Merhabalar
Herkese selamlar,

İsmim Hasan 25 yaşındayım çalışmaya başladığım 4 yıldan bu yana düzenli olarak gün aşırı tıraş oluyorum.
Sıkıntımı anlatmak için doğru bölüm burasıdır umarım değilse affınıza sığınarak anlatacağım.
Kalın, yatık ve çıkış yönü asimetrik sakal yapım var. Yüzümde faul altı dışında tüm bölgelerde diğer arkadaşların aksine seyrek ve tüm yüze yayılmış biçimde sakal batması oluyor. Neredeyse tüm kartuşlu ve kullan-at aletleri denedim çözüm bulamayınca en son bir yıldır ıslak kuru tıraş makinesı kullandım. Sinekkaydı tıraşa yakın bir tıraş verdi fakat sıkıntım devam ediyor.
İhtilaf hocamın tend skin formülü ve Pars üstadımızın yüz haritası ve geçiş yönleri hakkındaki verdiği bilgilerin çok faydalı olacağını düşünüyorum. Ek olarak tıraş mecburen olmam gerektiği için artık geçiştirmek yerine keyif alarak ve extra özen göstererek olmam gerektiğini düşünüyorum.
Siz değerli arkadaşlarım ve abilerimin geleneksel tıraş hakkında derdime derman olacak tüm tavsiyelerinizi bekliyorum. Saygılarımla...
Merhabalar
Foruma hoşgeldiniz.
Yatık sakal pek çok üyemizin sorunları arasında, konuyla ilgili çözüm önerilerini forumdaki başlıklarda bulabilirsiniz.
Benim önerim; sakalı hacimli bir köpük ve yumuşak bir fırçayla köpürterek iyice yumuşatmak ve yatık bölgeleri dikleştirmek,sonrasında ise el becerinize göre mild bir open comb (yumuşak açık taraklı makine) ile almak. (Yeni başladıysanız önce el alışkanlığı kazanmanız gerekecek.) Deneme yanılma yoluyla en uygun çözüm yöntemini kendiniz bulacaksınız.
Keyifli tıraşlar dilerim.
Hoş geldiniz. Doğru yerdesiniz. Sorununuzla ilgili olarak şu başlığa bir bakın isterseniz:

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=5141

Ayrıca öneride bulunabilecek arkadaşlarda olacaktır. Keyifli tıraşlar.
Öncelikle hoşgeldiniz , bende aynı sorundan muzdariptim hatta bir konu açmıştım bu sıkıntı ile ilgili size yardımcı olabilir belki . Bu sorun biraz zaman isteyen bir durum ama üzülmeyin doğru yerdesiniz ve ilacınız zaman Smile

Saygılar ,
Selamlar ,
Hoşbulduk teşekkür ederim, futur+7 o'clock yellow+ tabac düşünüyordum ama futur bahsettiğiniz özellikte bir makine değil galiba. Fırça konusunda Onur Beyle görüştüm premium silvertip önerdi problem için. Paylaştığınız konuda usturanın çözüm olabileceği söylenmiş fakat berberlerde olduğum tıraşlarda da aynı sorun devam ediyor ve alışmam çok zor. Makine, jilet ve sabun önerebilir misiniz? Acelemin kusuruna bakmayın yüzüm epey kötü bir hal almaya başladı.
Estağfurullah , benim önerdiklerimden ziyade sizin deneyerek öğrenmeniz daha iyi olur . Bu noktada aceleci olmanız da sizin suçunuz değil , birçok arkadaş bu durumla istesede istemesede karşılaşabiliyor ve hiç hoş bir durum değil açıkçası ..
Yine biraz klişe olucak ama dediğim gibi ilacınız zaman . Deneye deneye neyin size iyi gelip gelmediğini görün ve tabi bu süreçte sabırlı olun .

Saygılar ,
Selamlar ,
Hoşgeldiniz..
umarım en yakın zamanda sorununuza çözüm bulursunuz. Site bu konuda çok yardımcı...

Yüz haritanızı cikartmissiniz bu sorunun çözülmesinde büyuk ölcüde yardımcı olacaktir.
Benim sakallar da yatık ve seyrek öğrenene kadar beni de ugraştırdı.  

Gün aşırı + Sakal cıkıs  yönünde   (wtg) + soğuğa yakın su sıcaklığı + stick sabunları yüze sürerek yüzde köpüertme + ortalamanin ustunde agresiflikte tıras aleti + 1 perde ve rütüş (en fazla 2 perde) şeklinde bir tıraş bende ki sorunlara
çözüm oldu.
  forumda vakit geçirdikce jilet tutuculara sabunlara fırcalara olan ilginiz artacaktır. Bir süre sonra aradığınız kombinasyonu mutlaka yakalarsınız.
De tıraş aletleri farklı jiletler ile farkli karakterkere bürünüyor. Simdilik güzel bir jilet tutucu bir fırça ve birkaç farklı markada jilet alarak başlayabilirsiniz.  Tıraş teknikleri başlığında okunacak güzel konular var. Bunlar şimdilik aklima gelenler.

Keyifli forumlar dilerim...
Islak tıras isi ve forumumuz ilk baslarda uykusuzluk yapabilir. Normal bir durumdur merak etmeyin. Smile
Hosgeldiniz.
o8772c.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 635 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,671 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 671 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,201 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk