Shavette ile Hergün Tıraş Olmak
Merhaba Dostlar..

Haftada 4 gün civarı EJ89 ile tıraş oluyorum. 3 gün ise Sanguine R5 ile. Fakat full shavette hiç denemedim. Bu şekilde hiç sorun yok ama denemeden bir fikir alayım dedim. Hergün shavette ile tıraş olan varsa tecrübelerini paylaşırsa memnun olurum.

Selamlar..
Üstat hergün bluebeard revenge ile tıraş oluyorum. bic chrome permasharp cildimi kızartıyor ama gillette 7 o'clock sarı/yeşil ile güzel bir hafta geçiyor bunun dışında yeni aldığım polsilver bana daha çok uydu, sinek kaydı olmayacaksanız yani konfor istiyorsanız benim gibi, denemenizi tavsiye ederim.
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Klasik jiletli ustura ile bir tutulur mu bilemicem kullanmadığım için ama hergün feather ss ile tıraş oluyorum memnunum.
Teşekkür ederim. Tek perde mi oluyorsunuz?
(03/07/2016, Saat: 00:56)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim. Tek perde mi oluyorsunuz?

Abi vaktin falan darsa tek perde günü kurtarır. İki perde temiz bi tıraş olur. Üç perde de artık işin fantazisi bbs istiyorsan. En azından benim için durum bu.
Son bir kaç aydır sedef ustura-arko-perma sharp ( berberler icin olan yarım perma sharp ) bende tabiri caizse takıntı yaptı .Elimde ki bluebeards usturaya ( bir tane de çelik ustura var ) makinalara sabunlara kremlere elim gitmiyor. Bu üçlüyle günlük tıraş oluyorum gayet memnunum .
Sedef ustura eli alışana harika tıraşlar çıkartıyor. Jilet takmak biraz sıkıntılı sadece.. Ben işin lüksüne (kendi çapımda) kaçtım biraz, R5'e alıştırdım elimi. Yarım Perma (berberler için satılan 100 lü paket) bende hafif tahriş yaptı günlük tıraşta. Birkaç gündür Personna Lab Blue ve  EJ89 ile tıraş oluyorum. Kesim hissi, tıraş yakınlığı ve konforu çok hoşuma gitti. Tahriş sıfır. Proraso yeşil kullandım bu arada.. Aynı jileti R5'de günlük olarak kullanmayı düşünüyorum. Şimdiye dek hiç 7 gün üst üste shavette kullanmadığım için sorma ihtiyacı hissettim. Çünkü tek perdede bu derece yakın tıraşı hiç bir DE alette yakalayamadım malesef. R41 ise beni epeyce cezbediyor. Henüz deneme fırsatı bulamamış olsam da Smile Tek perde shavette veya yine tek perde DE.. Hedefim bu. Tek perdede en yakın ve tahrişsiz tıraşı yakalamak..

Biraz uzattım sanırım, kusura bakmayın Angel
(03/07/2016, Saat: 03:44)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sedef ustura eli alışana harika tıraşlar çıkartıyor. Jilet takmak biraz sıkıntılı sadece.. Ben işin lüksüne (kendi çapımda) kaçtım biraz, R5'e alıştırdım elimi. Yarım Perma (berberler için satılan 100 lü paket) bende hafif tahriş yaptı günlük tıraşta. Birkaç gündür Personna Lab Blue ve  EJ89 ile tıraş oluyorum. Kesim hissi, tıraş yakınlığı ve konforu çok hoşuma gitti. Tahriş sıfır. Proraso yeşil kullandım bu arada.. Aynı jileti R5'de günlük olarak kullanmayı düşünüyorum. Şimdiye dek hiç 7 gün üst üste shavette kullanmadığım için sorma ihtiyacı hissettim. Çünkü tek perdede bu derece yakın tıraşı hiç bir DE alette yakalayamadım malesef. R41 ise beni epeyce cezbediyor. Henüz deneme fırsatı bulamamış olsam da Smile Tek perde shavette veya yine tek perde DE.. Hedefim bu. Tek perdede en yakın ve tahrişsiz tıraşı yakalamak..

Biraz uzattım sanırım, kusura bakmayın  Angel

Jiletli ustura ile mild jilet ile günlük tıraş olunur bence,bende tahriş sıkıntısı olmuyor ama jiletli ustura ile benim en büyük sıkıntım zaman.Haftaiçi iş güç derken bir tıraşa uzun zaman ayıramıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  The Bluebeards Revenge Shavette Razor nihilistraki 60 63,251 19/10/2023, Saat: 18:26
Son Yorum: bidon
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,159 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,626 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Ustura ile tıraş olmak. ahmet67 268 237,368 18/01/2021, Saat: 16:48
Son Yorum: Alpp
  ustura ile kafa tıraşı olmak gori06 2 2,330 02/04/2020, Saat: 17:35
Son Yorum: gori06
  Pereira Shavery One Finger Ring Shavette posicor 4 4,326 09/06/2018, Saat: 13:36
Son Yorum: impaticaret
  Dovo Shavette jiletli ustura papazerigi 82 110,693 01/01/2018, Saat: 17:14
Son Yorum: astroid
  Tıraş alışverişi ve sonrası ilk test Timuçin 16 12,795 08/02/2017, Saat: 00:26
Son Yorum: msakalli
  Bespoken Damascus Shavette ckeskin 15 18,951 03/07/2016, Saat: 22:30
Son Yorum: ckeskin
  Daune Shavette inter 11 10,321 23/03/2016, Saat: 22:35
Son Yorum: zaganos4463

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: