Derby Premium
Derby premiumdan memnun kalanlardan biri de benim. R41, Progress ve Futur klonunda test ettim, performansı tatmin etti. Orta sıklıkta ve sertlikte sakala sahip olan biri olarak oldukça konforlu geldi, tıraş sonrası tahriş sıfırdı diyebilirim. Oldukça da yakın tıraş verdi. Keskin bir jilet değil ama çekiştiren bir jilet de değil bana göre. Tıraş sonrası kaşıntı da olmadı. Benim için öncelik konfor ve sakal uzarken kaşıntı olmaması. Bu jilet, bu iki beklentime de karşılık verdi.
Cevapla
Bir partide kötü, bir partide iyi ürün sıkıntısı var sanırım bu jilette.

Ah @Derby ah, bu da gol değil be Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Cevapla
@onurcakmak komşum, 2 tane 5'li paket bitirdim. Her iki pakette de sıkıntılı jilet çıkmadı.
Cevapla
Ben de ilk defa sabah yıkandıktan sonra kullandım. 34C Merkure taktım. 4 günlük sakalımı 2 perdahta aldı. Voshkod 'dan keskin geldi. Konforu ise Personna Lab blue gibiydi. Polsilver kadar keskin değil. İlk perdede onun gibi akmıyor. Ama yeter derecede keskin ve Lab blue kadar konforlu. Üstelik Voshkod gibi yüzü mermer gibi yapıyor. 2 perdede DFS traş oldum. Bir de paketin görünüşü çok hoşuma gitti. Fakat 4. ve 5. jiletleri paketten zor çıkarttım. Daha önce hiç başıma gelmemişti.
Cevapla
Arkadaşlar ben geleneksel tıraşta yeniyim. Dün ilk tıraşımı Derby Extra ile oldum hoşuma gitmedi. Bugünde Derby Premium ile oldum.

Premium Extraya göre daha iyi kesiyor, bu kesin. Ben extra ile 2 perde oldum ve 2-3 yeri kanattım. Bu premium ile 3 perde oldum ve sonunda boyun bölgesinde kızarıklar kabarıklıklar oluştu.

Jiletten mi benim acemiliğimden mi bilemiyorum artık.
Cevapla
türk tıraş markalarına her zaman torpil geçme ve 1 şans daha verme derdindeyim. çünkü onlar türk  Big Grin

fakat genel olarak hepsi için konuşuyorum; ar-ge, tasarım ve müşteri ilişkilerinde hepsi yerlerde sürünüyorlar. gerçi onlara da hak vermek gerek. biz onlardan daha özel ve kaliteli şeyler beklemekteyiz. fakat bizim gibi düşünen kişi sayısı genele yayıldığında "azınlık" seviyesinde kaldığını düşünüyorum.

1 jileti 3 günlük sakala 1 kere r41'de, 1 kere de 37c'de kullanıyorum. toplamda 2 kere kullanıp atıyorum.

derby premium, çok şey olmak isterken, o vaad ettiği "çok şeyi" veremeyen ortanın 1 tık altı vasata yakın bir jilet izlenimi verdi. çok konforlu değil. tene yakın ve hata affetmeyen yapısı var. bir daha alıp kullanacağımı sanmıyorum.
Cevapla
Dün ilk defa kendisini test ettim ve oldukça memnun kaldım. Jiletleri her zaman kullan-at yapıyorum, gerek fiyatının uygunluğu gerekse kalitesi oldukça tatmin etti.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 303 190,682 09/06/2017, Saat: 09:49
Son Yorum: mubarek007
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 8,164 30/10/2016, Saat: 20:31
Son Yorum: arandur
  Schick Premium Occam's Razor korhan 16 8,612 13/12/2013, Saat: 14:58
Son Yorum: MarvinKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi