Dr Jon's Hydra
Selamlar herkese,

Dr Jon’s Hydra sabunu ile ilgili düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Islak traş camiasında hemen kendine yer bulan bir sabun ve sanıyorum bu firmanin Hex ve Savannah sunrise ile birlikte en çok satılan ürünü.

2uibpsh.png

Ambalaj: Bendeki 2 oz yani 60 g’lik küçük boy olanı. Sanırım burada 9/10 puan vermek durumundayım, bittikten sonra da atmak istemeyeceğiniz güzel bir kutu. Yapıştırma etiket değil sanırım farklı bir baskı tekniği ile yapılmış iki taraflı bir dizayn var. Arka tarafta içerik listesi bulunuyor.

2mzljwi.png

Koku: Eğer limon-turunç kokusunu seviyorsanız bu tam size göre bir sabun. Kutunun üzerinde portakal, greypfurt mandalina bergamut yazmasına rağmen benim aldığım koku oldukça güçlü tatlı limonata kokusu. Ama uyduruk değil gerçekten iyi, kaliteli bir koku ve son derece kuvvetli; traş olurken ’Yav bu nasıl kokuyordu’ diye kutuyu burnunuza götürmeniz gerekmiyor, banyo buram buram kokuyor. Bu sabunu kullandıktan sonra aftershave olarak da uygun bir koku seçmeniz gerekir. Ben kaliteli misket veya benzeri turuncgil kolonyası kullanıyorum. Burada da 9/10 puanı hak ediyor.

Kıvam: Bu konuda biraz garip bir sabun, sert bir krem kıvamında. Eğer küçük bir parça alıp taşta köpürteyim derseniz aldığınız parçayı fırçaya yedirmekte biraz zorlanıyorsunuz sert olması nedeniyle. Ama sabun gibi doğrudan kutusunda köpürtemiyorsunuz bu sefer de çok bulaşıyor fırçaya. Domuz kılı fırçayla daha kolay köpürüyor. 6/10 veriyorum.

sn2vk7.jpg

Performans: Yukarıda yazdığım nedenden dolayı biraz uğraştırıyor. Ayrıca diğer kremlerde kullandığınızdan daha fazla miktar kullanmanız gerekiyor aynı derecede köpük elde etmek için. Sanırım biraz da bu nedenle oldukça bereketsiz bir sabun, sadece bir kaç kez kullandıktan sonra dibi göründü. Tamam küçük ambalaj kullanıyorum ama aynı miktarda TOBS sabun olsaydı çok daha uzun süre yeterli olurdu diye düşünüyorum. Köpük kalitesi de vasat. 6/10

29xwxf4.jpg

29z3ip5.jpg

Koruyuculuk-kayganlık: Kötü değil ama artizan ve bu fiyat kategorisindeki bir sabundan daha iyisini beklerdim. Traş bittikten sonra yüzünüzü yıkarken kolayca akıp gidiyor geride pek iz bırakmıyor. Yani pek iyi degil! Traş sonrası ciltte kuruluk veya yanma hissetmedim. 6/10.

Sonuç olarak mutlaka dolabınızda olması gereken bir sabun değil bence. Bu koku kategorisinde başka sabunları denemediğim için bu bana çok başarılı gibi geldi, insanı ferahlatan bir koku. Değişik sabunları alıp biriktirmeyi seviyorsanız bunu da alabilirsiniz.

Herkese iyi traşlar!
Hep elimin gidip son dakika sepetten cıkardıgım bir urun.

Ki bu urun Dr. Jon's marka sabunlar icinde en begenilen urunlerin basında geliyor. Performansından daha iyi neticeler bekliyordum, uzuldum. İnceleme icin tesekkur ederiz.
Çok güzel bir inceleme olmuş, elinize sağlık komşum.
15 Perdede Yakın ve Temiz Tıraş Uzmanı
Teşekkürler!

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
İnceleme için teşekkürler komşum. Dr. Jon's ürünlerinden sadece Hex'i kullandım. Kokusu harika olmakla birlikte performası ortalamaydı ve yüzümde alerjiye sebep olmuştu. O zamandan beri Dr. Jon's a seviyeliyim.
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: