En Son Hangi Filmi İzlediniz?
2j644jm.jpg

Amerikan Ordusunda, ukala ve aynı zamanda da kıdemli bir kaptan olarak bilinen Nathan Algren, 1870’lerde Japonya’dan bir teklif ve davet alır. Kendisinden, Japon İmparatorluğu’nun ilk ordusuna askeri eğitim vermesi talep edilmektedir. Her ne kadar modern savaş yöntemleri açısından gelişim gösterseler de samuray kültürü de hem devam etmekte hem de önemsenmektedir. Ancak Algren, başına gelen bir kaza sonucu, samurayların lideri tarafından kurtarıldığı vakit, esas samuray kültürüyle tanışır ve bundan ziyadesi ile etkilenir. Bir samuray savaşçısı gibi hareket etmeyi öğrenmesi onu son derece önemli bir kararın eşiğine taşıyacaktır. Başrolde Tom Cruise’un oluşu filme ekstra bir cazibe katıyor. Bkz.

İmdb puanı: 7,7
Fragman;

Keyifli Seyirler Dilerim.
Film çıktığı zamanlarda yılbaşında izlemistim. Herhalde 2005 falandı. Güzel film nostalji yasattiniz bende.
Saygılar
Voskhod  Jilet adamdır!
(02/03/2019, Saat: 19:47)Ayhandulgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Film çıktığı zamanlarda yılbaşında izlemistim. Herhalde 2005 falandı. Güzel film nostalji yasattiniz bende.
Saygılar

Komşum, kaliteli filmler tekrar tekrar izlenmeyi hak ediyor zannımca Ayhan bey bu flashback inşAllah keyifli zamanlara aittir.

Saygı ve Sevgilerimle,
Gürkan
(02/03/2019, Saat: 21:11)Sofistike Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, kaliteli filmler tekrar tekrar izlenmeyi hak ediyor zannımca Ayhan bey bu flashback inşAllah keyifli zamanlara aittir.

Saygı ve Sevgilerimle,
Gürkan

Kesinlikle katılıyorum daha sonra en az 3-4 kere izlemisimdir.
Saygılar bizden efendim.
Voskhod  Jilet adamdır!
(02/03/2019, Saat: 21:14)Ayhandulgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle katılıyorum daha sonra en az 3-4 kere izlemisimdir.
Saygılar bizden efendim.

Ayhan bey beğendiğiniz ve hatıralarınıza yer eden ve size hoş gelen şeylerin daha da artarak devam etmesini dilerim. Keyifli forumlar...

Saygılarımla,
Gürkan ERNİL
Jeremiah Johnson (1972) Vahşi doğada hayatta kalma üzerine güzel bir film.
33zbw44.jpg

Spider-Man: Into the Spider-Verse (Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde 2018)
Pek beğenmedim. Yaşlı kafasıyla yorumlarsam; hopluyorlar-zıplıyorlar işte. Yani gençlere daha çok hitap eden bir animasyon.
o6wgmh.jpg
(25/02/2019, Saat: 15:40)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Trajik bir siyah-beyaz film özleyenlere. Aile dramı içermekte.
roma-afi%C5%9F-e1542571053172.jpg
Filmi yeni izledim ve çok beğendim. Meksikalı Nuri Bilge Ceylan filmi olmuş tam bir görsel bombardımanı. Filmde sadece ses kullanımı bana biraz zorlama geldi. Tamam evde huzur var, dışarısı hep rahatsız ve gürültülü bunu anladık. Ama bu kadar karikatür seviyesinde abartılı olması sanatsal bir incelik barındırmayan bir üslupla anlatılması filmin potansiyel başarısına engel olmuş bence.
2uqk6xf.jpg

Eşiyle birlikteyken acımasızca saldırıya uğrayan Grey Trace, karısını saldırıda kaybetmenin yanı sıra belden aşağı da felç olmuştur. Günün birinde bir milyarder muciten bedenini geliştirecek deneysel bir tedavi teklifi alır. Tedavi için Trace'in bedenine STEM olarak adlandırılan yapay zeka implantı yerleştirilir. Tedavi ile insanüstü yetenekler kazanan Trace, karısını öldüren ve kendi hayatını mahveden kişilerden intikam almak için yola koyulur... Bkz.

İmdb puanı: 7,6
Fragman;

Keyifli Seyirler Dilerim.
24oarcw.jpg
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
MV5BODU4MzM2MDAxMl5BMl5BanBnXkFtZTgwNDEz...00_AL_.jpg

Filmin kadrosu beklentiyi biraz yükseltiyor ama film o beklentiyi karşılama konusunda yetersiz kalıyor. Genel anlamda beğenmedim diyebilirim. Aksiyonu iyi ama senaryosu zayıf kalmış. Puanım, 6/10.

Filmin Konusu: Beş eski Özel Kuvvetler operasyon askeri, Güney Amerika'nın seyrek nüfuslu sınır bölgesinde bir soygun planlamak için bir araya gelir. 5 kişilik bu ekibin hedefi, şiddetiyle tanınan, zengin bir kartelin servetidir. Bu isimsiz kahramanlar prestijli kariyerlerinde ilk defa bu tehlikeli misyonu ülkeleri için değil, kendileri için üstleniyorlardır. Ancak olaylar beklenmedik bir dönüşle birlikte kontrolden çıkmaya başlar. İncelikli planları devasa bir kaosun içinde kaybolup gitmeye başladığı zaman bu beş üstün nitelikli adamın yetenekleri, sadakatleri ve ahlakları, hayatta kalmak için verdikleri zorlu mücadele sırasında kırılma noktasına itilecektir...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bugün kolunuzda hangi saat var corpus36 561 233,755 08/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: nikitherat
Question Hangi maskeyi kullanıyorsunuz Dragon 25 9,889 29/12/2020, Saat: 20:05
Son Yorum: Kecelan
  Aracınızda motor yağı olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz? Neden? papazerigi 121 147,428 09/12/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: Mustafa40
  Hangi takimi destekliyorsunuz ? GeltirBot 127 101,212 24/06/2020, Saat: 15:54
Son Yorum: Perseus
  Aracınıza Hangi Firmadan Yakıt Alıyorsunuz? Niko 42 19,855 04/10/2018, Saat: 12:52
Son Yorum: krub
  Hangi marka meyve suyunu tercih ediyorsunuz? Lord Sparhawk 23 34,418 08/10/2013, Saat: 00:46
Son Yorum: mavi
  Hangi uydu platformu? mckorkmaz 14 21,256 07/10/2013, Saat: 23:45
Son Yorum: Kendineözgü
  hangi notebook? superbadger 53 59,843 28/05/2013, Saat: 22:00
Son Yorum: puchacz
  Dünyanın En Kötü Filmi CELAL İLE CEREN ! yarhasan 2 6,091 31/01/2013, Saat: 20:06
Son Yorum: ahmet67
  son gittiğiniz sinema filmi? errate 10 13,250 23/01/2013, Saat: 17:17
Son Yorum: Fallschirmjäger

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: