Phoenix and Beau Solaris Tıraş Sabunu
Star 
Merhaba dostlar

Bugün sizlere Phoenix and Beau firmasının “Solaris” tıraş sabununu tanıtmaya çalışacağım. Ürünle ilgili yaptığım yorumlar tamamen kişisel olup her ne kadar sürçi lisan ettimse affola.

Öncelikle firmadan kısaca bahsedeyim. Phoenix and beau; 2015 yılında kurulmuş tallow bazlı artisan sabun üreten bir ingiliz aile firması. (Kerry & Sarah Burrows) Bu çekirdek aile el yapımı artisan sabun üretiyor. Ayrıca sadece bir çeşitte olsa balm ları mevcut. Sabunlarının isimleri şöyle sıralanıyor; spitfire, baskerville, albion, sanskrit, solaris, citra royal, unscentend, star noir ve denali. Yazdığım çeşitlerden bazıları baya sınırlı sayıda üretiliyor ve çabuk tüketiliyor. El yapımı sabunlarında tallow, shea butter ve lanolin bulunuyor. Sabunlar firmanın kendi sitesinden ve diğer online satıcılardan temin edilebiliyor.

Sunum: Ürün, 4 oz yaklaşık 115 ml. siyah kapaklı plastik şeffaf bir kutuda karşımıza çıkıyor. Sabun kutunun takriben yarıdan biraz fazlasını kaplıyor ki bu durum fırçayla çok rahat yükleme yapılmasına olanak sağlıyor.

B8jkjG.jpg

İçerik: stearic acid, beef tallow, castor oil, vegetable glycerin, unrefined shea butter, lanolin, distilled water, organic coconut milk, tussah silk, allantoin, vitamin-e, safflower oil and potassium hydroxide

WbjdQ2.jpg

Köpük&Kıvam: Suyu seven kolay köpüren kolay yüklenen yumuşak bir sabun, suyu yavaş yavaş artırdığınızda dolgun kıvamlı kaliteli bir köpük elde ediyorsunuz. Ürün; kıvam olarak yumuşak bir tarzda kremlerden biraz daha sert, cella ya benzer bir kıvamda olduğunu söyleyebilirim.

RQjqP6.jpg

Yastıklama&Kayganlık: Yastıklaması ortalamanın üstü bir sabun, köpüğü kolayca krema kıvamına geliyor ve sönme yapmıyor. Kayganlığı da gayet iyi, uygun jiletle tabir caizse jiletin yağ gibi akmasını sağlıyor.

Nemlendirme: Nemlendirmesi de üst düzeyde, tıraştan sonraki cilt kontrollerimde yumuşak cilt kendini hissettiriyordu. Zaten ürün içeriğindeki lanolin ve shea butter ile nemlendirmede iddialıyım der gibi.

Koku: Tabiri caizse gelelim zurnanın zırt dediği yere  Smile Ürün kapağında; nane, limon ve gül ağacı notaları belirtilmiş. Sabunun kokusu daha önce kokladığım hiçbir kokuya benzemiyor, koku kendine has nitelikte, ürünün limon ve ve gül ağacı notalarının birleşmesinden oluşan kavun kokusuna benzer bir kokusu var, koku; fresh ve net değil, rahatsız edici, ağır ya da kalıcı bir nitelikte değil, ama garip yağımsı bir koku. Koku, sabun kutusunda yoğun hissedilirken tıraş esnasında kendini çok hissettirmiyor tıraştan kısa bir süre içerisinde kayboluyor birde aftershave kullanıyorsanız zaten hissetmiyorsunuz. Ama sabunun kokusunu herkes beğenmeyebilir. Ben ilk başta yadırgamıştım kokuyu ama bir iki tıraştan sonra alıştım.

Genel Görüş: Nemlendirme ve yastıklaması üst düzey, performansı itibariyle gayet başarılı bulduğum bir sabun. Almaya niyetli arkadaşların ürünün numunesini bir denemelerini öneririm. (phoenix and beau sabunlarının 10 ml. numuneleri mevcut) Kokusu itibariyle herkesin severek kullanacağı bir sabun değil.
İnceleme için teşekkürler, koruyuculuk nasıl komşum?
@zeman komşum inceleme için teşekkürler elinize sağlık .
inceleme icin tesekkurler komsu
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Rica ederim komşular. Koruyuculuğu, yastıklama bahsinde anlattım. Sabun dolgun krema kıvamında bir köpük oluşturuyor ve gayet iyi bir koruyuculuk sağlıyor.
Ustad, fırcanın guzelliginden, sabunda guzelmis gibi gelmesin. Eminsin degilmi Smile
(24/10/2016, Saat: 15:48)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ustad, fırcanın guzelliginden, sabunda guzelmis gibi gelmesin. Eminsin degilmi Smile

Smile Smile fırça da sabun da kaliteli ürünler.  Tongue Sabunun rakibi Amerikan artisanlarından ziyade premium sabunlar, yalnız sabunun kokusuz halini merak ettiğimden unscentend (kokusuz) versiyonunu sipariş verdim. kullanınca yorumlarımı ayrıca yazarım.
Inceleme icin tesekkurler, pek yaygin olmayan bir sabun, ambalajini ve koku tanimlarini begenmistim ama incelemenizi okumam iyi oldu cunku bazi firmalar cok guzel koku karisimlarindan itici sonuclar cikarabiliyorlar. Mesela bu koku icin kavuna benziyor dediniz, hemen irkildim. Arko'da da, hangisi hatirlamiyorum, garip kokulu bir tras kremi vardi. Zar zor bitirmistim, bittikten sonra kavun kokusu oldugunu anladim veya ona cok benzeyen bir koku. Kavunu severim ama tras kremi icinde hic sevmedim. Demek bu firmadan uzak duracagiz. Elinize saglik, tesekkurler!
İnceleme için teşekkür ederiz komşum. Güzel inceleme.

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Uzun zamandır bu sabun için bir inceleme yazısı yazayom diyordum ama bir türlü kısmet olmamıştı.

Elimde epey bi Amerikan artisan sabun markası mevcut. Çoğu rotasyonumdadır. Bunların yanında geleneksel markalar da mavcut. P&B ise bu kadar ürünün arasında benim ilk 5'imde yer alır. Yastıklama, kayganlık ve koruyucu tabaka oluşturma noktalarında tam başarı gösterebilen nadir sabunlardan. Çünkü dikkat ediyorum, kayganlık üst seviye olsa yastıklama zayıf kalabiliyor, yastıklama iyi olsa bu sefer kayganlık zayıf kalabiliyor. Bu arada ben sabunları "Load it like you hate it" mottosuyla kullanıyorum. Yani sabunu yüklerken 35 - 45 - 55 - 65 veya 75' e kadar sayarak yükleme yapıyorum (saniye değil!). Bu sabunu yüklerken 55 ila 65'e kadar sayarak yüklüyorum.

Tıraş sonrası hissiyatı ise iddialı oldukları bir nokta. Tavsiyeleri sadece yüzünü bol soğuk suyla yıka ve kurula, ve bunu da sağlıyor gerçekten. İçeriğindeki lanolin ve shea yağına ilaveten, elle özenle seçip kullandıklarını belirttikleri tussah silk de önemli bir etken.

Benim gördüğüm dezavantajı, bir süre kullanmayınca sabunun üzeri şeffaf bir tabaka oluşturuyor ve bunu fırçayla yükleme yaparak almak gerekiyor. Bu şekilde kullanınca yukarıda bahsettiğim özelliklerin bozulduğunu hissediyorsunuz. Enteresandır, bu şekilde olan başka sabunum da yok. İlk üretim partilerde, yeterli süre dinlenmeye (curing) alınmadığı için sabunların kendi kendine gramajının düşmesi sorunu olmuştu. Hatta Maggard Razors bu sabunu ilk partiden alanlara (ben de dahil) 8 dolarlık para iadesi, var olan stoklarında ise ciddi bir indirime gitmişti. Henüz edinmedim ama yeni partiler eğer iyice dinlendirilip güzel kuruduysa belki bu sorun ortadan kalkmıştır.

Ben açıkçası bu sabuna mutlaka bir bakılmalı derim. Göz ardı edilemeyecek kadar kaliteli bence.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 258 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,062,126 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,873 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 855 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,002 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,318 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,468 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,572 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,473 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,879 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: