Parker Adjustable Safety Razor
(21/01/2019, Saat: 15:38)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yavaştan ingilizce forumlara da göz kırpmaya başladım sanırım  https://groomingessentialsblog.com/parke...le-review/ burada benzer bir sorundan bahsediliyor.. Some quirks başlığı altında ..

Komşum teşekkür ederim. Ama anladığım kadarı ile sadece çentik kısmının doğru hizalanmasını anlatıyor. Ben doğru hizalamışım zaten. Ama her ne ayara getirirsem getireyim başlığın yüksekliği eşit değil. Parker Variant'ı kurcalamayı hatta parçalamayı düşünüyorum ama alet elimde kalacak diye korkuyorum.
Ayni problem daha az da olsa merkur progress'te var bende..
Böylesine iyi kabul edilen bilindik bir markada, bu tarz kronik soruna karşı herhangi bir garanti durumu yok mu üretici tarafından? Qshave bile para iadesi yapıyor sonuçta.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
(21/01/2019, Saat: 23:39)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Böylesine iyi kabul edilen bilindik bir markada, bu tarz kronik soruna karşı herhangi bir garanti durumu yok mu üretici tarafından? Qshave bile para iadesi yapıyor sonuçta.

Komşum ne yazık ki bunda satıcıdan yakın zamanda almadıysanız geri iade filan olmuyor. Gerçekten gerek progress gerek variant kronik sorunları var. Bu yaşadığım sorun nedeni ile tıraşta keyif alamıyorum. Tahriş yaşadığımda direk suçu aletin bu durumuna bağlamaya başladım.
(22/01/2019, Saat: 00:22)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ne yazık ki bunda satıcıdan yakın zamanda almadıysanız geri iade filan olmuyor. Gerçekten gerek progress gerek variant kronik sorunları var. Bu yaşadığım sorun nedeni ile tıraşta keyif alamıyorum. Tahriş yaşadığımda direk suçu aletin bu durumuna bağlamaya başladım.
Teknik olarak satıcının da bir suçu yok aslında. Bilindik edildik bir marka sonuçta. Bence iş burada üreticide bitiyor. Metal aksam sonuçta çok uzun vadeli olmasa da en az bir telefon garantisi kadar da olsa garanti süresi olmalı diye düşünüyorum..

Tongue 
(21/01/2019, Saat: 14:50)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu aralar bir çok komşumun başlık hizalama sorununu bende Parker variant modelinde yaşamaya başladım. Aşağıda görüldüğü gibi yan kısımlarında yükseklik seviyeleri aynı değil ve buna bağlı olarak bir taraf diğer tarafa göre başlığı daha yüksek tutuyor. Bunu nasıl çözebilirim..?
1z72czn.jpg

Komşum geçmiş olsun. Böyle köklü firmalarda bile böyle sorunların olması şaşırtıyor beni. Bir dönem progresstede çok görmüştüm bu sorunu. Hatta bu yüzden Qshave den alet alırken başıma gelir diye korkmuştum ve başıma da geldi. Ama iade ve geri ödeme süreci inanılmaz kolay oldu cumartesi sıkıntı yaşadım fakat pazartesi para iade edildi. Böyle köklü firmalarda iade ve geri ödeme sürecinin bu kadar kolay olmaması çok saçma. Bu yüzden ayarlanabilir aletlerden soğudum bile denebilir. Bu yüzden ilk hedefim vintage bir ayarlanabilir alet satın almak.
Bence aletin iyice söküp bir bakın bazen vidadaki bir çapak bile yamukluğa sebep olabilir. Benim aletimde vidada çapak vardı zımparaladım ve vida kısmındada yamukluk vardı onu da bir miktar düzelte bildim ve yamukluk azaldı biraz en azından kafa yönünü değiştirerek aleti istediğim gibi kullanabiliyorum.
(22/01/2019, Saat: 11:48)Hüseyin İbiş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum geçmiş olsun. Böyle köklü firmalarda bile böyle sorunların olması şaşırtıyor beni. Bir dönem progresstede çok görmüştüm bu sorunu. Hatta bu yüzden Qshave den alet alırken başıma gelir diye korkmuştum ve başıma da geldi.  Ama iade ve geri ödeme süreci inanılmaz kolay oldu cumartesi sıkıntı yaşadım fakat pazartesi para iade edildi. Böyle köklü firmalarda iade ve geri ödeme sürecinin bu kadar kolay olmaması çok saçma. Bu yüzden ayarlanabilir aletlerden soğudum bile denebilir. Bu yüzden ilk hedefim vintage bir ayarlanabilir alet satın almak.
Bence aletin iyice söküp bir bakın bazen vidadaki bir çapak bile yamukluğa sebep olabilir. Benim aletimde vidada çapak vardı zımparaladım ve vida kısmındada yamukluk vardı onu da bir miktar düzelte bildim ve yamukluk azaldı biraz en azından kafa yönünü değiştirerek aleti istediğim gibi kullanabiliyorum.

Yalnız komşum bu tür ayarlı aletlerin iç mekanizması hassas olabilir. Sökerken bir parçasına hafif bir zarar versem alrtin ayar mekanizmasına zarar veririm diye korkuyorum. Zira parça tedariği etmek çok ama çok zor. Ne yazık ki dediğiniz gibi garantisi de yok. Aslında 120-150 tl fiyatında gerçek değeri. Ama döviz kuru 350-400 tl'yefırladığı için insan 2 yıl garanti istiyor. Şuan benim görebildiğim kadarı ile 2 yıl garanti veren Mühle. Ama onun da ayarlı aleti yok. Smile
Parker'a bir mail atılıp durum izah edilse?

(22/01/2019, Saat: 15:04)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Parker'a bir mail atılıp durum izah edilse?

+1
Bence de mail ile yada en azından sosyal medyadan bir irtibata geçmek fayda sağlayabilir. Insta'da parkersafetyrazor adıyla mevcutlar.
"A Samurai always wears two swords."
(22/01/2019, Saat: 15:04)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Parker'a bir mail atılıp durum izah edilse?

(22/01/2019, Saat: 16:42)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +1
Bence de mail ile yada en azından sosyal medyadan bir irtibata geçmek fayda sağlayabilir. Insta'da parkersafetyrazor adıyla mevcutlar.

Teşekkür ederim komşular. Sanırım tek ve en mantıklı çare bu yöntem kalıyor. Umarım sorunu hallederler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Parker 91r btncl 2 1,587 24/02/2023, Saat: 00:09
Son Yorum: btncl
  R41 vs Parker 65R Erdka 2 1,603 08/02/2023, Saat: 03:28
Son Yorum: boldpilot17
  Parker Semi Slant Chefkara 41 13,831 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Parker Variant Kaan EKİNCİ 1 1,647 19/11/2022, Saat: 21:02
Son Yorum: marv
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,179 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 313,102 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,708 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,049 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  PARKER 94R tonymontana 3 2,209 22/02/2021, Saat: 10:12
Son Yorum: Oldstyle
  Parker 64S ziyanınjileti 10 7,633 28/10/2020, Saat: 17:29
Son Yorum: ziyanınjileti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: