Mühle Rocca
(17/12/2017, Saat: 18:45)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Su ana kadar b&b ve tsn forumlarında bir kişinin başına gelmiş. Baska bir vaka duymadım ben.

Almak isteyen üyelerimize Nani Kuş hocam gibi  ben de oneriyorum. Gayet yakisikli ve efektif bir makine. Almisken de huş agacı alın. Sapı tam bir sanat eseri.

Siyah saplısını kullanıyorum Big Grin çok memnunum özellikle Feather jilet ile muhteşem tıraşlar çıkardı...
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
(17/12/2017, Saat: 18:45)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Su ana kadar b&b ve tsn forumlarında bir kişinin başına gelmiş. Baska bir vaka duymadım ben.

Almak isteyen üyelerimize Nani Kuş hocam gibi ben de oneriyorum. Gayet yakisikli ve efektif bir makine. Almisken de huş agacı alın. Sapı tam bir sanat eseri.

Merak ediyorum
Huş ağacı olan ile siyah olanın ağırlıklarında bir fark varmı ? Huş agacı kaplamasının uzun vadedeki dayanımını nasıl olur çatlama falan yaparmı?
Bu ürün Ocak 2017'den sonra bir ara üretimden çekilmiş bazı kalite problemlerinden dolayı, daha sonra tekrar satışa sunulmuş. https://www.executive-shaving.co.uk/muhl...-steel.cfm

Ben de niyetlendim şu huş ağacı modelini almaya ama merak ettim şimdi, acaba Türkiye'ye gelen bu modeller hangi üretim?
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Siyah saplı model bugün geçti elime. Elde tutması oldukça rahat, kayma asla yok, kalınlık benim koca ellerime iyi geldi. Agresiflik acısından son zamanlarda biraz fazla ılımlı aletler kullandığımı hisseder gibi oldum. Asla korkutucu değil, ama hazırlığı ve süreci, en azından ilk başlarda pek ıskalamamak gerekiyor. Rocca'yı Maggard V3A modeline benzettim, belki biraz daha sesli keseni. Barbaros Tr-1'e de benzettim aslinda. Tabi Barbaros'un o imalatı yaninda pek gösterişi kalamıyor Rocca'nın. Barbaros zaten Turkiye'de satilmayinca tavsiye etmek mümkün olamıyor, deyip burada bırakıyorum karşılaştırmayı.

Yeşil Astra ile bazi yerlerde hafif kızarıklıklar oldu ama üç posta tıraş sonucu tertemiz. Kızarıklıklar gecenin 23:30'unda biraz aceleyle hazırlanmış Nivea Krem köpüğü yüzünden oldu da diyebilirim. Sabun gerekiyordu bence. Yeşil Astra' dan EJ89 üzerinde memnundum ama Rocca'yı bir de Rapira Swedish gibi yüzde yumuşak bir jiletle denemem gerekiyor ayrıca.

R41'den bir tık aşağı, EJ89/R89'dan iki tık yukarı, sıkıcı olmayan bir alet. Vesile olan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

SeckinB
Alt plaka da tahliye kanalı bulunmuyor. Yoğunluğu yüksek köpükte temizlemede beklemek zorunda kalıyorsunuz. Musluktan basınçlı suyu, direk jilete doğru tutup köpüğün ve kesilmiş kılların kapak yanlarından dışarı çıkmasını bekliyorsunuz.

Bir de kim yazmıştı aradım ama bulamadım. Ya da aklımda yanlış kalmış bilemiyorum. Bir arkadaş jileti oturtamadığından bahsetmişti. Aynı durum bende de oldu. İlk tıraşlarda kullandığım derby premium top plate e oturmadı. Ama handle ile sıkınca jilet sabitliği güzel. Herhangi bir oynama, esneme meydana gelmedi.

Bu iki durumu olumsuzluklar hanesi yazmakla beraber agresifliği çok iyi ayarlanmış ve orta agresiflikte ve yağ gibi akan bir makine olarak gördüm ilk tıraşımda.

Ağırlık dengesi güzel, handle zaten sanat eseri. Çok beğendim.
@izbe üstat,
İnceleme için teşekkürler elinize sağlık, bende cap kısmını çok beğendim..
Her türlü detay tıraşta başarılı bir ölçüde yapılmış..

(26/12/2017, Saat: 16:54)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alt plaka da tahliye kanalı bulunmuyor. Yoğunluğu yüksek köpükte temizlemede beklemek zorunda kalıyorsunuz. Musluktan basınçlı suyu, direk jilete doğru tutup köpüğün ve kesilmiş kılların kapak yanlarından dışarı çıkmasını bekliyorsunuz.

Bir de kim yazmıştı aradım ama bulamadım. Ya da aklımda yanlış kalmış bilemiyorum. Bir arkadaş jileti oturtamadığından bahsetmişti. Aynı durum bende de oldu. İlk tıraşlarda kullandığım derby premium top plate e oturmadı. Ama handle ile sıkınca jilet sabitliği güzel. Herhangi bir oynama, esneme meydana gelmedi.

Bu iki durumu olumsuzluklar hanesi yazmakla beraber agresifliği çok iyi ayarlanmış ve orta agresiflikte ve yağ gibi akan bir makine olarak gördüm ilk tıraşımda.

Ağırlık dengesi güzel, handle zaten sanat eseri. Çok beğendim.

ben yazdım @izbe Üstadım,
"Kai jilet Rocca'ya zor oturdu ama sinek kaydı tıraş verdi."
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
Kai jilet kalın sırtlı oldugu için oturması sert oluyor . Sapı çevirmeye başlayınca o son noktasına gelince parmak kütlemesine benzer ses çıkarıyor . Ayrıca kai jilet rocca ile kalın ses tonunda kırtttt kırttt diye ses çıkarıyor . Rocca güzel makina her türlü jilet ile iş görüyor .
Merhabalar , r41 ve r89 'um var . 2 günde bir tıraş oluyorum 20 yaşındayım. Cildim kuru, sakallarım biraz sert , rocca yı önerir misiniz ?
@mertberkegr ben Rocca'yi zevkle kullaniyorum. Beğenmeyeni de var. Sadece çoğu jilete uyumlu olduğunu söyleyebilirim. En uyumlu jiletim Kai ve Muhle oldu.
Kafa yüksekliğinin az olması benim için artıları arasında.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 618 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Muhle r41 linguist 1,259 1,094,088 15/09/2023, Saat: 19:41
Son Yorum: layken
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,148 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 702 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,814 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,621 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 503,577 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,193 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,126 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,508 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: