Clubman Pinaud Tıraş Sabunu
Merhaba arkadaşlar, bu hafta boyunca Clubman Pinaud sabunu denedim, hakkında bir kaç kelam yazayım istiyorum. Sabun ünlü tıraş kolonyası üreticisi Pinaud'un sene başında çıkarttığı bir ürün, aynı markanın kremi de mevcut olması lazım yanlış bilmiyorsam. Sabunu ben İmpa'dan aldım, yurt dışı sitelerde de mevcut.

Sabun, markayla özdeşleşmiş klasik yeşil renkte ve kendi çizgisini yansıtan bir tasarımla sunuluyor. Kutunun kalitesi fena değil, sert plastikten imal edilmiş. Üst kapaktaki etiket suya dayanıklı gibi duruyor, kutunun kendisinde etiket yok, direk plastik
üzeri baskı yapılmış ki bence doğru bir seçim.
3535vls.jpg

Kutunun arkasında içindekiler yazıyor, içinde SLS olan bir ürün. Benim yüzümde herhangi bir yanma vs etki yapmadı.
xbbg92.jpg

Sabunun formu yumuşak sabun olarak nitelendirilebilir, kremden sert olsa da sabun demek zor aslında. Proraso gibi belki daha da yumuşak olabilir. Kabı dar ve küçük olsa da yükleme yapmak için 15-20 sn çevirmek yetiyor fırçayı. Aşağıdaki gibi az bir yüklemeyle 3 perdelik köpüğü rahatça çıkarabiliyorsunuz.
1zv66wl.jpg

Sabunla köpük yapması kolay, çok suya ihtiyaç duymuyor, fırçayı çok ıslak bırakmadan, suyu iyice silkeleyip yükleme yapmak sonra bir kaç damla su ekleyip yüzde ve ya tasta köpük yapmak yeterli. 30-40 sn çevirerek yaptığım köpük gayet kıvamlı ve yeterli oluyor. Köpüğün kıvamı yoğun, yastıklaması da verdiği kayganlık da güzel. Üst üste cildi zorlasam da tahriş olmadan tıraşa imkan verecek kadar koruyuculuk sağlıyor.  Bu konuda fiyat ve boyut olarak rakip olabilecek EJ sabundan çok daha iyi, Haslinger sabuna göre çok çok az geride. TOBS Avokado kremden bir tık daha geride gibi olsa da performansı gayet yeterli bir sabun.
emurc.jpg
35cq6vq.jpg

Sabunda eksik olduğunu düşündüğüm tek özellik tıraş sonrasında beklediğim performansı bulamamış olmam. Üst üste kullanımda bir yerden sonra tıraş sonrası ürün kullanma ihtiyacı duymaya başladım. Bir çok ürüne göre kesinlikle daha iyi bir tıraş sonrası deneyimi sunsa da kendini tıraş sonrası ürünlerde kanıtlamış bir markadan beklediğim performans daha yüksekti ne yalan söyleyim.
2r71xy0.jpg

Kokusuna gelecek olursak, kokusu Pinaud Vanilya AS ile aynı koku ama daha hafif bir koku. Kokuda sentetiklik sezmedim, doğal bir koku. Ben Pinaud kokularını çok sevmem ama sabunun kokusu bana güzel geldi. Zaten hafif bir koku olduğu için rahatsız etmeyen, üzerine kullanacağınız ürünü baskılamayacak bir kokusu var.

Genel olarak bakınca performansı ve sunumu ile ortalama üstü/iyi bir sabun olduğunu söyleyebilirim kendi adıma. 59 gr. olduğu ve yumuşak bir sabun olduğu için bir hafta sonunda gözle görülür bir azalma oldu sabunda. 3017 tutkunları çok sevebilir Smile Clubman sever arkadaşların denemesini isterim, beğeneceklerini düşünüyorum. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar arkadaşlar, ilerde tekrar kullandıkça burayı güncellerim.

İyi akşamlar.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
İnceleme için eline sağlık değerli komşum

Teşekkürler @candova kardeşim, dilimiz döndüğünce işte.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Chinaski komşum inceleme için teşekkürler. Ben de merak ediyordum bu ürünü ama SLS'yi görünce vazgeçtim.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
@chinaski hocam inceleme için teşekkürler .
Elinize sağlık, doyurucu inceleme.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
İnceleme için teşekkürler. Sadece kokusu için bile almayı düşünebilirim bu sabunu. Yarın İmpa'ya gidince şeytan dürterse alırım. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Eline sağlık, çok acayip köpük yapmışsın

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
İnceleme için teşekkürler üstad, merak ettiğim noktalar açıklığa kavuştu.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Eline sağlık üstat
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 246 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,061,548 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,800 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 847 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,000 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,095 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,466 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,552 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,461 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,760 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: