İlk traşlarımızı paylaşalım
ilk jiletli tıraşımı işe girdiğim için olmuştum. daha önce yıllarca makine ile kirli sakal bıraktığım için garip gelmişti yüzümün o hali . sonraki yıllar haftada üç, haftada iki, haftada bir diye azalttığım tıraş rutinini askere gidince haftada 6 ya çıkarmıştım Smile şimdi hobi olarak bakıyor ve haftada 2 kez tıraş oluyorum.
(02/08/2016, Saat: 11:15)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 150755647-rasoir-electrique-philips-vintage.jpg
Orta okulda iken tıraş olmam konusunda uyarılınca bende jilet vurmaktan korkup elektrikli ile olmuştum pişmanlığını hâlâ yaşıyorum çünkü yatık ve dönüşlü sakal tipi edinmemi sağladı, tek avuntum ise ibrahim tatlıses vari sakala sahip olmamam Big Grin

Merhaba
Bu fotoyu görünce nasıl mutlu oldum anlatamam. Babamın yılların eskitemediği tıraş makinesi ve ben de ilk bununla ortaokulda tıraş olmuştum. Tey Tey.
Jiletle ilk tıraşımı lise 1'de oldum, daha önceden bıyık makası ile kısaltıyordum. Neden jiletle olduğuma gelince hatırladığım kadarıyla berbere gidip gelmekten ve para vermekten bıkmıştım. Bizimkiler tıraş makinesi de almayınca makasla kısaltmak zor olduğundan jiletle kendi kendime tıraş olmaya başlamıştım. Annemin ilk tepkisi niye jiletle tıraş oldun, şimdi artacaklar demesiydi.
(25/02/2019, Saat: 16:33)cokomoko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jiletle ilk tıraşımı lise 1'de oldum, daha önceden bıyık makası ile kısaltıyordum. Neden jiletle olduğuma gelince hatırladığım kadarıyla berbere gidip gelmekten ve para vermekten bıkmıştım. Bizimkiler tıraş makinesi de almayınca makasla kısaltmak zor olduğundan jiletle kendi kendime tıraş olmaya başlamıştım. Annemin ilk tepkisi niye jiletle tıraş oldun, şimdi artacaklar demesiydi.

%100 Olması gereken bir şey üzerinde bile annelerin endişesi olmaz mı hiç...

E n v i r o n m e n t a l i s t

Hayal meyal hatırlıyorum ama gözlerimin önünden hiç gitmez. Benim babam, Allah başımızdan eksik etmesin, 90’lı yıllarda 2-3 günde bir salonda adeta tıraş ritüeli yapardı. Domuz kılı fırçasıyla köpüğünü köpürtür, ayaklı küçük ayna karşısında markasını bilmediğim bir de makine ile iki-üç perde tıraşını olurdu. Bıyıkları oldukça gür olan babamın bıyıklarına özendiğimden ben de bıyıklarım hızlı çıksın diye ortaokulda köpüksüz, sadece su ve klasik tek bıçak permatikle bıyık bölgemdeki bir kaç tüyü tıraş etmiştim. Tabi her şey gizli oluyor. Hey gidi günler hey.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
Sene 2009 lise 1 deydim. Müdür yardımcısı bıyıklarını kesmeden yarın gelme demişti. Bütün gün o korkudan ders bile dinleyememiştim. O akşam berbere gitti makineyle halletti. Aynı makineden ben de bir tane edindim, çok şükür lise bitene kadar o şekilde gitti. Çünkü o yıllarda tıraş benim için çok korkunç görünüyordu. Üniversitenin ilk 3 yılı toplasan 10 tıraş anca eder. Sonra 3 kafalı sinbonun eletrikli tıraş makinesi derken, askere gitme olayı yaklaşmaya başlayınca artık ısla tıraşa geçeyim dedim. Yaklaşık 1.5 yıl öncesiydi. Permatik ve bimden alınma köpük ile bir tıraş oldum. Ama o da ne, abartmıyorum 2 gün tahrişi sürdü. İşte ondan sonra hep bir arayış içinde oldum. Piyasada ne kadar 2 bıçaklı, 3 bıçaklı hatta 5 bıçaklı, köpük, jel vs. denedim olmadı. Bir de dedem gibi tıraş olayım dedim. Yuma, arko, fırça. Sağolsun geltir bu sorunu çözdü.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
Islak traş öncesi traş sayılmadığından

İlk traşımı geçen hafta, 11.11 indirimden aldığım r41, derby usta, eskice bi fırça (uzun sürdü kuruması, domuzmuş ellam), arko çubuk sabun ve balzam makamında Marko aloe vera ve gliserinli nemlendirici krem

Hortlattım gitti.
Ben 205cm 150 kg ebatlarinda subay bir babanin cocuguyum. Babam görevdeyken hoca biyiklarini kes diye eve gondermisti tabi kartus faciasi. Sonra hoca dalga gecince babam.geldiginde ilk is hocayla husumetini saglamak oldu. Emekli vali korumayi 1981 turkiye askeryeler arasi boks sampiyonuydu peder. Tabi 2. Donem baska okula devam ettim ?
Liseye başladığımda favoriler kendi bağımsızlığını ilan edip çeneme doğru yayılmaya başlamıştı. Ben de makinayla kısaltıyordum ama sıfır almadığı için beni memnun etmedi. Lise ikinci sınıfta sakalından dolayı okula alınmayıp eve gönderilenleri, azar işitenleri görünce benim de başıma bunlar gelmeden tıraş bıçağıyla tıraş olayım dedim. Kimden tıraş hakkında fikir almaya kalksam aman yüzüne bu yaşta jilet vurma sakalların gürleşir, aman yüzüne jilet vurma başına dert alırsın, bu yaşta yüze jilet vurulmaz dediler. Tabii ben ne yaptım ? Markete gidip mach3 ve arko tıraş sabunu aldım, tıraşımı oldum. Sonradan beni görenler bak jilet vurdun sakalların gürleşti dediler ama yanılıyorlar. Tıraş oldum diye gürleşmedi, gürleşiyordu ben tıraş oldum. İyi ki de olmuşum, mutluyum.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: