İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor
@posicor komşum +1. İki aleti de kullanmadım, sadece fotoğraflara bakarak, görüntü olarak kafanın arka kısmı hariç çok benzediklerini ama malzeme , ağırlık merkezi, kesim açısı, karakter olarak tabi ki çok çok farklı olacaklarını tahmin ediyorum.
İncelemeye Ek:

Light Feather a uyumlu değil. Hiçbir şekilde yuvaya oturmuyor.

Aynı Proguard ile 7. tıraşımı oldum. Hala aynı keskinlikte.

Ürünü aynı beğeni ile kullanmaya devam ediyorum. Bu fiyata gerçekten inanılmaz etkili ve verimli.
Aramızda  Hawk v2 sahibi olan arkadaş var mı? V2 lerin pinleri ince ve başka farklılıklar da var. Bu ince pinin feather acp jiletlerin  bir yanındaki boşlukta bulunan bombe kısma girip jiletin bir tarafını geri düşürme durumu olabilir mi? V1 ile V2 nin karşılaştırmasını yapabilecek arkadaş var mı? İyi günler.
@laktik komşum elimde feather acp jilet yok ancak belki aşağıdaki fotoğraf yardımcı olabilir. İnternette gördüğüm kadarıyla Feather acp'nin bombeli kısmı jilet boşluğunun ortasında. Hawk 2'nin pimleri jilet boşluklarının dış tarafının sonuna denk geliyor. Fotoğraftaki jilet Kai Titan Mild. Eğer Feather acp'nin jilet boşlukları arasındaki mesafe de bu jilet gibiyse jiletin düşmesi gibi bir durum yaşanmayacaktır sanırım.

DyZvnv.jpg

Düzeltme:

Şimdi tekrar jiletleri kontrol ettim de sanırım aşağıdaki jilet feather acp. Jilet düşmesi yok komşum.

4G4NpG.jpg
(20/12/2017, Saat: 22:04)utarkn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @laktik komşum elimde feather acp jilet yok ancak belki aşağıdaki fotoğraf yardımcı olabilir. İnternette gördüğüm kadarıyla Feather acp'nin bombeli kısmı jilet boşluğunun ortasında. Hawk 2'nin pimleri jilet boşluklarının dış tarafının sonuna denk geliyor. Fotoğraftaki jilet Kai Titan Mild. Eğer Feather acp'nin jilet boşlukları arasındaki mesafe de bu jilet gibiyse jiletin düşmesi gibi bir durum yaşanmayacaktır sanırım.

Düzeltme:

Şimdi tekrar jiletleri kontrol ettim de sanırım aşağıdaki jilet feather acp. Jilet düşmesi yok komşum.

Teşekkür ederim cevabınız için . Fotoğraflarla gayet açıklayıcı olmus.  Memnun musunuz v2 den?
Komşum, alet geleli birkaç gün oldu, sadece bir kere tıraş oldum henüz. Beğenmediğim bir yanı olmadı ilk tıraşta. Birkaç gün sonra daha detaylı bilgi vermeye çalışırım.
Bugün 5. tıraşımı Hawk 2 ile oldum. İlk tıraşta Kai Titan Mild, diğerlerinde Feather Professional jilet kullandım, ayrıca son 3 tıraşta aletin kendi sapını Rocnel sap ile değiştirdim. Daha önce 50 mm jilet ve bu jiletleri kullanan bir alet tecrübem olmadığından mild bir alet beklemiyordum ancak alet bence oldukça mild karakterli, biraz daha agresif olmasını isterdim.
De aletlerle olduğum gibi Hawk 2 ile de 3 perde (wtg, xtg, xtg) tıraş oluyorum, hızlı tıraş olmama rağmen ve 50 mm jilet tecrübem olmamasına rağmen hiç tahriş sorunu yaşamadım. Tıraş sonrasında  birçok yerde sakal dipleri görünse de (bunu yatık sakallı olmama bağlıyorum)  elimi yüzüme sürdüğümde oldukça pürüzsüz bir cilt hissiyatı bırakıyor.
Sonuç olarak aleti beğendim mi? beğenmedim mi?, memnun muyum?  bilemiyorum... Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Rainbow Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P (İlk Mesaj Güncel) rocnel 1,291 268,830 21/01/2018, Saat: 22:37
Son Yorum: Dragon
  PILS DE Razor Serisi chevalier 30 22,072 18/01/2018, Saat: 11:10
Son Yorum: rocnel
  İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli izbe 31 1,937 17/01/2018, Saat: 02:00
Son Yorum: pilotic
Information İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! ahraz 91 5,201 31/12/2017, Saat: 02:59
Son Yorum: ahraz
  Vintage Gillette Razor'lar hakkında özet bilgi SumNauta 10 1,461 21/12/2017, Saat: 15:15
Son Yorum: thewitcher
  Merkur Futur Safety Razor deneyimim ilkerxxx 202 163,019 14/12/2017, Saat: 21:57
Son Yorum: gökbörü
  PUSAT RAZOR CMO05 2 491 23/11/2017, Saat: 23:55
Son Yorum: CMO05
  Parker Adjustable Safety Razor cihankeskin 27 5,729 01/09/2017, Saat: 23:32
Son Yorum: electrolite
  Rocnel Yeni Çift Taraflı Tıraş Aleti ( Double Edge Safety Razor) rocnel 31 7,025 07/01/2017, Saat: 20:37
Son Yorum: Tahir
  Rocnel SE / Single Edge Razor İncelemesi cihankeskin 80 30,498 30/12/2016, Saat: 23:55
Son Yorum: rocnel

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi