Mühle Rocca
Tasarım gerçekten çok sık, retro havası gözü okşuyor. Bir de bunun ayarlısı olsa enfes olur. Gerçi kullandıkları çelik Rocnel ürünlerindeki gibi kaliteli midir, orası meçhul.
Arkadaşlar şu ara malum çelik tıraş aletleri revaçta ben de araştırırken rocca'nın çelik tipini bulamamıştım. Mühle'den yeni cevap geldi 316L olduğunu söylediler ancak Türkiye fiyatı 380 lira ile yurtdışına nazaran oldukça yüksek. Rocnel bulamadığım için sanırım Rockwell alacağım ama onun çelik yöntemi de MIM olduğu için bir CNC kadar yakışıklı durmuyor. Seçenekler bu durumda benim için ya rocca diyor kullanan var mı acaba bizden?
Ben de şimdi baktım, firmaya sürekli sorup duruyordum ne zaman gelecek diye. Evet sonunda gelmiş. Ancak 20 lira fark buldum sadece. 20 lira fark da makul geldi adamlar aynı gün gönderiyor bir önceki siparişimde kutunun içine çikolata bile koymuşlar servislerinden çok memnunumBig Grin
Yarı yarıya gafını Mühle Türkiye ile konuşurken yapmıştım sanırım oradaki kişi sizsiniz Smile Aklımda başka marka vardı ama oradan da dediğim gibi shaving.ie üzerinden 81.53 dolara alınabiliyor. Kutunun üzerinde 30 dolar altı bir meblağ yazdığı sürece gümrüğe takılmayacaktır. 60 lira fark için değmeyecektir belkide ama beni şahsen sapındaki kaplama düşündürüyor kauçuk gibi duruyor aşınmaya ne kadar müsait acaba ve o kaplama sökülmek zorunda kalırsa nasıl duracak acaba. Kullanımı yaygınlaştıkça göreceğiz. Umarım progressvari bir ayarlı makine Mühle'den bir gün görürüz Smile
(08/12/2017, Saat: 15:42)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar şu ara malum çelik tıraş aletleri revaçta ben de araştırırken rocca'nın çelik tipini bulamamıştım. Mühle'den yeni cevap geldi 316L olduğunu söylediler ancak Türkiye fiyatı 380 lira ile yurtdışına nazaran oldukça yüksek. Rocnel bulamadığım için sanırım Rockwell alacağım ama onun çelik yöntemi de MIM olduğu için bir CNC kadar yakışıklı durmuyor. Seçenekler bu durumda benim için ya rocca diyor kullanan var mı acaba bizden?

Hocam doğru anlamış isem evet,rocca kullananlar mevcut forumda. @Tahir ve @Nani Kuş ile temasa geçmenizi öneririm.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(08/12/2017, Saat: 17:10)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam doğru anlamış isem evet,rocca kullananlar mevcut forumda. @Tahir ve @Nani Kuş ile temasa geçmenizi öneririm.

Tesekkurlee hocam ama bu fiyat bandinda bulunabilirse rocnel de-p daha iyi bir tercih olur gibi. Rocneli stokta bulabilsek Smile

(08/12/2017, Saat: 17:24)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tesekkurlee hocam ama bu fiyat bandinda bulunabilirse rocnel de-p daha iyi bir tercih olur gibi. Rocneli stokta bulabilsek Smile

Tercih meselesi tabii.Yukarıda bahsettiğim abilerin rocca konusunda yorumları olumlu.Zevk ve tercih sizin.

bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Komşum aradığınız saf Çelik makina ise rocca size uygun değil. Rocca ağırlık merkezi kafada toplanmış sapı hafif bir makina .

Mühle makinaya Mühle jilet iyi gider birbirlerine uyumlu .
@rocnel ve dostlar,

Roccayı elimize aldık, gordum. Karsımızda ikinci bir feather AS-D2 olayı var. 316 celik belki bazı yerlerinde vardım ama Murat beyin bizlere paylastıgı sintered celikmidir neyse artık o teknik, dokum tarzı kafalar, ustune ince kaplama gibi geldi bana geneli.
Tırası orta agresif ozellikte cok guzelmis, devrim abi muhle jiletle kullanımını cok begenmis. Kopuk tahliyesi vs herseyi basarılı. Şık aletler.

Ama Rocnel Elit gibi, ATT gibi bir aletin celigi-işciligi cok farklı. Ayrıca Muhle gibi mass product yapan bir firmanın bu urunun tedarigini boyle akan damla su gibi yapması, fiyatının muhle standardından yuksek olması vs. acaba bir pazarlama stratejisimi diye dusunmuyor degilim. İleride bu pahalı roccaların satısı bir doyuma ulastıktan sonra, normal dokum olarak aynı rocca dizaynında daha uygun fiyatlı bir seriyi piyasaya sunma durumu olabilir ben oyle birsey tahmin ediyorum.
Benim Rocca nin basina cok sukur bisey gelmedi ama B&B de Gigster nickli kullanicinin basina su gelmis:

Yapistirma evet yapistirma jilet tutucular.

ByB4Ev.jpg

ZOyJWZ.jpg

link: https://www.badgerandblade.com/forum/thr...234/page-3 (Foto lar vpn isteyebilir)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 624 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Muhle r41 linguist 1,259 1,094,331 15/09/2023, Saat: 19:41
Son Yorum: layken
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,155 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 704 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,819 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,623 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 503,644 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,195 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,128 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,515 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: