Parker Adjustable Safety Razor
(23/01/2019, Saat: 10:11)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim komşular. Sanırım tek ve en mantıklı çare bu yöntem kalıyor. Umarım sorunu hallederler.
Burak Hocam parker'ın bu zamana kadar tüm modellerini kullandım neredeyse dersiniz. Ailecek büyük parker fanatiğiyiz ama bu durum bizi biraz üzdü gibisinden birşeyler de dersiniz. Smile Bence illa ki birşeyler yapacaklar bu duruma. Mühle kendilerine söylenmediği halde fırça gönderdi bir komşumuza saptan ayrıldı diye..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
(23/01/2019, Saat: 10:14)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Burak Hocam parker'ın bu zamana kadar tüm modellerini kullandım neredeyse dersiniz. Ailecek büyük parker fanatiğiyiz ama bu durum bizi biraz üzdü gibisinden birşeyler de dersiniz. Smile Bence illa ki birşeyler yapacaklar bu duruma. Mühle kendilerine söylenmediği halde fırça gönderdi bir komşumuza saptan ayrıldı diye..

Caner hocam yalnız o Alman, bu Hintli. Big Grin
Caner hocam ne olur ne olmaz tüm ürünlerini kullandım demeyeyim. Ben de bu şans varken ''o zaman sahip olduğunuz tıraş aletleri ile bir fotoğraf paylaşın, biz de instagram da paylaşalım'' derler, batırırım. Smile Umarım yardımcı olurlar. Buradan gelişmeleri bildireceğim. Smile
(23/01/2019, Saat: 11:46)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Caner hocam yalnız o Alman, bu Hintli. Big Grin
Caner hocam ne olur ne olmaz tüm ürünlerini kullandım demeyeyim. Ben de bu şans varken ''o zaman sahip olduğunuz tıraş aletleri ile bir fotoğraf paylaşın, biz de instagram da paylaşalım'' derler, batırırım. Smile Umarım yardımcı olurlar. Buradan gelişmeleri bildireceğim. Smile
Siz elinizdeki tüm ürünleri çekip gönderin öyle durumda. Bana bunları komple parker diye sattılar dersiniz. Smile

Parker markası kullanıcısı degilim ama urun cesitleri olarak tıras piyasasına katkısı yuksek.
Kalite kontrol veya kullanıcı geri donuslerine tepkileri nasıl olur bilemiyorum ama tahminim elin Taoist/Budist cinlisi kendini duzeltir, bizim musluman pakistanlı kendi kazancına bakar bildigi sekilde devam eder gibime geliyor.
(23/01/2019, Saat: 11:54)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siz elinizdeki tüm ürünleri çekip gönderin öyle durumda. Bana bunları komple parker diye sattılar dersiniz. Smile

Tabii, hatta içlerinde bazıları fazla kullanılmadığı için madde değişimine uğrayıp Mühle R41 olmuş derim. Smile

(23/01/2019, Saat: 12:18)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Parker markası kullanıcısı degilim ama urun cesitleri olarak tıras piyasasına katkısı yuksek.
Kalite kontrol veya kullanıcı geri donuslerine tepkileri nasıl olur bilemiyorum ama tahminim elin Taoist/Budist cinlisi kendini duzeltir, bizim musluman pakistanlı kendi kazancına bakar bildigi sekilde devam eder gibime geliyor.

Şimdi bunlar benden fatura filan isterler mi..? Doğru söylemek gerekirse bu aleti ben sıfır almadım. Buradan bir komşumuzdan ikinci el satın aldım. Aldığım da bir sorun yoktu. Ama bu yaz böyle sapıtmaya başladı. Herhalde ayar mekanizmasında sorun vardır diyerek sürekli başlığı çıkarıp geri tekrar takarak yükseliği düzeltmeye çalıştım. Ama sanki zaman geçtikçe bu hizalama sorunu daha da arttı gibi. Bana fatura sorsa yok, nereden aldın derse o da yok. Sitelerine görünür şekilde ''parker ile bir sorun yaşarsanız satıcıya başvurun, onlar hallederler'' yazmışlar. İnstgram üzerinden mesaj attım, sıfır şekilde almış ama faturasını çöpe atmış gibi davranıyorum. Bakalım ne diyecekler. Smile
(21/01/2019, Saat: 14:50)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu aralar bir çok komşumun başlık hizalama sorununu bende Parker variant modelinde yaşamaya başladım. Aşağıda görüldüğü gibi yan kısımlarında yükseklik seviyeleri aynı değil ve buna bağlı olarak bir taraf diğer tarafa göre başlığı daha yüksek tutuyor. Bunu nasıl çözebilirim..?

Komşularımın önerisi ile İnstagram üzerinden Parker ile iletişime geçtim. Yaşadığım sorunu dilim döndüğünce ve (utanarak söylerim ki) kıt ingilizce bilgim ile anlatmaya çalıştım.
Bana yardımcı olabileceklerini söylediler. Hemen sonrasında tıraş aletinin darbe almadığına veya yere düşürmediğinize emin misiniz dediler. Ben de kesinlikle darba almadığı ve yere düşürmediğimi söyledim. Burada paylaştığım fotoğrafı gönderdim. Daha sonra bana bir e-posta adresi verdiler ve oradan iletişime geçip tüm bu verdiğim bilgileri tekrar ayrıntılı vermemi istediler. Yine sorunu gösteren daha detaylı fotoğraflarda istediler. Ayrıca tıraş aletini ne zaman, nereden, kim adına alındığına dair bilgiler de istediler. Bu bilgiler olmadan yardımcı olamayacaklarını söylediler. Sağolsun @ardanadam Arda Bey ile iletişime geçtim ve bana bu bilgileri sağlamamda çok yardımcı oldu. Kendisinden aldığım bilgileri karşı tarafa gönderdim.
Bana sorunun çözümü için 1 yıl gibi bir sürenin çok uzun bir süre olduğunu söylediler. Satın alınan site ile (İngiltere merkezli) iletişime geçip önayak olacaklarını söylediler. Ama onların şirket politikasına göre hareket edebileceğimi çok açmadan dile getirdiler. Satın alınan sitenin politikası ve satış sözleşmesi ne ise ona göre hareket edileceği ortaya çıkıyor. Sorunun çözümü için elimdeki sorunlu Parker variant'ı İngiltere'ye göndereceğim. Onlar da uygun görürlerse yenisini bana gönderecekler. Tüm bu geri iade ve gönderim ücretleri benim tarafımdan karşılanacak. İnternetten yurt dışına gönderim ücretlerine baktım. Türkiye'den yurt dışına zarf içinde göndermek bile 120-125 TL gibi bir fiyat isteyeni var. Bizim yurtiçi kargo şirketlerinin daha ucuza götürdüğü bilgisi var ama yurtiçi hizmetleri kalitesi ortadayken, İngiltere'ye gönderilen hasarlı ürünü daha da rezil etmelerinden korkuyorum. UPS kargo yurtdışı gönderimlerde işini en iyi yapan, güvenilir şirket. Ama fiyatı da sanırım biraz daha tuzluymuş.. UPS sitesinden fiyatları öğrenmek istedim ama yapamadım. PTT yurtdışı kargo üzerinden fiyat araştırması yaptığımda gönderimin bana en az 150 TL'ye mâl olacağı çıkıyor. İngiltere'den de Türkiye'ye gönderim bana 5 dolara mâl olursa (çok iyimserim burada) 175 TL ile olayı çözeceğiz gibi... Ama ne yazık ki ödeyecek durumum yok. Bu aksiyona girişecek dermanım da yok. Zira alıcının İngiltere merkezli alışveriş sitesi ile iletişime geçmesi, olayı tekrar anlatması ve tüm bu paket geri iade ve gönderimleri kontrol etmesi gerekiyor. Bu kişi de ben değilim, Arda Bey oluyor. Hem yeni bir tıraş aleti maliyetini, yola gömecek param yok.

Velhasılıkelam Hintli arkadaşımızın ''senin canını yerim, bizi tercih edip ürünümüzü satın almışsın zaten. İngiltere'yi boşver, şuradan sıcak sıcak yeni çıkan Parker Variant'ı sana paketleyip gönderiyorum'' demesini bekledim, yalan değil. Yahu hadi bunu yapmadın, bari değişim ve ücret konusunda bir yardım et, müşterini koru. Ayrıca 1 yıl çok uzun bir süre demeleri de çok tuhafıma gitti. Çünkü internette satın alındıktan 5 yıl sonra sorun çıkartan parça için Merkur'un kullanıcıya ücretsiz parça tedarik ettiğini okumuştum. Bizim olay da ise Variant'ın 5-6 gün sonra satın alınanı 1 yılı dolacağı için ''çok uzun süre'' deniliyor.

Böylece bu defteri burada kapatıyor, başta bilgileri veren @ardanadam Arda Bey olmak üzere tüm komşularıma teşekkürlerimi sunuyorum.
(23/01/2019, Saat: 12:18)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Parker markası kullanıcısı degilim ama urun cesitleri olarak tıras piyasasına katkısı yuksek.
Serdar hocam maalesef haklı çıktı o halde. Ne diyelim sağlık olsun ama aynı zamanda da yazık!..

Ptt kargo yurtdışı gönderide iki çeşit gönderi var.Ucuz olanı tercih edin ingiltere olduğu için sıkıntı olmaz.Kargo gönderisi paket boyutu ve desiye göre hesaplıyor.
(25/01/2019, Saat: 15:49)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularımın önerisi ile İnstagram üzerinden Parker ile iletişime geçtim. Yaşadığım sorunu dilim döndüğünce ve (utanarak söylerim ki) kıt ingilizce bilgim ile anlatmaya çalıştım.
Bana yardımcı olabileceklerini söylediler. Hemen sonrasında tıraş aletinin darbe almadığına veya yere düşürmediğinize emin misiniz dediler. Ben de kesinlikle darba almadığı ve yere düşürmediğimi söyledim. Burada paylaştığım fotoğrafı gönderdim. Daha sonra bana bir e-posta adresi verdiler ve oradan iletişime geçip tüm bu verdiğim bilgileri tekrar ayrıntılı vermemi istediler. Yine sorunu gösteren daha detaylı fotoğraflarda istediler. Ayrıca tıraş aletini ne zaman, nereden, kim adına alındığına dair bilgiler de istediler. Bu bilgiler olmadan yardımcı olamayacaklarını söylediler. Sağolsun @ardanadam Arda Bey ile iletişime geçtim ve bana bu bilgileri sağlamamda çok yardımcı oldu. Kendisinden aldığım bilgileri karşı tarafa gönderdim.
Bana sorunun çözümü için 1 yıl gibi bir sürenin çok uzun bir süre olduğunu söylediler. Satın alınan site ile (İngiltere merkezli) iletişime geçip önayak olacaklarını söylediler. Ama onların şirket politikasına göre hareket edebileceğimi çok açmadan dile getirdiler. Satın alınan sitenin politikası ve satış sözleşmesi ne ise ona göre hareket edileceği ortaya çıkıyor. Sorunun çözümü için elimdeki sorunlu Parker variant'ı İngiltere'ye göndereceğim. Onlar da uygun görürlerse yenisini bana gönderecekler. Tüm bu geri iade ve gönderim ücretleri benim tarafımdan karşılanacak. İnternetten yurt dışına gönderim ücretlerine baktım. Türkiye'den yurt dışına zarf içinde göndermek bile 120-125 TL gibi bir fiyat isteyeni var. Bizim yurtiçi kargo şirketlerinin daha ucuza götürdüğü bilgisi var ama yurtiçi hizmetleri kalitesi ortadayken, İngiltere'ye gönderilen hasarlı ürünü daha da rezil etmelerinden korkuyorum. UPS kargo yurtdışı gönderimlerde işini en iyi yapan, güvenilir şirket. Ama fiyatı da sanırım biraz daha tuzluymuş.. UPS sitesinden fiyatları öğrenmek istedim ama yapamadım. PTT yurtdışı kargo üzerinden fiyat araştırması yaptığımda gönderimin bana en az 150 TL'ye mâl olacağı çıkıyor. İngiltere'den de Türkiye'ye gönderim bana 5 dolara mâl olursa (çok iyimserim burada) 175 TL ile olayı çözeceğiz gibi... Ama ne yazık ki ödeyecek durumum yok. Bu aksiyona girişecek dermanım da yok. Zira alıcının İngiltere merkezli alışveriş sitesi ile iletişime geçmesi, olayı tekrar anlatması ve tüm bu paket geri iade ve gönderimleri kontrol etmesi gerekiyor. Bu kişi de ben değilim, Arda Bey oluyor. Hem yeni bir tıraş aleti maliyetini, yola gömecek param yok.

Velhasılıkelam Hintli arkadaşımızın ''senin canını yerim, bizi tercih edip ürünümüzü satın almışsın zaten. İngiltere'yi boşver, şuradan sıcak sıcak yeni çıkan Parker Variant'ı sana paketleyip gönderiyorum'' demesini bekledim, yalan değil. Yahu hadi bunu yapmadın, bari değişim ve ücret konusunda bir yardım et, müşterini koru. Ayrıca 1 yıl çok uzun bir süre demeleri de çok tuhafıma gitti. Çünkü internette satın alındıktan 5 yıl sonra sorun çıkartan parça için Merkur'un kullanıcıya ücretsiz parça tedarik ettiğini okumuştum. Bizim olay da ise Variant'ın 5-6 gün sonra satın alınanı 1 yılı dolacağı için ''çok uzun süre'' deniliyor.

Böylece bu defteri burada kapatıyor, başta bilgileri veren @ardanadam Arda Bey olmak üzere tüm komşularıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Komşum ptt ile yurtdışına sağlam zarf ile gönderseniz takipli hali ile bile 30 40 falan tutmalı.

Ama şunu da belirtmeden geçemeyeceğim aynı sorun bende olsa bu tavırla yaklaşan firma ile büyük ihtimalle uğraşmazdım, sonuç alınması zor gibi.
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
Üzücü bir durum @ziyanınjileti komşu. Yaşanılan sorunun en büyük nedeni markanın Türkiye'de mağazası olmaması. Mağazası olsaydı sorun bir şekilde çözülürdü. Mühle mağazasının müşteri memnuniyetine gösterdiği hassasiyet gibi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Parker 91r btncl 2 1,586 24/02/2023, Saat: 00:09
Son Yorum: btncl
  R41 vs Parker 65R Erdka 2 1,603 08/02/2023, Saat: 03:28
Son Yorum: boldpilot17
  Parker Semi Slant Chefkara 41 13,827 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Parker Variant Kaan EKİNCİ 1 1,646 19/11/2022, Saat: 21:02
Son Yorum: marv
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,172 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 312,888 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,696 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,045 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  PARKER 94R tonymontana 3 2,208 22/02/2021, Saat: 10:12
Son Yorum: Oldstyle
  Parker 64S ziyanınjileti 10 7,630 28/10/2020, Saat: 17:29
Son Yorum: ziyanınjileti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: