HER KULVARDA KALİTELİ ÜRÜNLER
pro makine önerisi yapıcak olan varmı

çok iyi bir makine almak istiyrmm
(12/02/2013, Saat: 00:36)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doğru marka, doğru modeli sizden öğrenelim...

Aslında yukarıda bir ipucu vermiştim.
Marka doğru bana göre Canon.
5D Mark II doğru model,hem fiyat performans hemde image kalitesi olarak.Aslında en iyisi desem.
Lens olarak Canon marka L serisi lensler.kırmızı bantlı olanlar.Mümkünse prime olsun(sabit odaklı, örneğin 50mm yada 300mm gibi)yani zoom olmasın(18-200mm yada 24-105 gibi)Ama illaki zoom olsun derseniz,yine L serisinden 24-105F4 L İS gayet güzel olur.
Tripod olmazsa olmaz,Gitzo nun 6x gurubu Carbon iyidir(pahada ağır yükte hafif) hatta en iyisi desem!!
Tripod ile makina arasındaki kafa olarakta telephoto dışındaki lensler için; Arca-Swiss Monoball Z1 sp with Quick Release yada daha iyi alternatif
Really Right Stuff BH-55.

İşte böylece doğru şeyler öğrendiniz,
Saygılar
(12/02/2013, Saat: 00:52)lathrodectus Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/02/2013, Saat: 00:01)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 18-200 EFS lens kötü,(çamaşır deterjanı ile tıraş olmak gibi bir şey)
5D markIII makine ehh işte,(Cella yada Taylor gurubu gibi bir şey)
5D MarkIII ün ağzında takılı olan , 24-105mm F4 kırmızılı halkalı olan L serisi lens cici,hemde çok cici Smile (Direkt olarak Penhaligon's gurubu)

Nasıl? , benzetmeler ile anlatabildim umarım Tongue

Hocam, bu kameranin fullframe marketine yonelen dusuk butceli alicilari hedefleyen bir upsell oldugunu iddia edenler var.
Amator/hobi kullanicilar icin D800 ve 6D ile karsilastirinca Fiyat/performans acisindan nasil degerlendiriyorsunuz?
1/8K shutter ve 61 nokta AF nin veya flash sync hizlarindaki farkin aslinda kullanimda pek birsey ifade etmedigi gibi iddialar var sizin fikriniz nedir?

Full frame tartışmasız en iyisi foto kalitesi olarak.Mesela 5D Mark II de iso 25600 a kadar çıkarken 5d MarkIII de iso 102400 e kadar çıkıyor.Normal şartlarda en kalite fotoyu sadece 100 iso nun verdiğini düşünürsek ne kadar fuzuli bir şey olduğunu anlarız.saniyede 6 yada 4 poz çekebilmesi spor yada kuş fotoğrafçıları dışındaki kullanıcılarıda çok ilgilendirmez,zaten onlarda full frame makinaları tercih etmezler 1,6 çarpanı olmadığı için.
Makinaların en hassas olduğu noktada ortadaki crosstype AF noktalarıdır 61 deği 161 bile olsa zaten en hassas nokta herzamanki gibi tam ortadakidir.MarkII de belki sadece 1 nokta var,ama o nokta altın nokta.

Tavsiyem Mark II yönünde,ama işi bilenlere tavsiyem bu,neden derseniz mesela üstünde pop up flaşı falan yok,bu flaş normalde çok işe yarar,çabuk fotolar için.Ama yok.Dediğim gibi sakın pahalı bir makine yada lens aldığınızda güzel çekebileceğinizi sanmayın,aksine garantili fotolarınız daha kötü çıkar.Hele bu tür pro makinelerde daha fazla uğraşı istiyor.
Neyse konunun gidişatını değiştirmeden başka bir başlık altında tartışabiliriz.
Saygılar
(12/02/2013, Saat: 01:09)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bossyje Hocam bayoneti yalama yapmak istemediğimden bir yerine 3 objektif kullanmaya da karşı olduğum için geniş dar ve tele aynı objektif içinde dizili merceklerden oluşmalı.Işık geçirgenliği dezavantajına rağmen 18-200mm. zoom idealimdir.Kişisel görüşüm.Verdiğin ipucu 24-105 objektifti sanırım, idealim değil.Ancak kırmızı bant zoom bulunur mu 18-200 bilmem.

Hocam zaten makinaların ağzı çok dayanıklıdır hiç şu ana kadar zarar verebildiğim olmadı.O yüzden korkmayın.18-200 lens bir full frame makinaya yeterli pikseli verebilecek bir lens değil.Yani doyuramaz.Ne yapmak lazım ?daha net lenslere yönelmek lazım.24-105 yada 24-70 gibi lensler.Tabiki L serisi olsun ki kontrast ,renkler canlı olsun.Bu tür aşırı megapixel li makinaları 22,3Megapixel, Mark III için söylüyorum,doyurmak lazım lens kalitesi ile.
Fiyat olarak biri diğerinin neredeyse 2 katı gibidir tahmin ediyorum.Ne yazıkki fotoğraf kaliteside öyle Smile
Saygılar
(12/02/2013, Saat: 01:31)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kusursuzluğu dolayısı ile mükemmel baskıyı fotoğraf kağıdına dökebilmek için L serisi mercek gruplarını (kırmızı bant olarak daha kolay aklımda kalacak) ısrarla edinmeye çalışacağım uzun vadede.Objektifler düne kadar SLRnin kalbi olarak tanımlanırdı (bu denli yüksek megapikselli ve donanımlı D-SLR'ler imal edilene kadar).Bana göre hala da öyle.Verdiğin bilgileri yazdım kenara özellikle Objektif Ultra +++ objektif gurubu için.Teşekkürler...

Hocam yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.Foto konusuna merakım ,ilk tıraş olma etkinliğimden bile eski Blush olduğu için bu konuda daha katti şeyler yazabiliyorum kendime güvenerek.Bir de ne yazık ki, yeni çıkan lensleri deneme gibi bir arsızlığımda var.Ama böylece yorum yaptığım lens gurubuda, bana göre tecrübe ile sabitleniyor.Yorumlarım ile sizi yanıltmam ,yanlış yönlendirmem.Sadece memnun olduğum şeyleri tavsiye ederim.Tıraş konusundada öyle.
Sağlıcakla Kalın
Biri foto mu dedi!!!Smile benim de bu konuya ilgim bossyje arkadaşım gibi çok eskilere gidiyor..amator olarak meraklıyım.analog mamiya makinem vardı gerçi hala duruyor bazen ona film alıp çekeyim diyorum sonra vazgeçiyorumBig Grin
ben profesyonel olarak kullanmadıkça çok pahalı makinelere para verilmesine karşıyım çünkü giriş seviyesi bir makineyle en üst seviye makine arasında foto kalitesi olarak pek bir fark yok. burada farkı belirleyen lensin kalitesi..
Canonun üst seviye L serisi lensleri kaliteli ancak ben ilk Leica ikinci Zeiss derim...foto kalitesi olarak tercihim prime lens dir. zoom lensleri özellikle kit lensleri kullanmamak hatta makineye hiç takmamak en iyisi..benim düşüncem normal kalitede bir gövde alıp, gövdenin bayonetine uygun(adaptör kullanılmadan) çok iyi bir prime lensle işi bitirmek..
bossyje komşum f4 lense cici demişsin, 5d mark3'e ehh demişsin. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu Smile
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(12/02/2013, Saat: 03:01)bahadirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biri foto mu dedi!!!Smile benim de bu konuya ilgim bossyje arkadaşım gibi çok eskilere gidiyor..amator olarak meraklıyım.analog mamiya makinem vardı gerçi hala duruyor bazen ona film alıp çekeyim diyorum sonra vazgeçiyorumBig Grin
ben profesyonel olarak kullanmadıkça çok pahalı makinelere para verilmesine karşıyım çünkü giriş seviyesi bir makineyle en üst seviye makine arasında foto kalitesi olarak pek bir fark yok. burada farkı belirleyen lensin kalitesi..
Canonun üst seviye L serisi lensleri kaliteli ancak ben ilk Leica ikinci Zeiss derim...foto kalitesi olarak tercihim prime lens dir. zoom lensleri özellikle kit lensleri kullanmamak hatta makineye hiç takmamak en iyisi..benim düşüncem normal kalitede bir gövde alıp, gövdenin bayonetine uygun(adaptör kullanılmadan) çok iyi bir prime lensle işi bitirmek..

Hocam dediklerinize tam olarak katılıyorum,tamamen aynı düşüncedeyiz.Leica yada Zeiss leri bilen bilir.Ama hem temizi zor,yeniside ciddi paralara satılıyor.
Saygılar
(12/02/2013, Saat: 12:22)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bossyje komşum f4 lense cici demişsin, 5d mark3'e ehh demişsin. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu Smile

Hocam Smile lensin F4 olması hızını etkiler bildiğimiz gibi,kalite olarak F4 hiçde kötü bir değer değildir.MarkIII ün foto kalitesi bence!! MarkII kadar doygun değil.Tabiki birinin özelliği daha fazla çünkü daha yeni ve çok daha pahalı.Her ikisinide kullandım MarkII yi kendime ayırdım.Eğer çok beğenseydim MarkIII ayırırdım.
mesela F değeri ne kadar düşük o kadar iyi olsaydı Canon EF 50mm f/1.2 Lserisi lens her zaman top olurdu.Ama herkesin kabul ettiği gibi sonderece unsharp fotolar veren pahalı bir lens.
Bazen işin hamuru maya tutmuyor,mesela bir örnek de 1DMark4.
Neyse bu muhabbet çok uzamadan bitireyim.
Saygılar,
(12/02/2013, Saat: 22:30)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/02/2013, Saat: 12:22)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bossyje komşum f4 lense cici demişsin, 5d mark3'e ehh demişsin. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu Smile

Hocam Smile lensin F4 olması hızını etkiler bildiğimiz gibi,kalite olarak F4 hiçde kötü bir değer değildir.MarkIII ün foto kalitesi bence!! MarkII kadar doygun değil.Tabiki birinin özelliği daha fazla çünkü daha yeni ve çok daha pahalı.Her ikisinide kullandım MarkII yi kendime ayırdım.Eğer çok beğenseydim MarkIII ayırırdım.
mesela F değeri ne kadar düşük o kadar iyi olsaydı Canon EF 50mm f/1.2 Lserisi lens her zaman top olurdu.Ama herkesin kabul ettiği gibi sonderece unsharp fotolar veren pahalı bir lens.
Bazen işin hamuru maya tutmuyor,mesela bir örnek de 1DMark4.
Neyse bu muhabbet çok uzamadan bitireyim.
Saygılar,

Komşum tamam da hızın önemli olduğu durumları da biliyoruz. İç mekanlarda f4 benim için kabul edilemez bir değer. 2.8 hatta 2 her zaman tercihim. Keskinlik kaybını telafi etmek, yüksek isonun isonun detayı bozmasını düzeltmekten daha kolay, ki bazen tripodsuz elde çekmek de gerekiyor, hızlı olmayan objektif benim için kabul edilemez. Ha manzara ve dış mekan portre fotoğrafçısı olsaydım farklıydı ama ben mesela iç mekan obje çekimi yapıyorum keman falan, hızlı ve net prime lens olmazsa olmazım. Çok çektim zamanında yeter gayri. 50mm 1.2 insan gibi fiyata satılsa top olurdu zaten de olamıyor işte. O alınana kadar 24-70 2.8 veya biraz farkla 85 f1.2 alınıyor insan be canon insaf Smile
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kaliteli tshirt ve sweatshirt önerisi Lord Sparhawk 34 12,160 10/08/2019, Saat: 11:10
Son Yorum: osaka23
  Kadınlardan Ödün (ç) aldığımız ürünler ve kullanım alanları MetsGo 5 2,970 02/08/2019, Saat: 02:47
Son Yorum: CK89
  Su arko sabundaki adamin kaliteli resmi lazim Rigbie 5 3,473 19/07/2019, Saat: 16:16
Son Yorum: aliyuksel
  Kaliteli Sağlam Küçük Şemsiye Tavsiyesi eggman 54 72,785 08/03/2018, Saat: 15:16
Son Yorum: raptiye
  PTT Yasaklı ürünler theunnamed 31 80,292 15/11/2013, Saat: 09:29
Son Yorum: theunnamed
  Kaliteli mutfak bıçağı ve bileme taşı. geldigitti 9 13,822 24/08/2013, Saat: 16:08
Son Yorum: tipsol
  Çok güzel ürünler var zorba58 6 11,316 20/12/2011, Saat: 01:16
Son Yorum: papazerigi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: