Wilkinson Sword Sensitive Skin tıraş kremi
Merhabalar, herkese selamlar. Tıraş kremleri başlığında çok konu var ama aralarında göremedim hepsine bakmama rağmen, wilkinson sword'ün de tıraş kremi mevcut. Belki konusu açılmaya layık bulunmamış olabilir. Ben normalde doğduğumdan beri İstanbul'da yaşıyorum ancak her yaz asıl memleketim olan Kktc'ye tatile geliyorum. Gelirken de yanımda rimei, feather jilet, arko cool krem ve wilkinson domuz fırçamı getirmiştim. Alsancak tarafındaki Lemar'da gündelik alışveriş için dolanırken wilkinson tıraş kremini gördüm. Hiç tas getirmediğim için bir de plastik bir tas almıştım, onunla birlikte kullanıyorum. Tas sanırım kaplamasından dolayı hiç su tutmuyor. Fırçayı beklettiğim tası suyu dökmek için ters çevirince iki damla falan kalıyor. Dolayısıyla miktarı kendim kontrol edebilmek için tamamen kurulayıp kremin yanına üç dört damla elimden akan suyu damlatarak üç defa silkelediğim fırçayla kopurtuyorum. Bugüne kadar arko hydrate, cool, sensitive ve nivea (normal, mavi renk metalimsi tüpte) kullandım krem olarak. Sabun olarak da arko stick ve proraso yeşil kullandım. Açıkçası ws kremden çok memnun kaldım. Bence tıraş konforu olarak çok iyi ve ideal bir kıvam yakalamak için çok usta olmak gerekmiyor veya benim şansım yaver gitti. Proraso'nun fazla kuru olduğunu düşünüyorum, özellikle ilk aldığım dönemde epey acemiydim ve yüzümün bir tarafıyla uğraşırken diğer tarafındaki sabun kurulaşıyordu. Bunda kesinlikle öyle bir durum yok ve yüzünüzü de güzelce nemlendiriyor, bence arko sabun bu konuda prorasodan bir iki tık, ws krem de arko sabundan bir tık daha yukarıda diyebilirim. Kayganlık ve koruyuculuk da gayet yüksek. En az tahrişi sanırım bu kremle yaşıyorum. Diğer kremlere kıyasla da, köpüğün kıvamı ve koruyuculuğu olarak yukarılarda. Arko sensitive kremi çok yakın zamanda kullanmadığım için birebir karşılaştıramıyorum ancak eve dönünce bu karşılaştırmayı da yaparım.
239yrl.jpg
Herhangi bir ürünün incelemesi, incelemeye layık olup olmaması ile değerlendirilmiyor. Böyle bir kriterimiz yok. Bizim için her ürün inceleme konusu.. Yeni üyelerin forumumuza en büyük katkısı bu işte: gözden kaçanları yakalamak Smile W.S. krem için konu başlığı açmanız iyi olmuş..
@CanYoldas, sizin de Kıbrıslı olduğunuzu bilmiyordum. @Mehmet Kiraz komşum ve benden sonra 3. Kıbrıslımız da bulunmuş oldu. Smile

Bu kremi ben kullanmıştım. İnceleme yazılmamasına şaşırdım. Forumda konuşuyorduk biz.

Bu arada Rum tarafında Crabtree & Evelyn var. Belki gitmek istersiniz. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@cihankeskin , sanırım geçmeye fırsat olmayacak zira bir arkadaşımla geldik bu sene, kendisi hem tıraş ürünlerine merakı olmayan, hem modern ya da geleneksel tıraş olmayan, hem ilgisi geleneksel tıraşa çekilemeyen, hem de hepsi yetmezmiş gibi sadece tc uyruklu bir arkadaş. Onu bu tarafta bırakıp da geçmek olmaz. Yarın da birlikte dönüyoruz. Bizim tarafta var mı geleneksel tıraş ürünleri satan herhangi bir yer? Varsa kesinlikle görmek isterim

Edit: bu arada çok memnun oldum, Mehmet Bey'e de selamlar
Mehmet'in mesajlarına bakın. O bulduklarını yazmıştı. Ben bizim tarafta hiç bir şey aramadım şimdiye kadar. Bazı basit kremler ve omega fırça vs var. Türkiye'de olmayan pek bir şey yok.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
İyi günler komşularım, bu kremi yazlık olarak kullanabilirmiyiz, fiyatı uygun olduğu için denemek istiyorum.
@Karslı Papatyamsı ferah kokusu var komşum yaz icin ideal
(04/05/2019, Saat: 19:53)fatihbyfah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Karslı Papatyamsı ferah kokusu var komşum yaz icin ideal

Sağolun komşum
bir süredir iş için kktc/girne'de kalıyorum. Ordupazarı'nın karşısındaki işhanında askeri malzeme satan bir dükkanda buldum bu kremi. Fiyatı burada 10tl, e-alışveriş sitelerinde 50tl.
Bence 10tl bile fazla, açıkçası pek beğenmedim. Kıvamı yumuşak, fazla fazla koydum, gene de tatminkar bir köpük elde edemedim. Kayganlık iyi değil, kuruma yapıyor. Kokusu varla yok arası, kalıcı bir koku yok. Netten sipariş vermeye değmez, dükkanda ucuza bulursanız almayı düşünün.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 552,593 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 199,172 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 148,449 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,011 25/02/2023, Saat: 20:42
Son Yorum: alfa
  L'Occitane Cade Tıraş Kremi mancho 33 37,077 20/12/2022, Saat: 23:12
Son Yorum: wolf737