Sakal kisaltma yöntemi?
(19/10/2016, Saat: 20:59)Serdaralman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok gelirim gelmesine de hala cevabını alamadım Smile
Sakal kısaltma ve düzleştirme konusunda illa vardir bir bildiğiniz  Smile

benim bu konuda bir miktar araştırma yapmışlığım var.

eskiler kızgın demir çubuklar kullanıyorlar, günümüzde kadınların saç düzleştirmekte kullandığı aletler de aynı prensiple işliyor sayabiliriz.
sakalı arzulanan şekilde bağlayıp yatağa giriyorlar. gece boyu sakal şekil alıyor.
sakala badem yağı sürülüyor ve sakal muhtelif kereler taranıyor. günümüzde sakal yağının ve jölesinin birçok türevi bulunmakta.

elinizdeki makina benim saç kesme deneyimimden hatırladığım kadarıyla saç atlayan berbat bir makina. eski model kablolu philipsler fiyat performans olarak tatmin edicidir.

Komple derken ? Ben kisaltmak istiom ama Confused
(19/10/2016, Saat: 21:30)t.macgyver Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim bu konuda bir miktar araştırma yapmışlığım var.

eskiler kızgın demir çubuklar kullanıyorlar, günümüzde kadınların saç düzleştirmekte kullandığı aletler de aynı prensiple işliyor sayabiliriz.
sakalı arzulanan şekilde bağlayıp yatağa giriyorlar. gece boyu sakal şekil alıyor.
sakala badem yağı sürülüyor ve sakal muhtelif kereler taranıyor. günümüzde sakal yağının ve jölesinin birçok türevi bulunmakta.

elinizdeki makina benim saç kesme deneyimimden hatırladığım kadarıyla saç atlayan berbat bir makina. eski model kablolu philipsler fiyat performans olarak tatmin edicidir.

Markası sadece fakir dedim ama dediğinize katiliyorum sanki.yani Sakali Düzleştirmek için jöle kullanayim yada bir philippslere mi bakayim diyorsunuz? Saç duzlestirici zor çünkü o kadar da uzun değil sakalim
Badem yağı da bildiğim kadariyla daha cok cikmasini sağlıyor ama düzleştirme ye de katkisi var midir ?ben aslinda bir jöle yada wax alip sürüp uyumayi denesem mi ki ? Bi bakarsin sabah tam istediğim olur Smile
Biz sinekkaydı hedefleriz. Yani öyle kısaltma, düzeltme bizim işimiz değil, ancak madem yardım istiyorsunuz, öğrenci kardeşimize bir nevi bir faydamız olsun. Elimde çok önceden alınmış, kuaförlerin/berberlerin de tercih ettiği, hiç kullanılmamış, hatta hiç açılmamış bir alet var. Eğer kabul ederseniz özelden adresinizi yazın, kargo da benden olmak üzere size hediye edeyim.
(19/10/2016, Saat: 21:44)Serdaralman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Markası sadece fakir dedim ama dediğinize katiliyorum sanki.yani Sakali Düzleştirmek için jöle kullanayim yada bir philippslere mi bakayim diyorsunuz? Saç duzlestirici zor çünkü o kadar da uzun değil sakalim

sakal kesiminde ayar makinenin ucundaki aparattan ziyade göz kararı ile oluyor.
önce sakal düzüne ve tersine taranıyor, sonra fazlalık görülen yerler makineyle ya da makasla alınıyor.
sonrasında da sakal için üretilmiş kozmetiklerden kendinize uygun olanı kullanabilirsiniz.

(19/10/2016, Saat: 21:29)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: satılık bölümünde MOSER makine var ,bence bi ona bak,bayağı etkilidir.Berberler de bunu kullanır,saç sakal komple tıraş için.
+1.

Yeğenim Moser marka ufak makine kullanıyor. Extra bir tarak ta var uzunluğu ayarlayabiliyosunuz. Kayhan komşuma katılıyorum ben de.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
(19/10/2016, Saat: 21:53)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biz sinekkaydı hedefleriz. Yani öyle kısaltma, düzeltme bizim işimiz değil, ancak madem yardım istiyorsunuz, öğrenci kardeşimize bir nevi bir faydamız olsun. Elimde çok önceden alınmış, kuaförlerin/berberlerin de tercih ettiği, hiç kullanılmamış, hatta hiç açılmamış bir alet var. Eğer kabul ederseniz özelden adresinizi yazın, kargo da benden olmak üzere size hediye edeyim.
Herkese çok teşekkür ederim
Makinenin ismini söyleyebilir iseniz ben burda da temin edebilirim sizin makineyi almak olmaz simdi Wink
O moster dediğinize de göz aticam...
(20/10/2016, Saat: 18:39)Serdaralman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese çok teşekkür ederim
Makinenin ismini söyleyebilir iseniz ben burda da temin edebilirim sizin makineyi almak olmaz simdi Wink
O moster dediğinize de göz aticam...

Makine Powertec RFC 258. Bir Moser gibi değildir muhakkak ama iş görür diye düşünüyorum. İnternette 30-35 TL. gibi fiyatlara temin edilebilir. Bir bakın, inceleyin. Dediğim gibi, bendeki de hiç kullanılmadı, kutusunda öylece duruyor. Gerçi alalı çok zaman oldu, inşallah pili şarj tutuyordur. Siz bilirsiniz, karar sizin, isterseniz gönderebilirim. Bir öğrenci kardeşimize faydamız olsun. Ayrıca, hediyeleşmek forumun raconunda var Smile
(20/10/2016, Saat: 20:01)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makine Powertec RFC 258. Bir Moser gibi değildir muhakkak ama iş görür diye düşünüyorum. İnternette 30-35 TL. gibi fiyatlara temin edilebilir. Bir bakın, inceleyin. Dediğim gibi, bendeki de hiç kullanılmadı, kutusunda öylece duruyor. Gerçi alalı çok zaman oldu, inşallah pili şarj tutuyordur. Siz bilirsiniz, karar sizin, isterseniz gönderebilirim. Bir öğrenci kardeşimize faydamız olsun. Ayrıca, hediyeleşmek forumun raconunda var  Smile

Teşekkür ederim... Wink bi inceleyim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,803 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,402 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,111 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,634 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,619 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Sakal çıkış yönü Haymatlos 1 1,543 27/06/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Murathan Kurt
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,813 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Doktorlar Pandemiye karşı sakal ve bıyıkları kesmeyi öneriyor!!! Mustafa40 1 1,871 19/10/2020, Saat: 11:55
Son Yorum: Erdi
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 177,958 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Günlük sakal-tıraş süresi oguz han 41 20,278 08/06/2020, Saat: 20:44
Son Yorum: sudüşleri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: