DE89 Alınmalı mı Alınmamalı mı?
Merkur futur ve progress sahibiyim ve tirasimi gunluk oluyorum. Forumda DE89 hakkinda acilan basliklari okudum. Bircok yorumda gunluk tiras icin uygun olduguna, uyumlu bir jilet tercihi ile guzel bir tiras yapilabilecegine deginilmis. Futur ve progress var iken 89 almak biraz fantaziye mi kacar diye tereddutte kaldim. Ne yapmak lazimSmile
DE89 futur'u sattırır benden demesi Smile)
Katılma tarihi: 2011
Benim görüşüm olumsuz olur . Progress ve futur kullanıcısının 89 serisinden memnun kalacağını düşünmüyorum. Ej89 barley alalı yaklaşık iki sene olacak elim bir türlü bu makinaya gitmiyor ben verim alamadım ..
DE89 benim kullanmayi en sevdigim makinem. Mild tiras aletlerini seviyorsaniz begenirsiniz.
Willkinson'dan sonra de89 aldım. Kısa süre kullandım progress'e geçtim 89 fazla mild bi alet olduğu için. Progress varken bence gereksiz bi makine. Hem konfor hem tıraş olarak progress tercihim.
Günlük tıraş oluyorum 89 kullanınca habire bi rotüş ihtiyacı doğuyor bu da tahrişe sebep oluyor.
Elinizdeki aletlerin mild ya da mild'e yakın ayarları günlük tıraşta sizi memnun etmiyor mu? Neden böyle bir tereddüte düştünüz?
Progress 2 veya 2.5 ayarı DE89 tadı veriyor zaten.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Alınabiliyorsa alınmalı, elmayla armudun tadı farklıdır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Geleneksel tıraşa başlayan bir çok arkadaş benzer tereddütler yaşıyor. Yeni şeyleri merak etmekteki asıl etken tıraştan alınan "keyif ve mutluluk".
Zaten konuya "ihtiyaç" olarak bakarsanız cevap çok net "ihtiyacınız yok". Elinizde çok güzel aletler var.

Ancak yenik düştüğünüz "bunun keyfi nasıldır acaba?" sorusu.

Her zaman, her fırsatta belirtiyorum. Bu işin tek bir doğrusu yok: "çay iki şekerli güzeldir" demek gibi. Kişiye göre değişen nitelikte.
Geleneksel tıraşta "en doğru bilgiye" evrensel yol olan "deneme-yanılma" yöntemi ile yani "tecrübe ederek" ulaşılır...
O nedenle sorunuzun cevabı sadece sizde saklı.

internette artık bilen bilmeyen herkes yazıyor. O nedenle büyük ölçüde bilgi kirliliğine doğru gidiyor herşey. Dikkat edin herkes doktor, herkes uzman, herkes bilirkişi...
Hatta insanlar kendi tecrübe etmeden başkalarına tavsiye edebilecek ölçüde cüretkar!  O derece....

Aynı şey sizin bu alet hakkında okuduklarınız için de geçerli olabilir.  
Biraz uzun bir yanıt oldu ama ikileme düşen arkadaşlara yol göstermesi açısından umarım faydalı bulunur....

Saygılar,
Onur

Not: Sıfır alma hassasiyetiniz yoksa uygun fiyatla forumda ikinci elde en bol bulunan alettir. Göz atmanızı tavsiye ederim.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Traşla ilgili herşeyin performansı %100 kişiden kişiye değişiyor. Bu nedenle yorum yapan kişinin diğer ürünler hakkında ne söylediğine bakmak lazım. Mesela benim için R41 aşırı agresif bir alet. Eğer biri yorumunda R41’i çok beğeniyorsa onun cilt-sakal yapısının benden çok farklı olduğunu anlıyorum. Fütur da oldukça agresif bir alet, eğer onu rahatça ve severek kullanıyorsanız EJ89 biraz hafif kalabilir. Yalnız EJ89 olağanüstü işçiliği nedeni ile kullanmasanız bile gözönünde durması gereken bir alet, koleksiyon amaçlı alınabilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 655 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 Lord Sparhawk 1,150 1,012,054 09/07/2023, Saat: 18:41
Son Yorum: altın porsuk
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,152 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,889 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Ri'mei vs. Muhle R89/EJ DE89 theunnamed 32 46,798 25/04/2021, Saat: 15:15
Son Yorum: onomasticon
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 12,914 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi. yaralıavcı 55 104,008 24/12/2016, Saat: 14:26
Son Yorum: Eskiuyebyr
  de89 mu yoksa r41 mi? linguist 16 32,533 21/12/2011, Saat: 20:36
Son Yorum: Nihil79

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: