7 O'clock Yellow Ömür Testi
Selamlar,

Uzun bir aradan sonra yeni bir test yapmaya karar verdim.Jiletimiz 7 o'clock sarı,kullanılacak ekipman önceki testler ile aynı.Sadece fırça farklılık gösterebilir arada,haftaiçi günlük tıraş.Hafta sonu 1,5-2 günlük sakala tıraş.Bu gece başlıyorum.
Merhaba komşum, merakla bekliyoruz. Smile
15 Perdede Yakın ve Temiz Tıraş Uzmanı
Benim de çok ümitli olduğum bir test, heyecanlıyız Smile
7 o'clock sharp edge ile 4 kere performansı düşmeden temiz tıraş aldığımı hatırlıyorum,
5. de ciddi bir performans düşüşü olmuştu.
1.TIRAŞ

Dün bazı aksiliklerden dolayı tıraş olamadım,bugün teste başlamış olduk.

Ekipman:

Cella sabun
Rocnel SE
Banat perfect domuz kılı fırça
Sabri tuncer no:2 kolonya

7 o'clock sarı forumdaki birçok arkadaşın severek kulandığı jiletlerdir,ben rotasyonumda mümkün olduğunca mild jiletler kullanmaya çalıştığım için fazla bir mazim yoktur kendileriyle.

Keskinlik: Keskin sınıfında bir jilet bence.Bu keskinlikten daha üstünün tıraşa ekstra bir kalite katmayacağını düşünüyorum.
Çekme: Yok
Yüzde Akma: Keskinliği yüksek olmasına rağmen akışını beğendim.
Takılma: Yok
Tahriş: Köpüğü mümkün olduğunca zengin yapmaya çalıştım tıraştan önce.İyi köpük,ortalama agresiflikte bir alet ve keskin jilet kombinasyonu işe yaradı.Tahriş yaşamadım,tıraş sonrası kolonya sürdüğümde 1-2 saniyelik bir yanma oldu sadece o kadarıda normal zaten.
Kanama: Sadece bir sivilcenin üstünden geçtiğimde sivilceye bir kesik atıp ufak bir kanama oldu.Onun üstündende bilerek geçtim,derby ve shark ile geçtiğimde birşey olmamıştı bakalım bununla ne olacak diyerek merak ettim.
Tıraş Yakınlığı: Gayet yakın bir tıraş (9/10) 3. perdeyide yapmış olsaydım BBS elde ederdim.

Pahalı bir jilet ama tıraş kalitesine ve diğer değişkenlere baktığımızda bu parayı hakediyor diyebilirim.Ömür konusunda ise keskin jiletlerin kesimindeki değişim mild jiletlere göre daha bariz ve kısa sürede görülür genelde.Bekleyip göreceğiz.
2. TIRAŞ

1,5 günlük sakal.Tıraşa başlamadan önce yanak,çene bölgesine WTG-XTG boyun bölgesine WTG-ATG yaparım tıraşı bitiririm diye düşünüyordum.Sabunumuz cella,fırçamız banat perfect (omega domuz kılı fırçam ile kıyasladığımda kılları daha sert),yüzde köpürtme.

Şunuda eklemek istiyorum en son ne bitirdiniz konusunda millet deliler gibi sabun-krem bitiriyor,ben bu cellayı neden 6 aydan beri bitiremedim diye sordum kendi kendime.

Neyse konumuza gelelim,başta 2 perde olarak planlıyordum ama ilk perde bittikten sonra yanak bölgesine 2. perde XTG kesime gerek olmadığını gördüm.Sıradışı şekilde çok iyi almıştı yanakları.

2. perdede çene bölgesine XTG ve boyun bölgesine ATG kesim yaptım.Tıraşı ilk perdede bitirsemde olurdu aslında.Ne diyeyim adamlar iyi jilet yapmış,köpük kalitesi ve yüz hazırlığında değişen birşey yok.

Keskinlik: 1. tıraştaki gibi iyi bir keskinliği var,fark göremedim.
Yüzde Akma: Bu keskinliğe rağmen akması gayet yumuşak.
Tahriş: Yok Smile Kolonya sürünce en ufak bir sıkıntı yaşamadım.Konforlu bir tıraştı.
Kanama: Yok
Tıraş Yakınlığı: Yakınlığı iyiydi,çok beğendim. (9/10)

Pazar akşamı 2 günlük sakala tıraş ile devam ediyoruz.
Ağabey pazar akşamı ne oldu? Smile
Devamını bekliyoruz, sevgiler
3. TIRAŞ

Bu aralar kurlardaki dalgalanmalardan ve plastik hammadde fiyatlarındaki "gayriresmi" dalgalanmalar ve dengesizliklerden dolayı benim iş işin içinden çıkılmaz hale geldi.Yoğunluktan ne yapacağımı şaşırmış haldeyim.Olduğum tıraşın bilgisini anca girebiliyorum.Gecikme için kusura bakmayın.

2 günlük sakal.Tıraş yönü aynı,yanak çene WTG-XTG boyun WTG-ATG.Sabun cella,fırça banat perfect.

Köpük mümkün olduğunca zengin hazırlandı.

Keskinlik: 1. ve 2. tıraştakine benzer bir keskinlik vardı.Herhangi bir azalma dikkatimi çekmedi.
Yüzde Akma: Halen iyi.Geçen testte polsilver kendini bozmaya başlamıştı bu jilet kendini bozmadı henüz.
Tahriş: Jiletin keskinliğine güvendiğim için basınç uygulamıyorum.Mild jiletlerde arada daha iyi alsın diye basınç uygularım ama bu jilette basınç uygulamadığım için ve jiletin ağzı iyi durumda olduğu için tahminimce bir tahriş yok şimdilik.
Kanama: Yok,normalde bende noktasal kanamalar olur ama henüz bir sıkıntı ile karşılaşmadım.
Tıraş Yakınlığı: Ben 3. tıraşta düşme bekliyordum ama halen yakınlıkta bir azalma görmedim.Halen çok iyi alıyor sakalı iki perde tıraşta.(9/10)

Yarın sabah evden çıkmadan 1,5 günlük sakala tıraş yapacağım,öğlen saatlerinde foruma giriş yaparım.
Ağabey eline sağlık, cildine sağlık. Senin suratına da dayanıklılık testi oluyor bunlar, hakiki amme hizmeti hakikaten. Aslında ben de yapmak isterim böyle bir test ama hem şimdilik benim yorumlarım ne kadar ölçü olur bilemiyorum yeni sayılırım hem de cildim bayağı hassas. İstersen bir de yeşil astra ömür testi yapabilirsin, bundan sonra ne testi yapayım diyorsundur belki diye ekleyeyim dedim. Bol köpüklü yağ gibi tıraşlar
Bir tesekkur de benden. Uzun suredir denemek istedigim bir jilet ancak muhafazakarligimi birakip astra-permasharp disina cikmiyordum uzun suredir. Bu inceleme cok yararli oldu.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kai Jilet Ömür Testi rock83 21 20,116 11/09/2020, Saat: 16:10
Son Yorum: Mustafa40
  Derby Jilet Ömür Testi Mauser 50 48,149 19/03/2019, Saat: 22:03
Son Yorum: Soner
  Polsilver Jilet Ömür Testi Mauser 45 37,437 17/09/2016, Saat: 16:30
Son Yorum: Arif

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: