Derby Premium
Bir partide kötü, bir partide iyi ürün sıkıntısı var sanırım bu jilette.

Ah @Derby ah, bu da gol değil be Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@onurcakmak komşum, 2 tane 5'li paket bitirdim. Her iki pakette de sıkıntılı jilet çıkmadı.
Ben de ilk defa sabah yıkandıktan sonra kullandım. 34C Merkure taktım. 4 günlük sakalımı 2 perdahta aldı. Voshkod 'dan keskin geldi. Konforu ise Personna Lab blue gibiydi. Polsilver kadar keskin değil. İlk perdede onun gibi akmıyor. Ama yeter derecede keskin ve Lab blue kadar konforlu. Üstelik Voshkod gibi yüzü mermer gibi yapıyor. 2 perdede DFS traş oldum. Bir de paketin görünüşü çok hoşuma gitti. Fakat 4. ve 5. jiletleri paketten zor çıkarttım. Daha önce hiç başıma gelmemişti.
Arkadaşlar ben geleneksel tıraşta yeniyim. Dün ilk tıraşımı Derby Extra ile oldum hoşuma gitmedi. Bugünde Derby Premium ile oldum.

Premium Extraya göre daha iyi kesiyor, bu kesin. Ben extra ile 2 perde oldum ve 2-3 yeri kanattım. Bu premium ile 3 perde oldum ve sonunda boyun bölgesinde kızarıklar kabarıklıklar oluştu.

Jiletten mi benim acemiliğimden mi bilemiyorum artık.
türk tıraş markalarına her zaman torpil geçme ve 1 şans daha verme derdindeyim. çünkü onlar türk  Big Grin

fakat genel olarak hepsi için konuşuyorum; ar-ge, tasarım ve müşteri ilişkilerinde hepsi yerlerde sürünüyorlar. gerçi onlara da hak vermek gerek. biz onlardan daha özel ve kaliteli şeyler beklemekteyiz. fakat bizim gibi düşünen kişi sayısı genele yayıldığında "azınlık" seviyesinde kaldığını düşünüyorum.

1 jileti 3 günlük sakala 1 kere r41'de, 1 kere de 37c'de kullanıyorum. toplamda 2 kere kullanıp atıyorum.

derby premium, çok şey olmak isterken, o vaad ettiği "çok şeyi" veremeyen ortanın 1 tık altı vasata yakın bir jilet izlenimi verdi. çok konforlu değil. tene yakın ve hata affetmeyen yapısı var. bir daha alıp kullanacağımı sanmıyorum.
Dün ilk defa kendisini test ettim ve oldukça memnun kaldım. Jiletleri her zaman kullan-at yapıyorum, gerek fiyatının uygunluğu gerekse kalitesi oldukça tatmin etti.
Bu jileti denemek istiyorum ama İzmir de bir türlü bulamadım.
https://www.razorus.com/Derby-Premium-Ya...R-399.html

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
Bende bugun test ettim Derby Extra ile hicbir alakasi yok ve bu bence iyi birsey.Karsilastirma yapmam gerekirse yesil astra seviyesinde diyebilirim.
Benim Edwin Jagger DE89 ile ilk denediğim jilet. Acemilik dönemimde kullandığımda Derby Extra'nın o "güvenli" denen doğasından daha "keskin" gelmişti. Şimdi elim daha da alıştığı için Derby Extra'ya göre keskinliğiyle tercih ederim ama Astra SP'nin hala daha konforlu ve aynı zamanda yakın tıraş veren, ideale yakın bir jilet olduğunu düşünüyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby Usta impaticaret 515 239,251 24/04/2023, Saat: 04:10
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby extra jilet BigHillMe 366 378,934 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 6,963 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
Big Grin Parker Premium Platinum osaka23 7 4,732 01/05/2018, Saat: 01:30
Son Yorum: rock83
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,677 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur
  Schick Premium Occam's Razor korhan 16 19,237 13/12/2013, Saat: 17:58
Son Yorum: Marvin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: