King of Shaves AlphaOil Tıraş Yağı
Bu ürünü istersek tıraş öncesinde yüze uygulayip sonra dilediğimiz tıraş sabunu, köpüğü, jeli ile kullanılabiliyormuşuz. Ya da başka bir ürün kullanmadan sadece yüze uygulanarak tıraş da olunabiliyormuş.

2 türü var. Hassas ciltler için ve mentollü.

İlginç geldi, paylaşayım dedim. Belki kullanan arkadaşlar vardır.

http://www.kingofshavesdirect.com/AlphaO...-PUK_AOUM/

AOUM.jpg

AOM.jpg
formulasyonu : Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Aloe Barbadensis leaf juice, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Eucalyptus Globulus leaf oil, Tocopheryl Acetate, Melaleuca alternifolia (Tea tree) oil, Mentha Viridis (Spearmint) leaf oil, Cinnamomum Camphora (Camphor) Bark Oil, Limonene, CI 61565 (Green 6).
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Ben bu urunu yaklasık 2 yıl kadar once aldım.

Berbat. Asla almayın. Nedenleri

Yumuşatma ve nemlendirme sıfır
Kayganlık sıfır
Sanki motor yagı gibi kokuyor hassas olanı.
Fırca kullanmaya kalkarsanız fırca yutuyor kopurmedigi icin cildinizde hic bir sey kalmıyor.

Jiletleri berbat. Bakın herhangi bir tek bıcaklı bunların urununden daha iyidir. kesmiyor bastırırsanızda tahris yapıyor.

ben hassas cilt icin ve siyah olanından merakla almıstım. jilet yedegi de 6 lı dır 3 unu kullandım baktım olmuyor bıraktım 2 sene durdu en son her gordugumde canımı sıkıyorlar diye attım.

sakın sakın sakın dusunmeyin bile.
Arkadaşlar,

Ben çok tecrübeli değilim özellikle de sabunlar konusunda,Arko'dan başka kullanmamıştım henüz ama bu üründen aldım.

Bu markanın aşağıda resimleri bulunan ürünleri yaklaşık 1 aydır Gratis'te satılmaya başlanmış.Denemek için aldım herbirinden(Invigorating hariç).Super fresh citrus jeli tıraş öncesi kullandım.Elimle iyice sürüp yedirip fırçayla köpürttüm zaten çok köpürtmüyor ve bununla reklam yapıyor,ama güzel kıvamlı bir köpüktü.Durulanması biraz zor oldu sadece.

SONUÇ:Merkur futur 3.ayarda BIC Jiletimin 3.kullanımıydı ve hem jiletin hem de makinenin agresifliğini göz önüne alırsak tahriş bekliyordum ancak olmadı.

Diğerlerini kullanmadım kullanınca yorumumu yazarım.Herbiri indirimli olarak 5.55 tl ye satılıyordu.Ayrıca makine de satılıyor sapana benziyor. Smile

Sabun ve jeller konusunda daha tecrübeli arkadaşların kullanıp yorum yapmasını beklemek lazım.

f5lc7.jpg

f5ldg.jpg

f5lfl.jpg

f5lg6.jpg

f5lgm.jpg
(22/10/2012, Saat: 13:16)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar,

Ben çok tecrübeli değilim özellikle de sabunlar konusunda,Arko'dan başka kullanmamıştım henüz ama bu üründen aldım.

Bu markanın aşağıda resimleri bulunan ürünleri yaklaşık 1 aydır Gratis'te satılmaya başlanmış.Denemek için aldım herbirinden(Invigorating hariç).Super fresh citrus jeli tıraş öncesi kullandım.Elimle iyice sürüp yedirip fırçayla köpürttüm zaten çok köpürtmüyor ve bununla reklam yapıyor,ama güzel kıvamlı bir köpüktü.Durulanması biraz zor oldu sadece.

SONUÇ:Merkur futur 3.ayarda BIC Jiletimin 3.kullanımıydı ve hem jiletin hem de makinenin agresifliğini göz önüne alırsak tahriş bekliyordum ancak olmadı.

Diğerlerini kullanmadım kullanınca yorumumu yazarım.Herbiri indirimli olarak 5.55 tl ye satılıyordu.Ayrıca makine de satılıyor sapana benziyor. Smile

Sabun ve jeller konusunda daha tecrübeli arkadaşların kullanıp yorum yapmasını beklemek lazım.

f5lc7.jpg

f5ldg.jpg

f5lfl.jpg

f5lg6.jpg

f5lgm.jpg

Tıraş kremine geçmeden önce "AlphaGel" modeli, hassas ciltler için olan tıraş jelini kullandım bir süre. Piyasadaki diğer jellerle kıyaslanmayacak kadar iyi bir ürün. Köpürmüyor, ama güzel bir koruyucu tabaka bırakıyor cilt üzerinde. Aloe vera ve çay ağacı yağı özlü. Kokusu fena değil. Tıraş jelleri arasında, hassas ciltli bir insan olan bende en iyi sonucu vermişti.

Tabii ki tıraş sabunları ve kremlerinin kalitesine yaklaşamaz, ama yolculuklarda belki kullanılabilir.

Kartuşlu makinası ve kartuşları ise tam bir felaketti. Zaten artık jiletli tıraş makinası kullanıyorum, ama kartuşlular arasında bile kötü.
f5qkt.jpg

Bu da makinesi fiyatını hatırlayamadım.
Diğerlerini de kullandım ve diyebilirim ki bu alphagelin kokusu gerçekten kötü, ayakkabı cilası gibi kokuyor ve neredeyse hiç köpürmüyor.Ama gene de tahriş olmanızı engelleyebiliyor.

Supersoothing balm ise hindistan cevizi kokulu ve traş sonrası kolonya etkisi yapıyor,direk yüzünüzü yakıyor ve bu etki kolonyadan daha uzun sürüyor hoşuna giden var mıdır bilemem.
Superhydration daha güzel ama yine de bunlara para vermeyin nivea nın balsamlarını kullanın derim.

SONUÇ:
Kısacası yukarıda resimleri olan ürünlerden sadece Super fresh citrus jeli tavsiye ediyorum.Kokusu güzel,az ama kıvamı iyi köpük veriyor,tahrişi engelliyor.
Citrus ürünu acelem oldugu zamanlarda kullaniyorum. Gayet memnunum, aftershave urunu soother ise bence fiyatina gore çok başarili.
Gratis magazalarinda oldukca kolay temin edilebiliyor

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş öncesi doğru yüz hazırlığı Lord Sparhawk 78 89,270 04/04/2023, Saat: 02:09
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş Kasesi oguzhan5069 2 2,832 24/08/2021, Saat: 09:39
Son Yorum: oguzhan5069
  Tıraş öncesi Şap kullanımı papazerigi 47 69,062 28/02/2021, Saat: 13:09
Son Yorum: Laylaylom
  watsons sakal yağı marek 38 28,453 21/02/2021, Saat: 03:32
Son Yorum: safporsuk
  Tıraş Öncesi Yağ ve Krem koozay 0 2,170 29/11/2020, Saat: 02:37
Son Yorum: koozay
  Tıraş Öncesi Yağ (Pre-Shave Oil) Kullanımının Fırçaya Zararı Sui Generis 7 7,625 22/09/2020, Saat: 18:39
Son Yorum: marv
  Ev Yapımı Tıraş Öncesi Yağı (Pre-shave Oil) eggman 32 51,082 20/02/2020, Saat: 12:08
Son Yorum: umok
  traş için bebek yağı kullanma ve yatık sakalı dikleştirme staggerlee 12 13,971 19/11/2017, Saat: 11:38
Son Yorum: dikdik_s
  Kuaf Tıraş Öncesi Yumuşatıcı Jel _Olgun_ 15 29,937 23/07/2016, Saat: 02:12
Son Yorum: cirzini62
  TIRAŞ ÖNCESİ SABUN DENEMEK İSTEYEN? Azubel 12 13,420 31/12/2015, Saat: 01:05
Son Yorum: ckeskin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: