En Son Ne Aldınız ?
Rockwell 6s
Sakin bir zamanda ilk denemelerimi yapacağım

gadijtd.jpeg

69ux0vl.jpeg
Kokuşmuş bir şeyler var şu Danimarka Krallığında... Çöpü çıkarsanıza hayvan herifler!!!
Yurtdışından mı sipariş verdiniz hocam
(14/12/2022, Saat: 09:36)Mert günaydın Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yurtdışından mı sipariş verdiniz hocam

5 Aralık'ta aşağıdaki linkten sipariş vermiştim ama stoklarında kalmamış.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07...UTF8&psc=1

Keşke Viking's Blade ve Rex de olsa. Amerikan Amazon'unda var ama ithalat vergisi ve kargo ücreti Amerika üzerinden olunca çok tutuyor.
Kokuşmuş bir şeyler var şu Danimarka Krallığında... Çöpü çıkarsanıza hayvan herifler!!!
Bende almayı düşünüyordum ama impa fiyatını 1.250 den 1.500 çıkardı artık yılbaşı indirimi bile yaramaz ikinci eli de çok az var vazgeçtim.
(14/12/2022, Saat: 10:58)Mert günaydın Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende almayı düşünüyordum ama impa fiyatını 1.250 den 1.500 çıkardı artık yılbaşı indirimi bile yaramaz ikinci eli de çok az var vazgeçtim.

İmpa'daki 6C benim aldığım 6S. 6C zamak ya da pirinç üzeri krom kaplama, 6S komple paslanmaz çelik. Aynı ürünün farklı malzemeden imal edilmiş versiyonları. Ağırlık ve kaplama malzemesindeki farklılıklar tıraş hissini biraz olsun değiştirebiliyor sanırım, yabancı forum ve Youtube kanallarında bu tarz yorumlar var. 6S stoklarında olsaydı ben de İmpa ya da Razorus'tan alacaktım. Bir şeyi yurtdışından kendim almamla Türkiye'deki ithalatçısından almam arasındaki fark 100-200 TL gibi abartı olmayan bir meblağ ise güvendiğim ithalatçı bir firmadan almayı tercih ediyorum ama dediğim gibi, güvendiğim bir firmada Rockwell 6S bulamadım.
Bugün öyle bi gaza geldik alışverişin cılkını çıkardık. 3 makine (rocca,parker97r,rimei), 2 sabun (kırmızı proraso kase, kırmızı cella kase) 1 fırça (yaqi yakut 2 band) ve 1 fırça+makine standı alarak uzunca bir süre alışveriş defterini kapatmayı umuyorum.
Bir adet de TTO aletim olsun istediğim için Wilkinson Sword The Edger aldım.
İncelemelerde çok hafif bir tıraşı olduğu söyleniyor.
Yarın günlerden tıraş Smile)
Gillette Silver Blue ile deneyip, göreceğim.

48uzwv5.jpeg

gvamtr5.jpeg

7a2vo5p.jpeg

6lystvx.jpeg
Merakıma ve sabırsızlığıma yenik düşüp,
"Şu meşhur 89 başlıklar nasıl oluyormuş görelim!"
diyerek Mühle'nin R89 varyasyonlarından birisi olan R 220 SR'yi aldım.
Aletin işçiliği ve kaplaması enfes ancak sapı benim için hayal kırıklığı oldu ki diğer R89 modelleri ya da Edwin Jagger DE89 yerine bu modeli seçmemin sebebi sapıydı.

Sapın fotoğraflarını aşağıdaki linkten görebilirsiniz:

https://muehle-shaving.com.tr/products/m...i-r-220-sr

İnternetteki fotoğraflarda gözüken sap rengi ile bana gelenin alakası yok. Ahşap gibi doğal materyallerde doku ve ton fotoğraftakilerle farklılık gösterebilir ancak, benim durumumda sapın rengi tamamen farklı. Hani abanoz siyahı olsa gene şık durur ama bu öyle de değil. Görünüşü, orman yangınında alazlanıp, isten rengi dönmüş bir ağaç dalınınki gibi. Çok hüzünlü ve ağırbaşlı duruyor.

Müşteri temsilcileri ile yazıştığımda kendileri son derece kibar ve ilgiliydi. Bu sene gelen R 220 SR'lerin hepsinin renginin bu şekilde siyaha çalan bir kahverengi olduğunu, değişim yapmalarının bir fark yaratmayacağını, ürünü iade etmem halinde, para iadesinde bulunabileceklerini söyledi. İşlevsel bir sorun olmadığı sürece kozmetik detaylar yüzünden iade etmek istemediğimi söyledim. Tıraşının nasıl olduğunu sizlerle ileriki zamanlarda paylaşacağım.

jlatcge.jpeg
a5olo.jpg
Semogue 1470
Merkur Progress 570
Pearl T-121

306u680.jpeg

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: