Mühle Rocca
(24/03/2020, Saat: 01:12)dipcikgibi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün Rocca ile derby usta kullanarak tıraş oldum. Tabac ile iyi bir köpük hazırladım ama tıraş sırasında noktasal kanamalar yaşadım. Bu rocca ile ikinci tıraşım. İlk tıraşta da benzer bir durumla karşılaştım. Sanırım hala tutma açısını ayarlayamadım Sad

Komşum SOTD başlığında da paylaştım. Buradan da yazmış olayım. Kendi kanaatim olarak Rocca'nın Derby ailesi ile pek uymadığını düşünüyorum. Polsilver, MEM ve Nacet ile iyi sonuç aldım ama.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(24/03/2020, Saat: 10:29)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum SOTD başlığında da paylaştım. Buradan da yazmış olayım. Kendi kanaatim olarak Rocca'nın Derby ailesi ile pek uymadığını düşünüyorum. Polsilver, MEM ve Nacet ile iyi sonuç aldım ama.

Teşekkür ederim. Elimde nacet var,onunla deneyeceğim.
Rocca+Nacet ben çok beğendim komşum. Alet zaten ağır. Hiç bastırmadan aletin ağırlığı ile yüzünüzde gezdirdiğinizde mükemmel temiz iş çıkarıyor. Bir de konforlu.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(24/03/2020, Saat: 12:27)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rocca+Nacet ben çok beğendim komşum. Alet zaten ağır. Hiç bastırmadan aletin ağırlığı ile yüzünüzde gezdirdiğinizde mükemmel temiz iş çıkarıyor. Bir de konforlu.

yorumunuz için çok teşekkür ederim. Tecrübeniz eminim benden fazladır. İlk tıraşımda nacet ile deneyeceğim.
@Bilge_Kagan
Fotodan cok anlayamadım ama jiletin durusundan bahsediyorsunuz sanırım. Bu pimlerin bazı jiletleri kasmasından dolayı oluyor.
Jileti takarken ust kafa plakasını bir elinizle ters tutarken jileti oraya oturtup sonra alt plakayı ustune kapayıp sapınızı sıkın. Jilet kasmasın. Baska jiletlerlede deneyin gozlemleyin. Daimi aynı sorun oluyorsa satıcı ile gorusun.
Sanki dogru takılırsa ve diger jiletlerle denendiginde olmayacak gibi geliyor bana. Bu ornekteki kucuk kasmanın tırasınıza olumsuz bir fark yaratacagını cok dusunmuyorum sahsen.
Tişikkirlir Sipirmin.
R94 ve permasharp ikilisiyle bugünkü tıraşımı oldum ama sanırım bir 5-10 perde dahi kesim sesini dinleyebilirim. İyi ki almışım.
Fool me once,  shame on you. Fool me twice, shame on me..
Kesim sesi cidden bir başka komşum
keyifli tıraşlar

(24/03/2020, Saat: 15:51)apple34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R94 ve permasharp ikilisiyle bugünkü tıraşımı oldum ama sanırım bir 5-10 perde dahi kesim sesini dinleyebilirim. İyi ki almışım.
(24/03/2020, Saat: 13:47)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Bilge_Kagan
Fotodan cok anlayamadım ama jiletin durusundan bahsediyorsunuz sanırım. Bu pimlerin bazı jiletleri kasmasından dolayı oluyor.
Jileti takarken ust kafa plakasını bir elinizle ters tutarken jileti oraya oturtup sonra alt plakayı ustune kapayıp sapınızı sıkın. Jilet kasmasın. Baska jiletlerlede deneyin gozlemleyin. Daimi aynı sorun oluyorsa satıcı ile gorusun.
Sanki dogru takılırsa ve diger jiletlerle denendiginde olmayacak gibi geliyor bana. Bu ornekteki kucuk kasmanın tırasınıza olumsuz  bir fark yaratacagını cok dusunmuyorum sahsen.

Serdar abi fotoğrafta başlığın orta kısmıyla kenarlarını karşılaştırınca jilet açıklıklarının farklı olması durumu var ondan bahsetmiştim. Dediğini şimdi denedim ancak sorun düzelmedi hala kenarların jilet açıklığı daha fazla. Ama sen dedikten sonra dikkat ettim gerçekten de jilet kasıldığı için bu problem oluyor. Ters çevirdim üst kafayı jileti yerleştirip alt plakayı taktım sonra sapı sıkınca gene aynı sonucu elde ettim
(23/03/2020, Saat: 21:00)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: lzc7NS.jpg

Şu durum ne Mühle markasına nede ithalatçı firmaya yakışmıyor. yeni üretim roccayı ayrı tutuyorum deneme yada yakından inceleme şansım olmadı ama şu eski üretim kafaların hatalı olduğu bilindiği halde yeniden satışa konulması hiç hoş değil.
Böyle kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı bir marka sahibi olsam iade aldığım bu aletlerin tamamını imha ederdim.  bu kafaların çoğu hatalı, hatayı düzeltmek için farklı jilet denemeleri yada kapağı çevirmek gibi çözüm aramayın düzeltemezsiniz.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(24/03/2020, Saat: 20:09)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu durum ne Mühle markasına nede ithalatçı firmaya yakışmıyor. yeni üretim roccayı ayrı tutuyorum deneme yada yakından inceleme şansım olmadı ama şu eski üretim kafaların hatalı olduğu bilindiği halde yeniden satışa konulması hiç hoş değil.
Böyle kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı bir marka sahibi olsam iade aldığım bu aletlerin tamamını imha ederdim.  bu kafaların çoğu hatalı, hatayı düzeltmek için farklı jilet denemeleri yada kapağı çevirmek gibi çözüm aramayın düzeltemezsiniz.

Yeni v4'lerde bu sorun var mı acaba.
Paketi açılmamış bir v4'üm var şu an.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 624 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Muhle r41 linguist 1,259 1,094,256 15/09/2023, Saat: 19:41
Son Yorum: layken
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,154 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 704 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,817 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,623 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 503,621 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,194 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,128 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,510 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: