E bay dan alışveriş
Paypal Türkiye'den çıktıktan sonra, hiç Ebay dan alışveriş yapmadım. Ebay da satıcıların neredeyse hepsi paypal istiyor diye hiç bakmadım ama almak istediğim bazı şeyler çıktı. Bu durumu aşmak için neler yapılabilir, bildiğiniz bir yeni metod varsa paylaşırsanız sevinirim
@taskind üstad maalesef ebayde PayPal dışında çözüm Yok . Bazı arkadaşlar satıcı ile irtibata geçip kk üzerinden ödeme yapıyorlar . Benim bu konuda tavsiyem yurtdışında PayPal hesabı olan bir yakınız üzerinden aldırmak olabilir . Diğer türlü PayPal 17 mart 2017 de Türkiye'ye tekrar giriş yapacak onu bekleyeceğiz o bile kesin değil daha .
@taskind üstadım sizi çok iyi anlıyorum. Ben de geçenlerde kaçırdığım bir koleksiyon ürün için masayı yumruklamıştım. Bir daha öyle bir parça satışa çıkarmı sanmıyorum ama çok sinir bozucu bir durum. Tavsiyem siteye hiç girmeyin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Bakındıkca ebay ayrı bir yerden vuruyor, yabancı forumlarda cıkan ikinci el parcalar bir taraftan vuruyor. Onurcakmak komsuma katılıyorum. Bakmamak en iyisi.
Paypal gibi dunyada kabul edilmis bir sistemi çat diye kapatmayı durdurmayı, sahsen kisilik hak ozgurluk ihlali olarak goruyorum.
üstadlar bu arada paypal ve ebay sanki Türkleri cezalandırıyor gibi geliyor bana. çünkü örneğin ebayda paypala üye olmasanızda paypal hesabınız olmasada paypal ödeme sistemi aracılığıyla ödeme yapılabiliyor. ama paypal bunuda engelliyor. Türkiyenin bunu engelletmek gibi bir yaptırımı olmadı.paypal bunu keyfi yapıyor.ebaya bunu yazdığınızda ortağımız gittigidiyordan alacak bir şeyler bakın gibi saçma cevaplar veriyorlar.Türklere ambargo uyguluyorlar resmen.
paypalın türkiyeden gönderilme sebebi. paypal yurtdışına satış yapan kişilerin kazandıkları dövizleri türk lirasına kendisi çevirip piyasaya karşılıksız tl sürdüğü için kapatıldı. diğer avrupa ve büyük ülkelere yaptığı gibi paranızı hangi parabiriminde istersiniz diye sormadı.Dünyadaki bir çok ülkeye USD ya da EURO transferi yapılabiliyorken Türkiye gibi bir kaç ülkeye kendi para birimlerinde dönüşümden .başka seçenek tanımadı. ben tl ye çeviririm dedi gerekçe olarakta tl yi korumak gibi saçma bir gerekçe ortaya sürerek sürekli piyasaya karşılıksız tl sokarak tl nin değerini düşürdü ekonomiyi baltaladı.devlet paypaldan gelen tl yi napsın istese kendi katrilyon katrilyon basar zaten. paypal kullanıcılarının ülkemize paralarını döviz olarak sokmasına izin vermedi.devlette benim ülkeme neden döviz gelmiyor bu paypaldan hep tl hep tl dedi indirdi paypalı.paypal sütten çıkmış ak kaşık değil.
Paypal bu TL'leri nereden aldı ?@liushang
www.BarbarosRazors.com

(20/10/2016, Saat: 16:47)LiuShang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sürekli piyasaya karşılıksız tl sokarak tl nin değerini düşürdü ekonomiyi baltaladı

Üstad merhaba,

Bu dediğiniz teknik olarak pek mümkün değil, sadece döviz çevriminden para kazanabilir, karşılıksız para üretemez.Kendi sistemi içersinde istediği gibi karşılıksız değer üretebilir ancak ilgili değer kendi sistemi dışına çıkarken gerçek bir değer ile karşılamak durumunda.Sizin hesabınıza yatırdığı tutarı sizin hesabınızın bulunduğu bankaya kuruşu kuruşuna ödemez ise banka işlem yapmaz zaten.

Kur farkı kârı yapar ama. Yani doları tl'ye 2.95'den çevirtir, size 3'den yansıtır, arasını kâr yazar (kambiyo kârı yanlış hatırlamıyorsam) Ama bu kârı direkt gönderici-alıcı finanse eder, yani sistemi veya ülke ekonomisini direkt etkilemez.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Zaten normalde 1dolar=1TL olması lazım. Ekonomi normalde cok iyi.
Paypal piyasaya basınca TL leri dolar o yuzden uctu demekki .Ok ben simdi anladım olayı.
Tesekkurler komsum iyi oldu durumu acıkladıgın.
(20/10/2016, Saat: 16:47)LiuShang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: piyasaya karşılıksız tl sokarak tl nin değerini düşürdü ekonomiyi baltaladı.

Yani şimdi paypal TL.sımı bastı. Smile
T.C. haricinde bir kurum, kişi veya devletin piyasaya karşılıksız TL. sokmasının anlamı kalpazanlık.
(20/10/2016, Saat: 18:14)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zaten normalde 1dolar=1TL olması lazım. Ekonomi normalde cok iyi.
Paypal piyasaya basınca TL leri dolar o yuzden uctu demekki .Ok ben simdi anladım olayı.
Tesekkurler komsum iyi oldu durumu acıkladıgın.

Big GrinBig GrinBig Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni Vergimiz Hayırlı olsun: Yurtdışı Alışveriş Stopaj Vergisi izbe 35 20,112 18/12/2017, Saat: 19:30
Son Yorum: FurkanY
Question Kredi Kartı olmadan Yurt dışı alışveriş yapılabilir mi? flame2013 8 10,540 10/07/2014, Saat: 20:58
Son Yorum: zorba58

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: