Derby Premium
Derby extra her fırsat vermeme rağmen tahriş, batık ve kaşıntı yaratıyordu. Aynı sorunları yaşayacağımı düşündüğüm için premium serisini de kullanmıyorum. @Noyan bey sağolsun razorus.com dan aldığım fırçanın yanına 1 paket Derby premium jilet koymuş. Bugün ilk kez shavette de denedim jileti ve ne tahriş, ne batık ne de kaşıntı hiçbirşey ile karşılaşmadım. Aksine keyif aldığım bir tıraş oldu. Derby extradan şikayetçi olan arkadaşlar 1 paket alarak şans verebilir.
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
(09/09/2016, Saat: 22:50)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Polisilver yada benim favorim olan Gillette Blueu extra kadar keskin ve konforlu bulmadım.Feather ve Gillette sharp edge kadar deriye saplanmaya meyilli ve saldırgan bir jilet hiç değil gayet uysal.Jiletli usturaya yeni başlayacakların ilk jileti bile olabilir.

Mavi Astra sevenlerin tutacağı bir jilet olmuş.tıraş sonrası kaşıntı,tekrar geçişlerde razor burn,sivilcelere saldırma gibi huyları yok.

Mild bir jilet olmasına rağmen sakalların üzerinden atlayıp , zıplayıp tekrar tekrar çekiş gerektirmiyor.Her bölgeden iki geçişle tek perde de ortalama temizlikte tıraş veriyor.Bilenmesi ve keskin ağzı üstünlüğüyle sakallara tutunup çok efor gerektirmekten kesiyor.Açıkcası  mild olup sakal üstünden atlamayan jilet çok yoktur.

Mild orta karar keskinlikte , günlük tıraş jileti olarak bir çok kişinin beğenebileceği,denegeli keskinlikte ,saldırgan olmayan fakat sakallara yapışan yani üzerinden atlamayan bir jilet Derby Premium !
İhtilaf ustad soylenmesi gerekenleri soylemis kesinlikle denenmeyi hakeden bir jilet
Derby Premium jileti 1 haftadır kullanıyorum. Kesinlikle çok ama çok kötü bir jilet, klasik yeşil ambalajlı derby extra jilet ile hiçbir farkını gözlemleyemedim. Permasharp ile 3 veya 4 defa çok rahat traş olurken bu jilet 2. traşta bile anormal tahriş ve kızarıklığa sebep oldu.
kendi adıma @Vorzakonex söylediklerinize kesinlikle katılmıyorum!
Mühle R41 makine + aynı Derby Premium jilet ile "4" kez tıraş oldum
Proraso Yeşil Çay Ve Yulaf Özlü Tıraş Sabunu + Tıraş Öncesi Kremini kullandım
Şap testinden sorunsuz geçti, tahriş, kızarıklık, sakalları çekme, tıraş sonrası kaşıntı olmadı.
Çok konforlu ve sinek kaydıya yakın tıraş verdi jilet...
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
Arkadaşlar DE jilet, ıslak tıraş formülündeki en bağımsız değişkendir. En sübjektif karakterdir.

O nedenle bir üyemizin en favorisi olabilen bir jilet, diğer üyemizin en berbat jileti haline gelebilir.

Herkesin kendi deneyim serüveninde bunlar doğal sonuçlardır.

Ve hatta kendiniz 1 yıl önce beğenmediğiniz bir jilete, bir yıl sonra "Bu neymiş yahu" bile diyebilirsiniz.
(22/03/2017, Saat: 16:54)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar DE jilet, ıslak tıraş formülündeki en bağımsız değişkendir. En sübjektif karakterdir.

O nedenle bir üyemizin en favorisi olabilen bir jilet, diğer üyemizin en berbat jileti haline gelebilir.

Ve hatta kendiniz 1 yıl önce beğenmediğiniz bir jilete, bir yıl sonra "Bu neymiş yahu" bile diyebilirsiniz.

+++1
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...
(22/03/2017, Saat: 16:54)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar DE jilet, ıslak tıraş formülündeki en bağımsız değişkendir. En sübjektif karakterdir.

Tamamen katılıyorum Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Jilet konusu tamamen sübjektif bir konu, "bana uymadı, kesmedi, beğenmedim vs." ifadeler normaldir kullanılabilir ama yorum yaparken daha sert ifadeler kullanıp ürünü öldürmemek lazım gelir diye düşünüyorum.
@izbe ve @zeman komşularım söylenecekleri söylemiş .
Benim içinde uygun bir jilet değil .
Derby premiumdan memnun kalanlardan biri de benim. R41, Progress ve Futur klonunda test ettim, performansı tatmin etti. Orta sıklıkta ve sertlikte sakala sahip olan biri olarak oldukça konforlu geldi, tıraş sonrası tahriş sıfırdı diyebilirim. Oldukça da yakın tıraş verdi. Keskin bir jilet değil ama çekiştiren bir jilet de değil bana göre. Tıraş sonrası kaşıntı da olmadı. Benim için öncelik konfor ve sakal uzarken kaşıntı olmaması. Bu jilet, bu iki beklentime de karşılık verdi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby Usta impaticaret 515 239,638 24/04/2023, Saat: 04:10
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby extra jilet BigHillMe 366 380,148 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 6,966 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
Big Grin Parker Premium Platinum osaka23 7 4,732 01/05/2018, Saat: 01:30
Son Yorum: rock83
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,678 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur
  Schick Premium Occam's Razor korhan 16 19,239 13/12/2013, Saat: 17:58
Son Yorum: Marvin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: