7 O'clock Yellow Ömür Testi
en sevdiğim jilettir. İyi iş çıkarmışsınız.Bence de parasını fazlası ile hak eden bir jilet tir.
(16/08/2016, Saat: 22:19)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 13.TIRAŞ SON

Salı sabahı işe yetişeceğim diye acele ile olduğum tek perde tıraş.Sabun cella.Yanak çene WTG+rötüş boyun WTG.

Keskinlik: Sanki 4-5 kere kullanılmış derby.
Çekme: Çekme var ama 1 günlük sakal olduğu için aşırı bir çekme yok.Eminim 3 günlük sakal olsaydı çok daha fazla çekerdi.
Yüzde Akma: O eski akış yok artık jilette.
Takılma:XTG rötüş yaparken yanak ile çene arasındaki bölgeye orda 1 kere takıldı.Eminim ATG kesim yapsam daha büyük sıkıntı yaratacaktı.
Tahriş: Zatn önceki tıraşta boyundaki belirli bir bölgede cildi hafif zorlamıştım,aynı bölgeden geçtiğimde yine o bölge rahatsız etti.
Tıraş Yakınlığı: Artık yakınlık diye bir kavram yok.Bunda tek perde tıraş olmamında etkisi var.Öğlen saat 1 gibi elimi yüzümde gezdirdiğimde ciddi ciddi sakalı hissettim.Tıraş olduğum saat 05:50-06:05 arası. (3,5-4/10)

Testi bitiriyorum.

Yorumlarım;

-Genel olarak kalitesini çok beğendim,jilet kendini bozmamak için çok zorladı.
-Keskinlik uzun süre iyi seviyelerdeydi eğer kalite arıyorsanız DE kullanımlarda 3-4 ideali.Normal bir tıraş bana yeter derseniz DE jilet ile 6 kerede iş görür.
-Konfor olarak yorumum,kendini bozmamak için bu kadar direnen başka jilete rastlamadım.Çok beğendim.
-Kişiden kişiye değilmesini hesaba katarak şahsım adına şu yorumu yapabilirim.Kimse bu jilete keskin değil diyemez ama benim için bu keskinliğe rağmen gayet konforlu kaliteli bir jiletti.
-Bu yaptığım uygulama test olduğu için limitleri zorladım ve işin cıvkını çıkardım doğal olarak.Normal şartlarda SE jileti 2-3 kere kullanırım maksimum.2. ve 3. tıraşlarda çok iyi sonuçlar verdi.
-Malzeme kalitesi iyi.
-Fiyatı yüksek ama fiyatını hakediyor bence.

1-2 ay adam gibi keyif tıraşı olacağım.İlerde başka testlerde görüşmek dileğiyle.

Keskinlik: Sanki 3-5 kere kullanılmış Derby Smile))) Bu her şeyi anlatıyor. Çok çok teşekkürler, keyifle takip ettim. Böyle deneysel yaklaşımlara bayılıyorum şahsen. Lord'umuzun (Lord Sparhawk Smile ) da zeytinyağı ile alakalı bir deneyi vardı buna benzer, o geldi aklıma okuyunca.
Kullandığım jiletlerden açık ara en iyilerinden biridir bu jilet.

Her türlü aletle uyum sağlıyor. Keşke bulunabilirliği fazla fiyatı ucuz olsa.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(20/07/2020, Saat: 21:50)muntazaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullandığım jiletlerden açık ara en iyilerinden biridir bu jilet.

Her türlü aletle uyum sağlıyor. Keşke bulunabilirliği fazla fiyatı ucuz olsa.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlginctir bana da hic uymayan adeta sakalla beraber cildimi de alan bir jilet hissi veriyor. Yazilanlardan etkilenip almistim ama hic memnun kalmayip ese dosta dagittim hepsini.
Bu jilet işi işte bu derece sübjektif @osaka23 için hayal kırıklığı olan jilet benim için 1. sırada yer almakta.

Ezcümle, jilette kutsal kaseyi bulmak önemli olan.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(20/07/2020, Saat: 22:43)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jilet işi işte bu derece sübjektif @osaka23 için hayal kırıklığı olan jilet benim için 1. sırada yer almakta.

Ezcümle, jilette kutsal kaseyi bulmak önemli olan.

Hah jiletlerin cogunun gittigi kisi de geldi Smile ama aynen oyle 3 5 istisna haric cok goreceli bir is jilet mevzusu Smile
(20/07/2020, Saat: 22:50)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hah jiletlerin cogunun gittigi kisi de geldi Smile ama aynen oyle 3 5 istisna haric cok goreceli bir is jilet mevzusu Smile

Buyrun benim Smile
Ben iyi anlaşıyorum sarışın ile
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kai Jilet Ömür Testi rock83 21 19,987 11/09/2020, Saat: 16:10
Son Yorum: Mustafa40
  Derby Jilet Ömür Testi Mauser 50 47,733 19/03/2019, Saat: 22:03
Son Yorum: Soner
  Polsilver Jilet Ömür Testi Mauser 45 37,200 17/09/2016, Saat: 16:30
Son Yorum: Arif

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: