İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor
(24/10/2016, Saat: 03:05)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pardon birsey soracagım, alt plakanın deligi, ust vidadan daha mı genis benim mi gozum yanılıyor.
Eger oyle ise sıkarken kayma oynama yapmıyormu?

Doğrudur üstad, daha geniş. Ama jileti tutan tırnaklar ile alt plakadaki delikler tam oturuyor. Dolayısıyla milim kaymıyor. Tasarımı iyi aletin.

Ama mild bence hâlâ Smile Biraz ağırlık biraz da açı farkı ile kıvamına gelebilir. Ama o zaman da herkese hitap etmez herhalde.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Eline sağlık @izbe üstad. Çok güzel bir inceleme olmuş. Eğer mümkünse bir de Feather super pro ile denemekte fayda var. Belki ağırlık dezavantajı bir nebze olsa da giderilebilir.
Saygılar.
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...
İnceleme için teşekkürler, Forumda güncel SE aletlere yönelim hızla artıyor.
İnceleme için teşekkürler üstat. Ben henüz 1 kez kullandım, Feather proguard ile. Tasarım güzel, jilet tutuşunda sorun yok ancak alet gerçekten çok hafif. Feather jiletin keskinliği ile bu pek sorun olmasa da yine de hafifçe bastırmak gerekiyor. Geniş (50 mm.) jilet kullandığı için daha az geçiş yapılıyor. Çene bölgemde biraz zorlandım ama bunu tıraş öncesi hazırlığa bağlıyorum şimdilik.
Son günlerin popüler SE'sine güzel bir bakış olmuş. Elinize sağlık.
Biz ısrarla Rocnel'i bekliyoruz Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Cevap icin tesekkurler @posikor.

İzbe ustad inceleme icin cok tesekkurler. Bendeniz tek SE olarak Rocnel ile devam simdilik.
İnceleme için teşekkürler. Ben de merak ediyorum. Umarım bir sonraki batch'ten bize de düşer.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Keşke @rocnel de biraz bu tarz benzeri bir se tasarlasa. Çünkü mongoose ve benzeri olan hawk artık tasarım olarak kabul görmüş ve aranılan bir tasarım. Sade minimal bir çizgisi var. Yani kabul goren bir tasarım üzerinden gitse çok daha fazla rağbet görür. Nacizane bir önerim umarım haddimi aşmamışımdır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
https://www.instagram.com/u1071/
Ben tesekkur ederim degerli arkadaslarim. Pro/super feather ile deneyip, incelemeye eklemeyi planliyorum. Light uymaz gibime geliyor ama uyarsa onu da eklerim. Veya baska bir uyemiz benden once davranip ekleyebilir.

Sygilar
@izbe hocam eline sağlık inceleme için. Aşağı yukarı aynı fikirdeyiz. Hafif alet, farklı bir his veriyor. Henüz imkan olmadı ama ben normal mühle ya da ej sapı ile denemeyi planlıyorum. o kadar hafif kafaya çelik sap olmayacağı aşikar Smile

Ben normal pro jilet kullandım ve ATG'de 2-3 noktasal kanama oldu hep. Aletin tasarımı ve agresiflik dengesi çok güzel ancak bu jilet biraz yordu benim cildimi. Henüz 4 kez kullandım ve jilet halen performansını koruyor desem yeridir. Tahmini bir tıraş daha çıkarır, sonra değiştirmek gerekebilir. Ben de sizin gibi pro guard takıp deneyeceğim. Ama görünen o ki bu SE aletler ve onların kalın jiletleri her daim bizleri kendisine çekiyor. Yani bu GEM'de de öyle, Schick'de de öyle. Ben açıkçası bir markanın standart EJ ve Mühle gibi pirinç üzeri krom kaplama, ortalama ağırlıkta bir alet çıkarmasını isterdim. Çelikler hoşuma gittiği gibi bazen ağır oluşları bana keyifsiz geliyor.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rex Ambassador İnceleme Aedan 28 14,304 22/12/2023, Saat: 14:10
Son Yorum: layken
  İNCELEME: Baili BD176 Legend 54 35,968 04/04/2023, Saat: 02:03
Son Yorum: Mecanica
Thumbs Up İNCELEME: Pearl Shaving SSH-05 Close Comb Tayyare Pilotu 15 6,177 09/01/2023, Saat: 21:26
Son Yorum: layken
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,166 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  İnceleme: Razorock Game Changer 84 marv 6 3,569 09/11/2021, Saat: 19:53
Son Yorum: marv
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 311,924 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  RazoRock Game Changer CK89 206 95,098 30/09/2021, Saat: 01:41
Son Yorum: broraso
  RazoRock Lupo sfenks 26 11,849 08/04/2021, Saat: 01:39
Son Yorum: nicky
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 61,816 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,043 24/02/2021, Saat: 01:35