Ergenlik traşı
Merhabalar... Dün berberde saç traşı olurken bi baktım adam makine ile bıyıklarımı alıyo . Napıyosun diyemeden bıyıklar gitmiş. Yeni bi makine almayı düşünüyorum almalı mıyım . Ne almalıyım ? 15 yaşındayım.
Merhaba. Makine derken neyi kastediyorsunuz? Jilet tutucu mu, kullan at mı yoksa başka bir alet/makine mi? Detaylı bilgi verirseniz daha kolay yardımcı olunacaktır.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba, korkmayın isteniz bile çoğalamaz. 2-3 hafta sonra eski haline döner. Ama bu yeni yüzünüzü daha çok sevdiyseniz forumdaki tıraş aletlerini inceleyin derim, kişisel olarak tavsiyem istanbuldaysanız impa ticaretten rimei tıraş aleti, rimei jilet; biraz ileride filiz kozmetikten filiz fırça cildiniz yağlıysa arko sabun, kuruysa arko krem, 1-2 adet de plastik tas alın. Hepsi toplam 25₺ altı ve 1 yıl kullanırsınız. Severseniz ve ekonomik olarak para ayırabilecek durumdaysanız yavaş yavaş forumu okuyun çok konforlu çok zevk veren ekipmanlara da geçersiniz.

35 yaşıma kadar haftalık, onbeş günlük sakalla gezdim, şimdi moda oldu farklılık adına günlük tıraş oluyorum.
@msakalli makine den kasttim şu tarz birsey ; http://www.hepsiburada.com/philips-1000-...oCPFzw_wcB jilet dusunmuyorum acikcasi

Tab2A7-20F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Makina ile traşı hiç tavsiye etmem sakallarınızın yönü sapıtır ileride askerlik yaparken ve iş hayatına atılırken sıkıntı yaşamanız çok güçlü .
Onun yerine Mild alet dediğimiz R-89 - merkur 34 veya merkur progress ayarlı makina edinmenizi tavsiye ederim yerli ve yabancı yurt içi satış sitelerinde bulabilirsiniz .
Gene ben İzmir'de pazarlarda görüyorum min shi - rimei makinalardan birini almanızı öneririm . Ama bu en önemli etken iyi bir ön hazırlık bunun için traş jeli ve köpüklerden sakının onun yerine bir traş fırçası ve traş sabunu almanızı öneriyorum . Yaş itibari ile bu şekilde traş olmayı daha çok seveceğinizi düşünüyorum .
(11/09/2016, Saat: 22:17)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makina ile traşı hiç tavsiye etmem sakallarınızın yönü sapıtır ileride askerlik yaparken ve iş hayatına atılırken sıkıntı yaşamanız çok güçlü .
Onun yerine Mild alet dediğimiz R-89 - merkur 34 veya merkur progress ayarlı makina edinmenizi tavsiye ederim yerli ve yabancı yurt içi satış sitelerinde bulabilirsiniz .
Gene ben İzmir'de pazarlarda görüyorum min shi - rimei makinalardan birini almanızı öneririm . Ama bu en önemli etken iyi bir ön hazırlık bunun için traş jeli ve köpüklerden sakının onun yerine bir traş fırçası ve traş sabunu almanızı öneriyorum . Yaş itibari ile bu şekilde traş olmayı daha çok seveceğinizi düşünüyorum .
Söylediginiz makinelerin ucretleri biraz yuksek geldi birazdaha dusuk butcel biseyler bulabilirmiyim ?
Rimei 10 TL
Min shi 15 TL
İzmir'de semt pazarlarında
Bulunduğunuz ilde her çeşit malzeme satan arabalı satıcılara bakın
Olmadı bizim forumun değerli bir üyesi @Lorenzo nickli üyemize mesaj atın size seve seve malzeme desteğinde bulunur
Sakal tıraşı olmak için acele etme, ileride zaten bol bol olacaksın. 15 yaşındaki öğrenci kardeşimiz için ucuz seçenekler önerelim. Big Grin

Sürekli tıraş olmaya karar verdiysen, bir iki tane Arko sabun al (tanesi 1,5 tl), plastik berber tasına bas (tanesi 1-2 tl), ya da buna benzer herhangi bir plastik kap kullanabilirsin. Bir tane 15 liralık falan jaguar fırça al, o fırçayla o tastaki sabunu köpürt köpürt yüzüne sür. Big Grin Jiletli tıraş aletleri gözünü korkutuyorsa, şimdilik Gillette Blue 3 gibi basit aletlerle tıraş ol. Sakalların gürleştiği zaman jiletli makina kullanırsın, o zamana kadar da elin tıraşa alışmış olur. Surat bölgende üst tarafları, boyun-boğaz bölgende de alt tarafları mümkün olduğunca jiletten veya her türlü tıraş aletinden uzak tutmaya çalış.
(11/09/2016, Saat: 23:23)Yeni Üye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sakal tıraşı olmak için acele etme, ileride zaten bol bol olacaksın. 15 yaşındaki öğrenci kardeşimiz için ucuz seçenekler önerelim. Big Grin

Sürekli tıraş olmaya karar verdiysen, bir iki tane Arko sabun al (tanesi 1,5 tl), plastik berber tasına bas (tanesi 1-2 tl), ya da buna benzer herhangi bir plastik kap kullanabilirsin. Bir tane 15 liralık falan jaguar fırça al, o fırçayla o tastaki sabunu köpürt köpürt yüzüne sür. Big Grin Jiletli tıraş aletleri gözünü korkutuyorsa, şimdilik Gillette Blue 3 gibi basit aletlerle tıraş ol. Sakalların gürleştiği zaman jiletli makina kullanırsın, o zamana kadar da elin tıraşa alışmış olur. Surat bölgende üst tarafları, boyun-boğaz bölgende de alt tarafları mümkün olduğunca jiletten veya her türlü tıraş aletinden uzak tutmaya çalış.
Sakal yok biyik sorunu var Daha 15 olmadim 14.5 um

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: