En Son Ne Aldınız ?
@dikdik_s Serdar Kardeşim iyi günlerde keyifle kullanın.. "Sanguine" en zor durumda bile iyimser olmak sanki bizi yansıtmış dostum..

(15/02/2017, Saat: 22:34)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni guzellikler herkese hayırlı olsun dostlar.

Bize de enjektor jiletli shavette ler geldi.
2z4h56g.jpg

Komşum hayırlı olsun, bunların yarım DE jilet kullanan shavettelere göre ne gibi artıları var?
(24/09/2016, Saat: 12:40)Arapaho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Egelilerin çoğu bilir. Koyu renkli sabunlar genelde zeytinin çamuru denilen pirinadan yapılır. Prina, zeytin sıkıldıktan sonra ortaya çıkan yağlı posaya denir. Köylerdede genelde sabunlar bundan yapıldığı için koyu renkli olur, içine birde kostik koyarlar. Herkesin kostik oranı farklıdır, oranı tutturması zordur.  Pirina yağı ile yapılmayıp, normal zeytinyağı ile veya pirina/zeytinyağı karışımı ile yapılan sabunlar görece daha açık renkli olur, ancak köylerde veya el yapımı sabunlarda hiçte bembeyaz olanını görmedim (Eğer içine başka maddeler karıştırmıyorlarsa). Kendi yemeklik yağından kimse sabun yapmaz. Marketlerde satılan bazı zeytinyağı sabunlar beyaz renkli oluyor.  

Umarım faydalı olmuştur.

(15/02/2017, Saat: 22:34)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni guzellikler herkese hayırlı olsun dostlar.

2z4h56g.jpg

Serdar bey güle güle kullanın. Yorumunuzu bekliyorum
@Tahir @msakalli @Kerkenez

Cok tesekkurler komsular. Baska bir konuda yazısmıstık, ama ozet olarak normal DE jiletler cok ince oldugundan ısırma yapabiliyor ali bıyıklı tarzı shavettlerde.
Feather veya bu enjektor SE jiletler daha kalın oldugu icin, ısırması esnemesi az, normal usturaya daha yakın hissiyatta olur diye mantıken dusunuyorum. Denemek lazım.
Feather ı 1 kere kullanıp Ahraz komsuma gondermistim, bununda birisini yine kendisine gondericegim. Ahraz komsum feather shavette le yan yana kullanıp detaylı bir karsılastırma yapar belki.

Ben sırf meraktan soyledim. Shavette lere fazla sıcak olmasamda, bu enjektorluyu bir denemek istiyorum. Bakarsınız zevkli birsey cıkar.

Not: Sanguine in ahsap saplı R5 miydi oyle bir modeli vardı daha once bende normal DE jilet kullanan, ona nazaran bu enjektor jiletlinin celik kalitesi agırlıgı falan farklı, normal ustura hissiyatı olan degisik bir urun.

2z4h56g.jpg

Hayırlı olsun abi,güle güle kullan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Üst mesajı şimdi gördüm,imkanlar dahilinde kullanıp ayrıntılı bir inceleme yaparım.Tekrar teşekkür ederim abi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
@dikdik_s, hayırlı olsun üstad, yorumlarınızı merakla bekliyorum. İlgimi çekti bayağı. Nereden, kaça aldınız acaba?
Haydi hayırlı tıraşlar...
@OnLyTNT
dostum arkadas ingiltere ebay dan soyledi, ukraynaya. Ukraynadan da bana getirdi yanlıs olmasın, 90-100 liraya falan geliyor shipping le sanırım.
(16/02/2017, Saat: 00:48)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Tahir  @msakalli  @Kerkenez

Cok tesekkurler komsular. Baska bir konuda yazısmıstık, ama ozet olarak normal DE jiletler cok ince oldugundan ısırma yapabiliyor ali bıyıklı tarzı shavettlerde.
Feather veya bu enjektor SE jiletler daha kalın oldugu icin, ısırması esnemesi az, normal usturaya daha yakın hissiyatta olur diye mantıken dusunuyorum. Denemek lazım.
Feather ı 1 kere kullanıp Ahraz komsuma gondermistim, bununda birisini yine kendisine gondericegim. Ahraz komsum feather shavette le  yan yana kullanıp detaylı bir karsılastırma yapar belki.

Ben sırf meraktan soyledim. Shavette lere fazla sıcak olmasamda, bu enjektorluyu  bir denemek istiyorum. Bakarsınız zevkli birsey cıkar.

Not: Sanguine in ahsap saplı R5 miydi oyle bir modeli vardı daha once bende normal DE jilet kullanan, ona nazaran bu enjektor jiletlinin celik kalitesi agırlıgı falan farklı, normal ustura hissiyatı olan degisik bir urun.

Sağ ol komşu cevap için. Bahsettiğiniz yazışmaları okumuştum zaten de ben aslında aceleden eksik sormuşum. Diğer shavettelere göre almaya, denemeye değer bir fark var mı acaba diye sormak istemiştim. Örneğin, çok daha konforlu mu? Kendimizi kesmemiz zor mu? vs. Zaten yarım DE kullanan shavettem olduğu için bariz bir fark varsa belki düşünürüm demiştim kendi kendime Smile
@msakallı

Benim mantıgıma gore zaten normal DE jilet kullanan shavette olmaması gerek, o incelikteki jilete, korumasız kullanım tehlikeli ve luzumsuz geliyor bana. Berberlerden alısmısız gormeye kullanmaya ama bence tehlikeli.
Sahsen feather gibi SE kullanan shavetleri denemelisiniz diye dusunuyorum.
Sanırım impaya geldi, feather denemediyseniz bir onu denemenizi tavsiye ederim.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: