Tek perdede yakın tıraş
Merhaba arkadaşlar..

Değerli fikir ve tecrübelerinize ihtiyacım var:

Ustura (R5 shavette) veya EJ89 ile günlük tıraş oluyorum. R5 ile tek perdede sinekkaydı olabiliyorum fakat vaktim sınırlı olduğunda hız açısından EJ89 tercih ediyorum ama o da ancak 3 perdede istediğim tıraşı veriyor.

Özetle, tek perdede sinekkaydı olmasa da oldukça yakın tıraş olabileceğim bir alet arıyorum. R41, Progress, Feather Ss v.b. aletleri epeyce inceledim forumda. Tek parçalı, iki parçalı, ayarlanabilir v.b.. her tür aleti önerebilirsiniz; yeter ki tek perdede, fazla vaktimi almadan, çok yakın tıraş versin.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler..

Selamlar..
@Lorenzo sakal yapınız ve cildiniz konusunda da bilgi verebilirseniz aradığınızı bulmanız kolay olabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
@Lorenzo hocam cevabı gayet iyi biliyorsunuz yarım saat erken kalkmak desem
Lorenzo komşum;
Bende başka bir başlıktaki yazımı kopyalayayım
(24/06/2016, Saat: 11:33)Zeman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben geleneksel tıraşa wilkinson de ile başladım. Birkaç tıraştan sonra tıkanıklık ve temiz tıraş olamama durumuyla karşılaştım ve arayışa başladım. Forumu ve yabancı forumları okuyup de 89 'da karar kıldım. De 89’u 2-3 ay kadar kullandım elimde alıştı ama daha az perdede yakın tıraş olabilirmiyim diye düşündüm. Yine forumu okuyup ayarlı makinelerden tercihimi progress ten yana kullandım. İlk birkaç tıraşta aradığım makine buymuş başkada makineye gerek yok deyip De 89’u bir kenara kaldırdım. 2-3 ay kadar progressle devam ettim. Sonra bazı jiletlerin progress le yüzümü yorduğunu ve alette bazı dengesizlikler farkettim.  Köşede duran de 89 u tekrar kullanmaya başladım. Bu sefer; işte dedim makine buymuş  Smile sonrasında kullandığım aynı klasmandaki 34 C’den de çok verim alamadım. Ayarlı makinelerdeki malzeme kalitesi, sap ergonomisi, jilet tutuş dengesizlikleri, görüntü bozukluğu, fiyat farkı gibi yada de 89'a jilet yükleme zorluğu gibi konulara girmeye gerek olmadığını düşünüyorum.
@KuzeyTurk komşum, cildim çok hassas değildir, sakallarım da ortalama sertlikte. Genelde a.s. bile kullanmam. Ufak tefek kesik ya da tahrişlerim hemen iyileşir Smile

@Nani Kuş hocam, zaten 6 civarı uyanıyorum ama sıkıntım ön hazırlık yetersizliğinden değil.. Ön hazırlığı nasıl yaparsan yapayım EJ89 aynı çizgisini koruyor. İlla en az 2 perde istiyor. Üstelik Feather, Kai gibi çok keskin jiletlerde bile. Ustura kesin çözüm ama o da aşırı konsantrasyon gerektiriyor. Bazen durum gereği o derece konsantre olamıyorum..

İşte böyle dostum Smile
@Lorenzo hocam bak bana kızacaklar şimdi kartuşgiller varmış çok çok hızlı 1 dakika falan sürmüyormuş Smile
R41 günlük tıraşta herhalde son tavsiye edilecek makinadır. Tek perde de ustura hariç 37 c slant veya ayarlı olarak progress e kıyasla bir tık daha efektif kesimiyle futur mantıklı olur diye düşünüyorum.
(27/06/2016, Saat: 14:56)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Lorenzo hocam bak bana kızacaklar şimdi kartuşgiller varmış çok çok hızlı 1 dakika falan sürmüyormuş Smile

@Nani Kuş hocam, yıllarca kartuşgillerin en kalitelilerine servet ödedim. Ama cildim hassas olmamasına rağmen yüzüm yangın yerine dönerdi ve çene altımı kaşımaktan elim yorulurdu artık. A.S. kullanmadan rahatlayamazdım. Ne zaman ki DE alete geçtim, çok rahat ettim. Hele ki usturasız geçirdiğim yıllara çok acıyorum. Bir de usturasız, tek perdede cillop gibi bir yüze kavuşturacak formülü bulursam harika olacak. Bulamazsam da yoluma ustura ile devam edeceğim artık Smile
(27/06/2016, Saat: 14:37)Zeman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lorenzo komşum;
Bende başka bir başlıktaki yazımı kopyalayayım

@Zeman komşum, bu yorumunuzu bir kaç kez okumuş ve EJ89 a sayenizde hep bir kez daha şans vermiştim. Yine öyle yapacağım. Yalnız bu kez cildimi elimle iyice gerdirerek tek perde deneyeceğim. Bakalım kıl dönmesi filan olacak mı..
(27/06/2016, Saat: 20:59)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Nani Kuş hocam, yıllarca kartuşgillerin en kalitelilerine servet ödedim. Ama cildim hassas olmamasına rağmen yüzüm yangın yerine dönerdi ve çene altımı kaşımaktan elim yorulurdu artık. A.S. kullanmadan rahatlayamazdım. Ne zaman ki DE alete geçtim, çok rahat ettim. Hele ki usturasız geçirdiğim yıllara çok acıyorum. Bir de usturasız, tek perdede cillop gibi bir yüze kavuşturacak formülü bulursam harika olacak. Bulamazsam da yoluma ustura ile devam edeceğim artık Smile

Al bendende okadar @Lorenzo hocam razor Pump la uğraştım traş olmak resmen eziyetti ne zamanki DE ye geçtim sıkıntılarımdan kurtuldum sonra Futura geçtim ooooo oldum yalnız ben futurla ortalama 10 dakikada traş oluyorum buna hazırlık kesim ve traş sonrasıda dahil . Futuru günlük olarak 2.5 ayarda kullanıyorum yani denemeni tavsiye ederim . Son olarak aralarda Çelik ustura ile traş oluyorum onun keyfi bambaşka Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 334,455 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 337,275 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,332 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 937 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,537 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,269 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,120 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,295 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,547 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,496 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: