Fırçalardaki kötü kokuyla mücadele yöntemleri
Yakın zamanda gerçekleştirdiğim İstanbul ziyaretinde impa ticarete uğrama fırsatı buldum. Ordan aldığım omega 11126 model fırçada baya keskin bir koku vardı. Çeşitli sabunlarla köpürtüp kurutma işlemi çözüm olmayınca alternatif yöntem arayışı içerisine girdim. Tam da bu noktada forumda karşılaştığım bu başlık imdadıma yetişti. Diyeceğim o ki; sizin gibi üstadların tecrübelerini sıkılmadan, üşenmeden bizlere aktarmanız çok değerli ve bir o kadar da şık davranış. Bizlere sadece biraz vakit ayırıp okumak kalıyor. Kendi adıma çok teşekkür ediyorum sizlere.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
İlk mesajda geçen beyaz sirke ve bir gün sabunlu bırakma harika bir çözüm oldu, fırça çok güzel kokuyor artık.
Hiç bilmiyorum ki
Arkadaşlar bu konu istisnasız her domuz kılı fırçada yaşanan sorun mu? Benim impadan aldığım fırça neredeyse 2 aylık oldu ilk günden beri gayet normal kokuyor..
(09/08/2018, Saat: 11:55)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bu konu istisnasız her domuz kılı fırçada yaşanan sorun mu? Benim impadan aldığım fırça neredeyse 2 aylık oldu ilk günden beri gayet normal kokuyor..

Porsuk kılı fırçalarda kötü koku olayı daha çok yaşanıyor. Özellikle Çin üzerinden gelen porsuk kılı fırçalarda. Onun dışında bir iki Semouge domuz kılı fırçada kötü koku olayı yaşayan komşumuz var.
(09/08/2018, Saat: 11:55)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bu konu istisnasız her domuz kılı fırçada yaşanan sorun mu? Benim impadan aldığım fırça neredeyse 2 aylık oldu ilk günden beri gayet normal kokuyor..
Benim Wilkinson Sword *** Domuz fırçam ilk günden beri koku vs olmadan kullandığım bir fırça iken Omega Professional donuz fırçam ilk alındığında tüm banyoyu korkutacak kadar fena durumdaydı. 2-3 hafta kullanıldıktan sonra geçti. Bir istatistiğe göre, 2 band badger gibi görünsün diye ortasında kahverengi çizgi boyanmış domuz fırçalar, tek renkli, beyaz fircalara gore daha çok işlemden geçtiği için daha az kokuyorlar.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İşlenmemiş tek renk olduğu halde maşallahı var o zaman kendi çapımda break in de yaptım ona Smile
Break-in rehberinde fırçanın 3'te 1'i kadar sirkeye batırın demişsiniz fırçayı fakat burada sapına yakın olan kısma kadar batırın demişsiniz.Geleneksel tıraşa yeni başladığım için oldukça tecrübesizim bu konularda.Söylediklerinizden hangisini yapmalıyız ?
(13/12/2018, Saat: 15:19)AsakiR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Break-in rehberinde fırçanın 3'te 1'i kadar sirkeye batırın demişsiniz fırçayı fakat burada sapına yakın olan kısma kadar batırın demişsiniz.Geleneksel tıraşa yeni başladığım için oldukça tecrübesizim bu konularda.Söylediklerinizden hangisini yapmalıyız ?
Vallahi komşum ben son aldığım fırçası proraso mentollü sabun ile köpürttüm öylece bıraktım birkaç saat sonra yine tekrarladım 2 kez falan. 24 saatte fırça mis.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(13/12/2018, Saat: 15:22)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vallahi komşum ben son aldığım fırçası proraso mentollü sabun ile köpürttüm öylece bıraktım birkaç saat sonra yine tekrarladım 2 kez falan. 24 saatte fırça mis.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bendeki fırça LİDER marka.Kıl boyunun 3'te 1'i kadar sirkede 15-20 dakika kadar beklettim ilk önce.Sonra dolgun bir köpükte 7-8 saat kadar beklettim,2 haftadır da her gün ARKO sabun ile köpürtüp havluya sürtüyorum fakat o ağır koku hala geçmedi.
(13/12/2018, Saat: 16:16)AsakiR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bendeki fırça LİDER marka.Fırçanın 3'te 1'i kadar sirkede 15-20 dakika kadar beklettim ilk önce.Sonra dolgun bir köpükte 7-8 saat kadar beklettim,2 haftadır da her gün ARKO sabun ile köpürtüp havluya sürtüyorum fakat o ağır koku hala geçmedi.
Karbonat içinde bekletin komşum. Ben de; diğer yöntemler yaramayinca, son olarak karbonat içinde beklemiştim, kokudan eser kalmadı.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  bant best kötü kokuyor :( Machete 17 26,861 09/07/2016, Saat: 14:16
Son Yorum: kemalu2002
  Fırçalardaki kokunun nötralize edilmesi deVille 21 15,029 05/05/2016, Saat: 23:47
Son Yorum: candova

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: