Derby Premium
Geçenlerde aldığım Derby Premium jileti Richbro usturamda denedim.

İlk denememde " galiba ben sakalı yumuşatamadım ortalamanın üzerinde beğeni almış bir jilete haksızlık etmeyeyim" dedim ve ertesi gün tıraşımı yine aynı ekipman ile yaptım. sonuç yine takılma ve çekme yaşatması oldu. Son Derby Premium traşımın üzerine iki defa çelik usturam ile tıraş olduktan sonra elim Derby premium'a gitmedi ve  Permasharp yarım jilet ile aynı ekipmanımla çok konforlu bir tıraş çıkarttım.

Tüm bu tıraşlardan sonra dün gece Derby Premium'a son bir defa daha şans vererek tıraşıma başladım ama yine benim için hayal kırıklığı oldu. Yüzümün yarısını aldıktan sonra jileti çıkartıp yerine Permasharp takarak tıraşımı sonlandırdım.

Kendi adıma söyleyecek olursam benim beklentilerimin altında kaldı. Ayrıca Permasharp, Feather, Rapira gibi jiletleri ikiye bölüp kenarlarda kalan kulakları kırmak için kullandığım gücün 10/1'ini bile harcamadan kulakları çıt diye kırıldı sanki çelik değil de çürümüş bir mika gibiydi. Sanırım bu üç jiletten daha ince bir yapısı var " yapısının ince olmasını belki de ben yanlış yorumluyorum" sakalı benim ki gibi sert, 2. dünya savaşından kalma dikenli tel kıvamında olan komşularımı biraz hayal kırıklığına uğratabilir gibi geliyor bana.

Saygılar...
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 303 207,788 09/06/2017, Saat: 12:49
Son Yorum: mubarek007
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 9,142 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur
  Schick Premium Occam's Razor korhan 16 9,602 13/12/2013, Saat: 17:58
Son Yorum: MarvinKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi