İlk traşlarımızı paylaşalım
Benim zamanımda Zaza marka, plastik bir DE makinam vardı. Lisedeydim.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ortaokula giderken hoca bıyıklarını kesmeden gelme diyince berberde usturayla tıraş olmuştum daha sonra dedeme heveslenip sokak satıcılarından sanırsam yuma marka de makina ile plastik kutulu permalardan alıp tıraşa başladım

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
90'ların başları... Atölye hocasının gözünde it-kopuk kategorisinde olduğum için Big Grin "o bıyıklarını yolarım" uyarısıyla eve gittiğimde babamın kullandığı markasını bilmediğim, koruması bile olmayan DE alet, fırça ve galiba gibbs tıraş kremiyle, cerrahi operasyon yaparcasına az kanlı ama bol tahrişli bir tıraş olmuştum.
Lisede bıyık tüylerim koyulaşmaya başlayınca kesmek için eniştem yol göstermişti. Smile
Ortaokul 3. sınıf, sakal henüz yok ama bıyıklar tüyden kıla dönmeye başlayınca kız arkadaş talebi ile kartuşlu (bıçak 2 miydi 3 müydü hatırlayamadım) + köpük ile tanıştık.
İlk tıraşımın zamanını tam hatırlamıyorum ama ortaokul zamanıydı.

Babamın setleriyle Gillette slim adjustable, perma-sharp ya da wilkinson jilet, arko tıraş kremi ve annemin babama evlilik hediyesi domuz kılı fırça ile olmuştum.

Sonrasında babam bir iki kanayan yere şap sürüp üstüne kolonyayı basıp yakmıştı beni.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
Zamanını tam hatırlamamakla birlikte lisede kartuş ve arko tüp ile sakallarımı "kestiğimi" hatırlıyorum.

Berberlerde olduklarımı saymazsam ilk gerçek tıraşımı 2017 Aralık'ta oldum.

15 yaşındayken babamın o yıllarda kullandığı braun marka elektrikli tıraş makinasıyla ilk tıraşımı olmuştum. Tıraş olduktan sonra da çok utanmıştımSmile
1994 Lise yılları, psikopat bir okul müdür yardımcısı vardı yüzünde şeftali tüyü görse basıyor şamarı. Kendi kendime "Bu adamın tokadını yiyeceğime alırım bir jilet temizlerim suratımı" dedim. İnsan bu gibi durumda kimi örnek alır tabii ki babasını. Baktım rahmetli babamın tıraş setine bugün kendi kullandığım DE makinelerden biri. Aldım evirdim çevirdim tok ağır bir şey hayal meyal hatırlıyorum TTO tipinden bir aletti ama markasını hatırlamıyorum tek anımsadığım hiç plastik yoktu. Neyse "yok ağa bunun ile ben imkanı yok kesemem sakalları" dedim işte cahillik. Bugün çok imreniyorum 16- 17 yaşında kardeşlerimiz var klasik tıraş oluyor. Bilen bilir İzmirde Pehlivanoğlu diye bir market vardı oradan bir tane Gillette Sensor çift bıçaklı ile bir tüp Gibbs limonlu tıraş kremi aldım. Mahalle bakkalımızdan da bir domuz kılı fırça.

Geçtim aynanın karşısına ilk tıraşımı oldum. Hey gidi eski günler.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Sanırım lise yıllarımın ilk yılıydı. Tüylerim yoğun ve sert bir şekilde geliyordu. Onlarla nasıl baş ederim diye düşünürken, kartuşlu makine ile babamın Arko tıraş sabunu ve fırçasıyla ilk tıraşı olmuştum. Ve cildime yaptığım hayatımın ilk hatasıydı. Sonra tabii kıllarla baş etmek zor oldu. O zaman bilmesem de VTG, ATG, XTG hepsini denemiştim. Sanırım boyun altım o yüzden bu kadar tahrişe açık oldu ve kıl batıkları ortaya çıktı. Kıllar her türlü yönden saldırıyordu adeta. En sonunda çözümü geltir'de buldumSmile) Şimdi çok mutluyum ama çok...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: