Saten Polisaj (Parlatma/Cilalama) Nasıl Yapılır ? ( Ev Ortamında )
(11/07/2016, Saat: 00:35)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1000 den 3000 e kadar olan zımpsraları sararan far parlatma da da kullanabilirsiniz.. Ama sonrasında basta cila veya direk far tamir kimyasalı uygulayabilirsiniz.

Elimde demek yok ama devir ayarlı polisaj makinesi var o olur mu

Farlardan kastınız plastik şefaf dış camı ise polisaj uygulanabilir. Özel kitleri var ama farın camını yıpranmasını iyi analiz etmek gerekiyor. Yapıldığı malzemeler araç markasına göre değişiyor. Doğrudan 1.000 kum uygulamak gerekir mi uzmanı görerek anlayabilir. Bazen sararan alan zımpara hariç sadece pasta cila ile de düzeltilebilir. Yani sondan geriye doğru giderek riski azaltın. İlk önce pasta cila alın dremel olmasına gerek yok, hatta matkap bile olabilir. Farın bi kenarında deneyin sararma geçmiyorsa 3.000 zımpara yapın, geçene kadar kumu düşürün hangisi etkili olduysa o aşamadaki kum zımparadan başlayın. Bu bazen 600 kum zımparada olabilir. Pasta cila malzemelerini alex makineden sipariş edebilirsiniz. Ben de oradan alıyorum. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu zımparayı ve pasta cilayı hep aynı yöne yapmanızdır. Farklı açılara kaydırırsanız tüm emeğiniz gider.

Saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Şöyle bir videoda dremel için istediğiniz kumda zımpara uç yapımını anlatıyor.

(11/07/2016, Saat: 01:29)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Farlardan kastınız plastik şefaf dış camı ise polisaj uygulanabilir. Özel kitleri var ama farın camını yıpranmasını iyi analiz etmek gerekiyor. Yapıldığı malzemeler araç markasına göre değişiyor. Doğrudan 1.000 kum uygulamak gerekir mi uzmanı görerek anlayabilir. Bazen sararan alan zımpara hariç sadece pasta cila ile de düzeltilebilir. Yani sondan geriye doğru giderek riski azaltın. İlk önce pasta cila alın dremel olmasına gerek yok, hatta matkap bile olabilir. Farın bi kenarında deneyin sararma geçmiyorsa 3.000 zımpara yapın, geçene kadar kumu düşürün hangisi etkili olduysa o aşamadaki kum zımparadan başlayın. Bu bazen 600 kum zımparada olabilir. Pasta cila malzemelerini alex makineden sipariş edebilirsiniz. Ben de oradan alıyorum. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu zımparayı ve pasta cilayı hep aynı yöne yapmanızdır. Farklı açılara kaydırırsanız tüm emeğiniz gider.

Saygılar.
Kusura bakmayın eksik yazmışım araç farlarında o şekilde güzel sonuç alınıyor ancak verdikte gitmiş olmuyor yaptıktan sonra kaliteli bir vernik ya da wax boya koruma tarzı bir şey uygulamak gerekiyor.

Polisaj makinem var ancak dremelim yok metal parlatma için polisaj makinesi kullanabilir miyim diye sormak istemiştim. Elimde de pasta yok sadece turtel wax metal polish var
(11/07/2016, Saat: 02:07)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kusura bakmayın eksik yazmışım araç farlarında o şekilde güzel sonuç alınıyor ancak verdikte gitmiş olmuyor yaptıktan sonra kaliteli bir vernik ya da wax boya koruma tarzı bir şey uygulamak gerekiyor.

Polisaj makinem var ancak dremelim yok metal parlatma için polisaj makinesi kullanabilir miyim diye sormak istemiştim. Elimde de pasta yok sadece turtel wax metal polish var

Tabi yeterli olur, dremel olaması şart değil. Söylediğiniz de parlatır ama uygun keçe/pamuk vb başlık olmalıdır.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Elimde 5 6 tane polisaj süngeri var rn serti Bike araç boyası verniği için yeterli olur mu
(11/07/2016, Saat: 02:03)Köse123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Şöyle bir videoda dremel için istediğiniz kumda zımpara uç yapımını anlatıyor.

Bu zımpara uçları zaten satılıyor ama sanayi tarzı tüketim için fazla maliyetli oluyorlar. Çünkü belki günde on adet değişebiliyor, normal şeritten keserek maliyeti %90 azaltıyor. Bu yöntemin benzerleri meslek liselerinde bile anlatılır. Şimdi kendinden kilitli dremel uçları olduğu için pek uygulammıyor.

Burada asıl önemli olan belirli bir kum yüksekliğinden sonra dremel ucunun fayda etmemesidir. Bunun için yüksek kumlu dremeller bulunmaz. Örneğin bir adet orta plaka için(tıraş aleti) 1 adet a4 kağıdı boyutunda 3.000 kum zımpara ancak yetiyor. Çünkü birkaç ileri geri hareketiyle etkisi hemen geçiyor. 1 a4 kağıt en az 50 dremel ucu çıkarır, hem gereksiz hem de aşırı maliyetli olur.

Çok kaliteli zımpara kağıtları da hemen hemen benzeri dayanımdadır.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(11/07/2016, Saat: 02:27)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimde 5 6 tane polisaj süngeri var rn serti Bike araç boyası verniği için yeterli olur mu

Vernik için bir şey diyemem, ilgi alanım dışında bir konudur. Saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Telefon öldürecek beni, araba için kullandığım süngerlerde metal de kullanabilir miyim
(12/07/2016, Saat: 12:01)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Telefon öldürecek beni,  araba için kullandığım süngerlerde metal de kullanabilir miyim

Sünger zımparalar genelde düz olmayan ya da yumuşak malzemeler için kullanılır. Masif çelikte ii sonuç vermez. Sadece yüzey çiziklerinde biraz etkili olur. Derin çizikleri sünger zımpara almaz.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? baduruk 434 450,670 18/10/2023, Saat: 23:18
Son Yorum: Zayn
  Beyaz Çamaşırlar Nasıl Yıkanmalı? Yagmurari 0 1,589 04/04/2020, Saat: 21:25
Son Yorum: Yagmurari
  Pirinç ve Bakır Nasıl Temizlenir? ahraz 13 9,508 19/02/2017, Saat: 23:22
Son Yorum: Tahir
Information Bu yöntemle ustura sapı yapılır mı? Burhan 6 11,170 26/06/2015, Saat: 00:54
Son Yorum: Burhan
  Above The Tie M1 parlatma theunnamed 5 8,398 02/02/2015, Saat: 11:46
Son Yorum: theunnamed
  Parlatma Cilaları theunnamed 25 42,940 10/08/2014, Saat: 13:27
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: