Parker Adjustable Safety Razor
Agresif aletlerde kullanıp beğenmediğim jiletleri Parker Variant da gayet iyi verim alarak kullanabiliyorum. Özellikle son 1 haftadır değişimli kullanıyorum ve bu tıraş aleti olmayan evi, arabayı sattırıp düzinelerce Parker Variant almak gibi bir duygu oluşturdu içimde. Her jilete göre belli ayarlar yaparak verim almak çok güzel. Voskhod jilet ile pürüzsüz, tabir-i caizse mermer gibi bir cilt bıraktı. Personna, Derby Premium keza aynı harika sonuçlar alıyorum. Qshave futur klonu da ayarlı bir alet ama Parker Variant gibi değil, bu bambaşka.

Not: Fiyatını tekrar hatırlayınca yine bir hüzünlendim.
Merhabalar , parker variant Mühle Rocca ‘ ya göre daha yakın ve sorunsuz bir tıraş mı verir ?
(17/11/2018, Saat: 13:09)mertberkegr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar , parker variant Mühle Rocca ‘ ya göre daha yakın ve sorunsuz bir tıraş mı verir ?

Kısmen. Ayarlı olduğu için cildin durumu, sakalın uzunluğu gibi durumlara daha esnek cevap verir. Rocca'da bunu jilet seçimiyle yapabilirsiniz. Rocca 3 parçalı stabil bir alet. Eliniz alışıp adapte olursanız güzel tıraşlar verir.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Arkadaşlar merhaba. Günlük tıraş olan biriyim. Son 10 yıldır Mach 3 kullanıyorum. Klasik tıraşa merak sardım ve pişman olur muyum diye Wilkinson DE ile ilk takımımı yaptım. Yaklaşık 1 ay boyunca kullandım ve elim alıştığında daha profesyonel bir takıma geçiş yaptım. Şu an kullandığım set şu şekilde: Parker Variant, Frank Shaving FI26-FH33, Wilkinson jilet ve Arko klasik tıraş sabunu.

Wilkinson ile son zamanlarda çok rahat ve hasarsız tıraş olmaya başlamıştım ancak Parker varianta geçince 2,5 bile özellikle boyun kısmım için çok agresif gelmeye başladı. İlk perdahı 2.seviyede yaptığımda dahi bir kaç noktasal kanamalar olabiliyor. Yanak bölgemde hiçbir sorun yaşamıyorum. Tıraş sonucundan çok memnun olmakla birlikte şu ufak tefek kanamalar konusunda ne yapabileceğimi araştırıyorum. İlk perdeyi yukarıdan aşağıya bastırmadan, 2. perdeyi sağ kısım için sağdan sola, sol kısım için soldan sağa yapıyorum çoğunlukla kanamalar sağ tarafta meydana geliyor. Önerileriniz ve bilgileriniz çok makbule geçer.

İlaveten şunu eklemeliyim ki Mach 3 ile tıraş olmuyor sadece kısaltıyormuşum Smile
(18/11/2018, Saat: 14:16)Yakın_Tıraş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba. Günlük tıraş olan biriyim. Son 10 yıldır Mach 3 kullanıyorum. Klasik tıraşa merak sardım ve pişman olur muyum diye Wilkinson DE ile ilk takımımı yaptım. Yaklaşık 1 ay boyunca kullandım ve elim alıştığında daha profesyonel bir takıma geçiş yaptım. Şu an kullandığım set şu şekilde: Parker Variant, Frank Shaving FI26-FH33, Wilkinson jilet ve Arko klasik tıraş sabunu.

Wilkinson ile son zamanlarda çok rahat ve hasarsız tıraş olmaya başlamıştım ancak Parker varianta geçince 2,5 bile özellikle boyun kısmım için çok agresif gelmeye başladı. İlk perdahı 2.seviyede yaptığımda dahi bir kaç noktasal kanamalar olabiliyor. Yanak bölgemde hiçbir sorun yaşamıyorum. Tıraş sonucundan çok memnun olmakla birlikte şu ufak tefek kanamalar konusunda ne yapabileceğimi araştırıyorum. İlk perdeyi yukarıdan aşağıya bastırmadan, 2. perdeyi sağ kısım için sağdan sola, sol kısım için soldan sağa yapıyorum çoğunlukla kanamalar sağ tarafta meydana geliyor. Önerileriniz ve bilgileriniz çok makbule geçer.

İlaveten şunu eklemeliyim ki Mach 3 ile tıraş olmuyor sadece kısaltıyormuşum Smile

Özellikle sağ tarafta meydana gelmesi tuhaf. Eğer tahrişsiz bir tıraş sonucunda böyle bir durum oluşuyorsa biraz daha konforlu bir jilet deneyin derim.
Parker ve merkur ayarlı aletlerden ben almayı düşünüyorum karar veremedim.Problem yaşıyorsanız platinyum kaplı jiletlerden deneyin.Polsilver kullanıpta memnuniyet duymayan az onuda tavsiye ederim.Son olarak tıraş öncesi krem yada yağ deneyin buda etkili yada biraz zeytin yağ ile masaj sonra tıraş bunlar denediğim yöntemler.
Boyun bolgesini 1.perdede sakal yönüne doğru 3. Seviyede geçiyorum, 2. perdede 1. Seviyede sakal yönüne ters giriyorum sıfır tahriş ile traşı bitiriyorum. Jilet tabii cok onemli wilkinson jilet bana pek yaramıyor belki bu ayarlarda wilki jilet kullansam beni de doğrar. Tavsiyem daha kendini ispat etmis jiletlerden biri ile deneyin.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Geleneksel tıraşa yeni başladım JE DE89 ile iki hafta devam edip Parker Variant aldım.
Dört günden beri evde yatıyordum ciğerleri üşütmüşüm üzerinize afiyet, tabi tıraş falan olmadım.
Biraz toparlanınca yarın işe gideyim artık deyip akşam parker ile siftahı yaptım 5 günlük sakalda 4. seviye ile ilk perdeyi
2. seviye ile ikinci perdeyi bitirdim ardından biraz rötuş ile çok yakın bir tıraş verdi hatta sinek kaydı diyebileceğim seviyede.
Diğer aletleri bilmem ama bu harika olmuş.
Bu aralar bir çok komşumun başlık hizalama sorununu bende Parker variant modelinde yaşamaya başladım. Aşağıda görüldüğü gibi yan kısımlarında yükseklik seviyeleri aynı değil ve buna bağlı olarak bir taraf diğer tarafa göre başlığı daha yüksek tutuyor. Bunu nasıl çözebilirim..?
1z72czn.jpg
(21/01/2019, Saat: 14:50)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu aralar bir çok komşumun başlık hizalama sorununu bende Parker variant modelinde yaşamaya başladım. Aşağıda görüldüğü gibi yan kısımlarında yükseklik seviyeleri aynı değil ve buna bağlı olarak bir taraf diğer tarafa göre başlığı daha yüksek tutuyor. Bunu nasıl çözebilirim..?
1z72czn.jpg

yavaştan ingilizce forumlara da göz kırpmaya başladım sanırım https://groomingessentialsblog.com/parke...le-review/ burada benzer bir sorundan bahsediliyor.. Some quirks başlığı altında ..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Parker 91r btncl 2 1,616 24/02/2023, Saat: 00:09
Son Yorum: btncl
  R41 vs Parker 65R Erdka 2 1,630 08/02/2023, Saat: 03:28
Son Yorum: boldpilot17
  Parker Semi Slant Chefkara 41 14,012 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Parker Variant Kaan EKİNCİ 1 1,676 19/11/2022, Saat: 21:02
Son Yorum: marv
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,657 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 314,925 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,845 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,205 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  PARKER 94R tonymontana 3 2,244 22/02/2021, Saat: 10:12
Son Yorum: Oldstyle
  Parker 64S ziyanınjileti 10 7,731 28/10/2020, Saat: 17:29
Son Yorum: ziyanınjileti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: