Gözlük Çerçeveleri
Selam komşular,

Benim için gözlük yenileme vakti geldi, yüksek derecede miyop olduğum için (8 derece miyop 2 derece astigmat) gözlük işine biraz önem veriyorum. Uzun süre kullanacağım için hem kaliteli bir çerçeve hem de kaliteli bir camın peşindeyim.

Cam olarak hoya alacağım büyük ihtimalle, çerçeve olarak aklıma yatan uygun fiyatlı bir çerçeve bulamadım bir türlü. Zeiss ile anlaşmalı olna bir yere denk gelemedim onların da fiyatını merak ediyorum açıkcası.

Titanyum çerçeve kullandım son gözlüğümde, çok memnun kaldım  dolayısıyla tekrar titanyum almak istiyorum. Çerçeve işini düzgün bir marka ile 500 tl civarına kapamak istiyorum. Flair marka önerdiler bir  yerde ancak fiyatlar 1200e kadar çıkıyor flair olunca. Benim şu an kullandığım Jaguar 35028 titanyum model olarak da buna benzer yarım çerçeve modellere bakıyorum.

Bu konular hakkında bilgisi olan komşular var mı acaba?

2cwsdv6.jpg
Sizin isteğinizle direk uyumlu değil ama konu açılmışken ben de yazayım. Şeffaf kalın çerçeveli gözlük kullanmanızı tavsiye etmiyorum arkadaşlar. Çerçeve de ışığı kırarak gözünüzü rahatsız edebiliyor. Özellikle de sinema, otomobil gibi ortamlarda.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(06/09/2016, Saat: 14:28)TheMadcap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cam olarak hoya alacağım büyük ihtimalle, çerçeve olarak aklıma yatan uygun fiyatlı bir çerçeve bulamadım bir türlü. Zeiss ile anlaşmalı olna bir yere denk gelemedim onların da fiyatını merak ediyorum açıkcası.

Göz Grup mağazalarında zeiss cam bulabilirsiniz. Mağazalarında bulunan bir cihaz yardımıyla, aldığınız gözlüğe göre odak noktasını belirleyip adınıza sipariş ediyorlar ve 2 haftada size özel üretilip mağazaya gönderiyorlar. Fiyatı ciddi tuzludur, indirim dönemini yakalamanızda fayda var. Bilgisayar başında fazla vakit harcıyorsanız Dijital Cam modelini incelemenizi tavsiye ederim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Komşum yabancı forumları da araştırıyorum bir yandan, optiboard diye bir forum var, optikçileri üye olarak kabul ediyorlar faydalı bilgiler elde edebiliyorum oradan, free form lensler falan enteresan şeyler var. Gözlükçüler cidden çok az bilgi veriyorlar, tatmin olmuyorum onlarla yaptığım konuşmalardan. Essilor satıyorsa Zeiss, Hoya kötü; Zeiss satıyorsa öbürleri kötü. Bu bahsettiğim forumda biraz daha objektif yaklaşıyorlar konuya gibi geldi bana.

Dijital cam dediğiniz bu blue protect kaplamalı camlar sanırım, onunla ilgili beni şüpheye düşürecek şeyler okudum, gördüm. Mavi yoğunluğunu azaltan kaplamalar bunu yaparken bir yandan da camın iç tarafına çarpan mavi ve uv ışıklarını göze yansıtabiliyorlar. O yüzden o kaplamalardan kaçınacağım gibi duruyor. https://youtu.be/KCiTMOd7iEw?t=237

Zeiss tuzlu ama bir yerden Essilor için liste fiyatı aldım, bugün telefon açıp başka bir yere Zeiss için liste fiyatı aldım, Essilorun fiyatı daha pahalı çıktı. Karışık bu işler, yüzyüze konuşunca da iyi indirim yapıyorlar liste fiyatı üzerinden ama her yer aynı miktarda yapmıyor, bazı yer %40 indirirken bazı yer %20 yapıyor. Çok değişken var işin içinde. Aklıma yatan bir çerçeve bulsam gerisini çözeceğim de o çerçeveyi bulamadım daha.
Merhabalar,

Cam olarak az yer satıyor isede Nikon camıda tavsiye edebilirim. Ben dediginiz gibi hafif olarak Tag Heuer cerceve aldım cok memnunum tavsiye edebilirim ama daha uygun fiyatlı olarak bu TV reklamlarında eskiden donen olan bir firma vardı simdi adı aklımda degil. Onlarda 50-200 TL arasında cok guzel cerceveler var. Biraz dolasmanızı bakınmanızı tavsiye ederim.
Onemli olan sizin rahat etmeniz, cercevede markaya vs. fazla takılmayın. Hangisi size rahat geliyorsa, soyle bir bakınca sorun vs. cıkarmayacak kolay kırılgan birsey degilse, alın gitsin derim sahsen ben.
Saygılar
selamlar... titanyum çerçeve bence de mantıklı. kolaylıklar dilerim...
Yakın zamanda Zeiss mineral optik cam yaptıran oldu mu? Fiyatlarını merak ediyorum. Bugüne kadar hem organik cam kullandım ancak çok kolay çiziliyorolmasından dolayı artık sıkıntı olmaya başladılar, mineral camların daha dayanıklı olacağını umduğumdan denemek isityorum. Zeiss, Nikon vs markalar var ancak yaygın olmaması ve fiyatları insanı sıkıntıya sokuyor.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(08/07/2022, Saat: 14:46)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yakın zamanda Zeiss mineral optik cam yaptıran oldu mu? Fiyatlarını merak ediyorum. Bugüne kadar hem organik cam kullandım ancak çok kolay çiziliyorolmasından dolayı artık sıkıntı olmaya başladılar, mineral camların daha dayanıklı olacağını umduğumdan denemek isityorum. Zeiss, Nikon vs markalar var ancak yaygın olmaması ve fiyatları insanı sıkıntıya sokuyor.

Özgün Hocam ben yaklaşık 2 yıl önce kaplama gözlük aldım o zamanlar 300 lira sadece kaplama ücretiydi. Herhangi bir çizik falan olmadı, gözlük ışığı süzerek yansıtıyor göze. Tavsiye edebilirim. Dediğiniz cam türü hakkında bilgim yok malesef.
Stay Sharp. Jilet
(08/07/2022, Saat: 14:46)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yakın zamanda Zeiss mineral optik cam yaptıran oldu mu? Fiyatlarını merak ediyorum. Bugüne kadar hem organik cam kullandım ancak çok kolay çiziliyorolmasından dolayı artık sıkıntı olmaya başladılar, mineral camların daha dayanıklı olacağını umduğumdan denemek isityorum. Zeiss, Nikon vs markalar var ancak yaygın olmaması ve fiyatları insanı sıkıntıya sokuyor.

Lord Sparhawk mineral cam dediğiniz eskilerin tabiri ile gerçek camdan üretilen gözlük camı. Organik camlardan çok daha kolay kırılır bilginize. Zeiss ve Nikon dediğiniz gibi şu ekonomik durumda tercih etmemeniz gereken bir marka çok pahalı. Gözlük camlarınızın çizilmemesi için camın kaplamasını seçmeniz gerekli Essilor Crizal Prevencia kullanmanızı tavsiye ederim.
(10/07/2022, Saat: 01:08)Johny White Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lord Sparhawk mineral cam dediğiniz eskilerin tabiri ile gerçek camdan üretilen gözlük camı. Organik camlardan çok daha kolay kırılır bilginize. Zeiss ve Nikon dediğiniz gibi şu ekonomik durumda tercih etmemeniz gereken bir marka çok pahalı. Gözlük camlarınızın çizilmemesi için camın kaplamasını seçmeniz gerekli Essilor Crizal Prevencia kullanmanızı tavsiye ederim.

Şu an zaten Prevencia kullanıorum ve berbat halde çizik içinde. Organik camlar atölye ortamı için uygun değil. Çok kolay çiziliyorlar. Benim için artık çizilmemesi, kırılmamasından çok daha önemli bir hale geldi. Gözlüklerimi neredeyse hiç düşürmem o nedenle kırma riskim pek olmayacaktır. Sıkıntı maliyet. Yazdığım markalar olmasa da kesinlikle başka marka da olsa mineral yaptıracağım bu sefer.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,730 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: