Derby Premium
Dün akşam bana geleneksel tıraşa başladıktan sonra unuttuğum tahriş olgusunu hatırlattı. Tabii bir acemi olarak tekniğim, el alışkanlığım vs tam oturmadı fakat feather, bic gibi jiletlerle yaşadığım konforlu, tahrişsiz tıraş deneyimlerinden sonra derby premium'u bir süre kullanmamaya karar verdim. Ej de89 ile iyi bir ikili olmadılar. Belki agresif bir tıraş makinesi edindikten sonra tekrar denerim ama yumuşak huylu makinelere pek uymuyor bence.
Dun gece stoktaki jilet envanterini karsima aldim.
Polsilver, rimei, personna lab, 7 oclock vs vs onayli listesi haricinde kalan denenmemis ama potansiyeli olanlari listeledim. Rapira mavi kirmizi beyaz ve derby premium parladi.
Önceliği Derby ye verdim. Jileti Progress e 2.5 ayarinda sürüp sabah olmasini bekledim ?.

Sabah Performanslı sandalwood tiras kremini de köpürtüp tıraşa basladim... gayet mantikli ve kaliteli bir jilet olmus ama keskinlik konusunda bi calisma daha lazim.
Mevcuttan %50 daha keskin olursa ust sinif jiletler arasinda yerini alir.

Yok boyle kalirsa belirgin olarak daha iyi alternatifleri var.

Ya bence Azmusebat yetkilisi geltir e açsın bu jilet konusunu.
Dunyanin en populer jiletini tasarlayalim hep beraber,
Bu kadar yatirim, techizat malzeme uretim var.
Iyi sonuc yok, kabul edilemez birsey bu.

Istedigim cilt purussuzlugune ulastim ama birkac kanama oldu.
Acile gittim, ( Smile ) tabiki şaka
Dün akşam tıraşında ben de Derby Premium'a şans verdim. Daha doğrusu ilk kez kutusunu açtım. Uzun zamandır merak ettiğim bir jiletti, özellikle Parker'ın şu yeni siyah kutulu jileti piyasaya çıktıktan sonra iyice merak etmiştim. Akşam tıraşı olacağı için acelem yoktu. @Efrasyab komşumun deneme boy sabununu güzelce köpürttüm Yaqi sentetik ile. Bu kantaron yağlı sabun sağladığı kayganlık ve nem bakımından bana çok iyi geliyor. Ardından Parker Variant'ı 2.5 noktasında ayarlayarak tıraşa başladım. İlk söylemem gereken jiletin inceliği olacak, bilmiyorum bana ince geldi ve çok ses yapıyor keserken ama bu ses aletin jileti tutmasından değil. Anlamlandıramadım ama oldukça gürültülü. Hoşuma gitti bu özellik. Keskinliği ortalamanın bir tık altında geldi bana. Yeşil Astra, Mavi Lord ve Treet DuraSharp SS ile aldığım keyfi ne yazık ki sunmadı. 2,5 günlük sakala girişmiştim, her zaman 48 saatte bir tıraş olmaya özen gösteririm ama 12-13 saatlik ekstra uzatma bile fark yaratıyormuş.
2 perde de işini tamamladı. Ama geride 2 çok ufak (soğuk su görünce duran) kanama bıraktı ve zevk vermedi. Fakat ilginçtir, şap+balsam+losyon sonrası çok pürüzsüz ve tam da istediğim gibi bir sonuç gördüm. Sanki favori jiletim Rapira Ladas SS kullanmış gibiydim. Sonuç olarak benim için kesinlikle 1 kullanımlık ve görevini ortalamanın bir tık altı şekilde yerine getiren bir jilet. Desteklenmeli mi, evet kesinlikle. Global pazarda kesinlikle yerini korumalı ve yükselmesi için tüm çalışmalar sürmeli.
"A Samurai always wears two swords."
(09/05/2018, Saat: 10:33)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün akşam tıraşında ben de Derby Premium'a şans verdim. Daha doğrusu ilk kez kutusunu açtım. Uzun zamandır merak ettiğim bir jiletti, özellikle Parker'ın şu yeni siyah kutulu jileti piyasaya çıktıktan sonra iyice merak etmiştim. Akşam tıraşı olacağı için acelem yoktu. @Efrasyab komşumun deneme boy sabununu güzelce köpürttüm Yaqi sentetik ile. Bu kantaron yağlı sabun sağladığı kayganlık ve nem bakımından bana çok iyi geliyor. Ardından Parker Variant'ı 2.5 noktasında ayarlayarak tıraşa başladım. İlk söylemem gereken jiletin inceliği olacak, bilmiyorum bana ince geldi ve çok ses yapıyor keserken ama bu ses aletin jileti tutmasından değil. Anlamlandıramadım ama oldukça gürültülü. Hoşuma gitti bu özellik. Keskinliği ortalamanın bir tık altında geldi bana. Yeşil Astra, Mavi Lord ve Treet DuraSharp SS ile aldığım keyfi ne yazık ki sunmadı. 2,5 günlük sakala girişmiştim, her zaman 48 saatte bir tıraş olmaya özen gösteririm ama 12-13 saatlik ekstra uzatma bile fark yaratıyormuş.
2 perde de işini tamamladı. Ama geride 2 çok ufak (soğuk su görünce duran) kanama bıraktı ve zevk vermedi. Fakat ilginçtir, şap+balsam+losyon sonrası çok pürüzsüz ve tam da istediğim gibi bir sonuç gördüm. Sanki favori jiletim Rapira Ladas SS kullanmış gibiydim. Sonuç olarak benim için kesinlikle 1 kullanımlık ve görevini ortalamanın bir tık altı şekilde yerine getiren bir jilet. Desteklenmeli mi, evet kesinlikle. Global pazarda kesinlikle yerini korumalı ve yükselmesi için tüm çalışmalar sürmeli.

@DenizKSK Üstadım inceleme için teşekkürler. Benim sabun ile tıraş olurken ufak tefek çizik ve kanama olursa sabunu köpüğünü üzerine koyduğunuzda kanamayı kesecektir. Zira kantaron yağının kanamayı durduran yarayı iyileştiren özelliği bulunmakta aklınızda olsun.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Bugün aldım 5'li paketini, ilk fırsatta deneyeceğim ancak bana ilginç gelen şey şu oldu, üreticinin sayfasında yer almıyor bu ürün. Smile
http://www.azmusebat.com.tr/derby-bicaklar.html

Extra var mesela.
Hiç bilmiyorum ki
İlk fırsat yine bugünmus.Smile

Jileti Merkür progress 3. Seviyede kullandım ve 2 günlük sakala banyo sonrası uyguladım. Benim elim alistigindan mıdır nedir bilmiyorum ama hem çok yakın tıraş oldum hem de sadece 1 noktada hafif bir kesik dışında sorunsuz bitirebildim tirasimi.

Bana WK gibi yumuşak bir jilet gibi gözüktü. Ben şahsen memnun kaldım bu jiletten.
Hiç bilmiyorum ki
@krub Jilet başlığında 100 e yakın konu ve 1000 e yakın farklı görüş var. Derby jiletler extra ve premium genelde forumda tercih edilmeyen ama bana iyi gelen sevdiğim bir üründür. Sizdede uyumlu olmasına sevindim.

(08/06/2018, Saat: 00:29)krub Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk fırsat yine bugünmus.Smile

Jileti Merkür progress 3. Seviyede kullandım ve 2 günlük sakala banyo sonrası uyguladım. Benim elim alistigindan mıdır nedir bilmiyorum ama hem çok yakın tıraş oldum hem de sadece 1 noktada hafif bir kesik dışında sorunsuz bitirebildim tirasimi.

Bana WK gibi yumuşak bir jilet gibi gözüktü. Ben şahsen memnun kaldım bu jiletten.
Ben bu jileti sırf koleksiyonumda durması için bir paket almıştım. Zaza jileti kullandım, rakibini de kullanıp bi karşılaştırayım niyetiyle tıraş oldum ve çok beğendim. Şimdilik iki kutu stok yaptım, bakalım daha ne kadar stok yaparım Smile

Mild aletlerde henüz kullanmadım, sadece Rocca ve Futur ile denedim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Mild aletlerde bence iyi sonuç vermez komşum. Çünkü WK ayarında bir jilet. Zamanında WK jileti kendi makinesinde kullandığımda da hiç güzel sonuç vermemişti. Oradan çıkarım yapıyorum.
Hiç bilmiyorum ki
Selam komşular.

Bugün aynı jiletle ikinci tirasimi oldum. Oldukça keyifliydi yine ama 3.tıraşı kaldırmazdı muhtemelen.
Hiç bilmiyorum ki

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby Usta impaticaret 515 241,836 24/04/2023, Saat: 04:10
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby extra jilet BigHillMe 366 382,899 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 7,046 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
Big Grin Parker Premium Platinum osaka23 7 4,809 01/05/2018, Saat: 01:30
Son Yorum: rock83
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,753 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur
  Schick Premium Occam's Razor korhan 16 19,337 13/12/2013, Saat: 17:58
Son Yorum: Marvin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: