En Son Ne Aldınız ?
@kadir.tbk komşum tanışmış olduğumuz için memnuniyet duydum, demek Barış isminde bir arkadaşla daha tanıştınız Big Grin tekrardan hayırlı olsun yeni ürünleriniz. Birdahakine Tabac'ı es geçmeyin derim, dükkânda tam alamadınız kokusunu ama gerçekten güzel seveceğinizi tahmin ediyorum Smile
(14/08/2018, Saat: 23:53)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @kadir.tbk komşum tanışmış olduğumuz için memnuniyet duydum, demek Barış isminde bir arkadaşla daha tanıştınız Big Grin tekrardan hayırlı olsun yeni ürünleriniz. Birdahakine Tabac'ı es geçmeyin derim, dükkânda tam alamadınız kokusunu ama gerçekten güzel seveceğinizi tahmin ediyorum Smile

Hahaha şaka yaptım komşum Sametti o Samet . Evet komşum Tabak şimdiki alınacaklar listesine eklendi .
Oncelikle gunumuz konjekturunde gelisen olaylar neticesinde, vatan haini, vay ulke dusmanı, Amerikan malı alınırmı vs.  yorumları gelmeden once kısa bir acıklama yapayım.

2-2.5 ay once, sevdigim WollyKaw dan koleksiyon tam olsun, zaten daha da sabun almam vs. gibi dusunceler ile kendimi kandırarak bir gece yarısı gereksiz bir siparis gectim.
Simdi o vakitler biz guclu ulkeyiz, Dostum Donald'lar, efendim tarımda dunya birincilikleri falan gunluk guneslik 2023e dogru gidiyoruz. Hepimiz mutluyuz yerimizde duramıyoruz, kanımız kaynıyor.
xqc581.jpg

Paketleri ben takip etmiyorum stres olmamak icin ama baya bir zaman gecip 1 ayı gecince bir bakayım dedim. Baktık takipten, ABD newyork tan, jamaica dagitım merkezine oradan almanya ustunden kutumuz istanbula kadar gelmis, icinde alkolsuz olmasına ragmen, AS yi gorunce, sevgili gumruk personelimiz paketi aynen gelisine geri sutlamıs. Not olarak ta yasak urun demisler. Kutunun ustunede kırmızı bant cekip uyarı yazmıslar.
auxs86.jpg
Bizim paket bir 10-15 gun daha gerisin geriye amerikaya dogru ucarken nedense bir yerlerde bir U cekip; ABD, Almanya vs. derken gerisin geri, ustunde yasak mal yazmasına ragmen Turkiyeye 2ci kez gelip gumrukten gecmis. Paket o kadar cok ucakla dolastı ki, eşe dosta dedim aman gorurseniz havada indirun şunii.

Ama bu surecte daha once gelip alınmadıgı guzel ulkem artık aynı degildi. Artık amerikan malı dusmanıydık, yakıyorduk dolarları, atıyorduk zaten parasını coktan verdigimiz Iphoneları. Ben bile; aman geri gitsin ne yapıcam sabunu Allah askına derken, baktık kapı calındı paket geldi. Bana gelen kutunun kendi fotosudur.

k46yih.jpg

Kırmızılı uyarılı "Yassak Kardesim" paketimizi ptt gorevlisi evimize kadar sorunsuz getirdi. Urunleri teslim aldık.
Simdi soyleyin biz vatan hainligimi yaptık, kara listeyemi girdik. Dolar yakarak, doları duserecegini sanan o pırıltılı beyinler, sabunun icine Şarbon atmıs olmasın gumrukte, al hadi simdi kopurt amerikan malını diye Smile
Simdi bu gumrugumuz, bu posta servisimiz standart kurallar cercevesindemi calısıyor, geri gonderilen urun topraga ayak basmadan tekrar nasıl girebiliyor. Bunun karar verme mercigi, duzeni, takip numarasından kontrolu yokmudur. Bu isler de sansına mı gecer veya kalır. Kafamda turlu sorular.

zlljt.jpg
Bugün yarın derken 2 aylık alışverişim birikmiş.
zspurm.jpg
Normal haliyle işkillenip kabul etmeyen gümrük, üzerine kendi yapıltırdığı uuarıları görmeyip aynı kargoyu kabul edip size mi göndermiş? Olacak o kadar skeci gibi. Rahmetli Levent Kırca yaşasa bunun skecini yapardı. Tuhaf ülkeyiz vesselam.
Neyse, güle güle kullanın üstad, keyifli tıraşlarınız olsun.
@dikdik_s önce kaybetmiş sonra bulmuşsunuz diyelim. Mantık olarak sipariş zamanı can ciğer kuzu sarması kadar olmasa da yine de iyiydi.
@Gentleman takım düzmeye başlamışsınız.
Güle güle kullanın.
Birinin insafına gelmiştir belki hayırlı olsun güle güle kullanın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
@ziyanınjileti
Aynen oyle komsular, onceden kabul etmedikleri urunu aynen kabul etmisler fotolarda gordugunuz gibi. Belkide dediler bu kacıncıdır geliyor, verin su rahatsızın paketini sabununu Smile

Ozellikle uzun uzadıya anlattım, hani paketim gelirmi gecermi diye soran arkadaslar oluyor, ornek olsun. Siparisi verip tevekkul etmek lazım, gecer kalır diye bunun kimse garantisini veremez. Cunku kural yok, uygulama yok, esitlik yok, liyakat yok. Sansına gecebilir de, kalabilir de, gordugunuz gibi kalan bile geçebilir. Geri gonderilen geri gidebilir de, gitmeyebilir de, uzay zaman sürekliliginde yok da olabilir. Getirmek icin ugrastıgın o sıkı gumrugumuzden bir turlu geciremedigin tek bir adet seyi, yarın belki Mardinli kardesimin Eminonu işporta tezgahında kaçak olarak kilolarca gorebilirsin de. O bir sabunun hikayesi aslında ulkenin mikro olcekte işleyisine bir bakıs.

Yeni urunleri tum dostlara hayırlı olsun.
6 yıldır geleneksel tıraş oluyorum ve forumun eski üyelerindenim birkaç yıldır foruma girmemiştim bir baktım şahane bir topluluk oluşmuş. Ara ara birkaç yerden alışverişime devam ediyordum ama yeni ürünleri görmek çok hoş oldu. Tabi ilk yıllarda çeşitte çok azdı. Şimdi Amerika ve Kanada'da çok kaliteli ürünlerin olduğunu anladım. Bizimde bir markamız olmuş çok sevindim.
Sabunlar Antalya'dan. Donyağı bazlılarmış.

c19ef5e572438d29a1e334d6c02099d6.jpg
12a668010519f5313658657ce6b8a438.jpg

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: