Saten Polisaj (Parlatma/Cilalama) Nasıl Yapılır ? ( Ev Ortamında )
Video 
Merhaba arkadaşlar, sizlere ham bir çeliğin nasıl saten parlaklığına getirildiğini uygulamalı olarak anlatıyorum.

Yapmış olduğum polisaj türü fabrikalarda uygulanan bir polisaj türü değildir. Genelde lüks pahalı saatler için uygulanan bir yöntemdir. Çok iyi bir yüzey elde edilir. Koçtaş vb. yapı marketlerde bulabileceğiniz su zımparası ile yapabilirsiniz. Evinizde bulunan saat, masif tıraş aleti ve masif olan her türlü metal eşyaya uygulayabilirsiniz.

Video yaklaşık 30 dakikadır. Ayrıca sormak istediğiniz yerler varsa lütfen belirtin, saygılar.

Elinize sağlık Murat bey, çalışma da anlatım da çok güzel olmuş.
www.BarbarosRazors.com

(10/07/2016, Saat: 00:44)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık Murat bey, çalışma da anlatım da çok güzel olmuş.

Teşekkürler Smile
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Üstad ellerine sağlık. Çok güzel bir çalışma olmuş. Keyifle seyrettim. Smile
(10/07/2016, Saat: 02:17)flame2013 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad ellerine sağlık. Çok güzel bir çalışma olmuş. Keyifle seyrettim. Smile

Teşekkürler Smile
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(09/07/2016, Saat: 19:30)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar, sizlere ham bir çeliğin nasıl saten parlaklığına getirildiğini uygulamalı olarak anlatıyorum.

Yapmış olduğum polisaj türü fabrikalarda uygulanan bir polisaj türü değildir. Genelde lüks pahalı saatler için uygulanan bir yöntemdir. Çok iyi bir yüzey elde edilir. Koçtaş vb. yapı marketlerde bulabileceğiniz su zımparası ile yapabilirsiniz. Evinizde bulunan saat, masif tıraş aleti ve masif olan her türlü metal eşyaya uygulayabilirsiniz.

Video yaklaşık 30 dakikadır. Ayrıca sormak istediğiniz yerler varsa lütfen belirtin, saygılar.

Gerçekten çok güzel olmuş. İlk fırsatta deneyeceğim.
Saygılar.
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...
Elinize emeğinize sağlık. Anlatım için çok teşekkürler. Zımparalama işlemini de Dremel ile yapsak nasıl olur acaba?
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(10/07/2016, Saat: 11:01)corpus36 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gerçekten çok güzel olmuş. İlk fırsatta deneyeceğim.
Saygılar.

Teşekkürler Wink

Yalnız unutmayın sadece masif metaller içindir.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(10/07/2016, Saat: 13:41)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize emeğinize sağlık. Anlatım için çok teşekkürler. Zımparalama işlemini de Dremel ile yapsak nasıl olur acaba?

Teşekkürler Smile

Dremelde her kumda zımpara maalesef yok. Ama daha da önemlisi dalgalı eşit olmayan bir yüzey ortaya çıkar. Düz yüzeyler için düz destek malzemesine (örnek cam) ihtiyaç duyulur.

Dremel motoru polisaj pastası ile herşeyi parlatır burda önemli olan yüzey kalitesidir. Dremel yüzey kalitesini iyileştirmez sadece var olanı parlak gösterir. Bir nevi makyaj gibidir.

Yüzey kalitesini ölçen cihazlar var ileride onların ölçümleri ile ne demek istediğimi anlayacaksınız.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

1000 den 3000 e kadar olan zımpsraları sararan far parlatma da da kullanabilirsiniz.. Ama sonrasında basta cila veya direk far tamir kimyasalı uygulayabilirsiniz.

Elimde demek yok ama devir ayarlı polisaj makinesi var o olur mu

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? baduruk 434 450,670 18/10/2023, Saat: 23:18
Son Yorum: Zayn
  Beyaz Çamaşırlar Nasıl Yıkanmalı? Yagmurari 0 1,589 04/04/2020, Saat: 21:25
Son Yorum: Yagmurari
  Pirinç ve Bakır Nasıl Temizlenir? ahraz 13 9,508 19/02/2017, Saat: 23:22
Son Yorum: Tahir
Information Bu yöntemle ustura sapı yapılır mı? Burhan 6 11,170 26/06/2015, Saat: 00:54
Son Yorum: Burhan
  Above The Tie M1 parlatma theunnamed 5 8,398 02/02/2015, Saat: 11:46
Son Yorum: theunnamed
  Parlatma Cilaları theunnamed 25 42,940 10/08/2014, Saat: 13:27
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: