonu usturaya gidiyor demişlerdi de inanmamıştım Big Grin52a9d4059d1fcece16c8e5899709161c.jpg

BLA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(18/06/2019, Saat: 10:58)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumdan Abdussamed komşumdan aldığım jiletli ustura. Merak ettim aldım, belki denerim Big Grin bu işin sonu usturaya gidiyor demişlerdi de inanmamıştım Big Grin

Hayırlı olsun hocam. Mini bir ustura koleksiyoncusu adayı olarak ustura iyidir diyorum ben.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(18/06/2019, Saat: 10:58)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumdan Abdussamed komşumdan aldığım jiletli ustura. Merak ettim aldım, belki denerim Big Grin bu işin sonu usturaya gidiyor demişlerdi de inanmamıştım

Komşum hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Tekniğimi oturtmaya çalıştığım için şuanda ustra uzak gözüksede bu işin sonu usturaya gider lafını çok duyduğumdan o tarafa doğru kayarmıyım merak etmiyor değilim. Zaman ne gösterecek bakalım Wink
(18/06/2019, Saat: 10:58)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumdan Abdussamed komşumdan aldığım jiletli ustura. Merak ettim aldım, belki denerim Big Grin bu işin sonu usturaya gidiyor demişlerdi de inanmamıştım ~~`
~

İyi günlerde kullanın.

Bu konuda bazı önerilerim olacak.

1- Öncelikle Usturaya jilet takmadan jilet varmış gibi tıraş olma denemeleri yapın. Böylece el alışkanlığınız olumlu anlamda belli bir seviyeye gelir. Jilet ve yüz açısını iyi ayarlayın.
2- Tıraş olurken usturayı yüzünüze normal makinelerle olurken ki veya permatik gibi bastırmayın, daha hassas dokunuşlar yapın.
3- İlk zamanlarda yüzünüzün hassas yerlerini tıraş ederken daha dikkatli davranın, özellikle boyun altı ve bıyık bölgesinde dikkatli olun.
4- Kulağa yakın yerlerde de dikkatli olun, usturayı hareket ettirirken nereye dokunduğunuza dikkat edin. Permatik veya tıraş makinelerinde bu konuda dikkatsiz olsanız bile bir yere kadar sizi koruyabiliyor, ancak ustura çıplak ata binmeye benzer, düşme riskine karşı daha özenli ve dikkatli hareket etmelisiniz.

Şimdilik diyeceklerim bu kadar.

E n v i r o n m e n t a l i s t

(18/06/2019, Saat: 11:52)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi günlerde kullanın.

Bu konuda bazı önerilerim olacak.

1- Öncelikle Usturaya jilet takmadan jilet varmış gibi tıraş olma denemeleri yapın. Böylece el alışkanlığınız olumlu anlamda belli bir seviyeye gelir. Jilet ve yüz açısını iyi ayarlayın.
2- Tıraş olurken usturayı yüzünüze normal makinelerle olurken ki veya permatik gibi bastırmayın, daha hassas dokunuşlar yapın.
3- İlk zamanlarda yüzünüzün hassas yerlerini tıraş ederken daha dikkatli davranın, özellikle boyun altı ve bıyık bölgesinde dikkatli olun.
4- Kulağa yakın yerlerde de dikkatli olun, usturayı hareket ettirirken nereye dokunduğunuza dikkat edin. Permatik veya tıraş makinelerinde bu konuda dikkatsiz olsanız bile bir yere kadar sizi koruyabiliyor, ancak ustura çıplak ata binmeye benzer, düşme riskine karşı daha özenli ve dikkatli hareket etmelisiniz.

Şimdilik diyeceklerim bu kadar.
Çok teşekkürler değerli tavsiyeleriniz için. Bu ustura diğer Ali Bıyıklı vb jiletli usturalara göre biraz kısa gördüğüm kadarıyla. O yüzden ilk denememi bununla mı yaparım yoksa bunu şimdilik saklar mıyım bilmiyorum Smile Tutuş ve manevra açısından zorlanabilirim gibi hissediyorum bununla

@FearOfATG ve @Sh@dow komşum sizlere de teşekkür ederim Smile

@dr_green iyi günlerde kullanın Smile @manuple üstada kulak verin, hayırlı olsun Smile
Çalıştığım ilçedeki berber arkadaşla selamlaşmaya gittim bi Sedef ustura çarptım geldim Smile klasik tıraştan ve ustura ile tıraştan muhabbet ederken hocam hediye edeyim sana, ben de var birkaç tane dedi sağolsun Smile

Urbane ile boy farkı böyle. 1 cm kadar. Sanırım çok bir şey farkettirmeyecek gibi Smilea7cc832fbb80066588701801450753bb.jpg

Onların jilet yerleştirme durumları sıkıntılı.
Sizin aldığınız daha rahat ve sorunsuz
Bazen düşünüyorum da elim -ayağım titriyor. Smile)

E n v i r o n m e n t a l i s t

(18/06/2019, Saat: 14:42)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onların jilet yerleştirme durumları sıkıntılı.
Sizin aldığınız daha rahat ve sorunsuz
Bazen düşünüyorum da elim -ayağım titriyor. Smile)
Komşum zaten hediye diye verdi ben de karşılaştırma yapabilmek adına aldım Smile

Ben de bu tarz bir usturaya jilet yerleştirdiğimi düşünürken en basitinden tırnağımı 1 mm kadar yaracağım gözümün önüne geliyor Big Grin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: