50 mm. SE Jiletler
(28/10/2016, Saat: 14:59)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Islanmış jilet ömrü tamamlanana kadar kullanın yoksa bekledikçe köreliyor

Üstat, her kullanımdan sonra silkeliyorum, herhangi bir şekilde kurulamıyorum, hiçbir şey değdirmiyorum. Buna rağmen körelir mi diyorsunuz?
geçenlerde 2 3 kez kullandığığm jileti bir ay sonra kullandım körelmişti
Bahsettiğiniz jilet 50 mm. olanlardan değil mi? Çünkü bunlar bildiğim kadarıyla daha kaliteli oluyorlar.
evet bir ay dx e ara verdiğimde karşılaştım
7 tıraş proguard la baya baya iyiydik 2 perde ve rötusla 2 güne bir tıraş olarak fazlasıyla tatmin etti beni lakin sekizincide hafiften tahriş ve bazı sorunlu bölgelerde kılların farklı yönlerde cıkma etkisiylede pek tadı kalmadı nispeten tatminlar diyebilirim lakin zorlamamak gerek sanırım.
Bu hafta kullanmam demiştim ama dayanamayıp 3 gün daha proguard jilet ve Hawk ile tıraş oldum. Proguard'ın toplamda 8. tıraşıydı bugün. Halen tatmin edici sonuç alıyorum. 2 tıraş daha olurum sanırım ama daha sonrasını zorlar mıyım bilmiyorum.

Bu arada haftanın ilk 2 günü de jiletli ustura ve Rocnel SE ile geçti. Yani geçen haftadan sonra bu hafta da SE takıldım. Önümüzdeki hafta biraz DE yapmam lazım yoksa küsecekler.
Razorock Hawk ile kullandığım Feather proguard jiletin bugün 12 ya da 13. tıraşıydı. Muhtemelen 10 'dan fazla kullanmam diyordum ama baktım iyi gidiyor, ben de aynı jiletle ara ara devam ediyorum. Performans halen güzel. Bunda sanırım sakallarımın gür ve yoğun olmayışı da önemli bir etken.
Feather proguard jileti yaklaşık 20 defa (15 'ten sonrasını saymadım) kullandım ve bugün attım. Demek ki bir jileti 3 hafta içi rahatlıkla kullanabileceğim.
Feather Shavette ile 50 mm SE jilet kullanan aletlerin tıraşı arasında ne gibi farklar var arkadaşlar. Feather Shavette ile SE aletlere göre daha yakın tıraş olunması gibi bir durum var mı? Hiç 50 mm SE kullanan bir alet/shavette ile tıraş olmadım ve forumda böyle bir karşılaştırmaya denk gelmedim. Tecrübeli üstatlar aydınlatırsa sevinirim.
Feather shavette ile ciddi anlamda rahat konforlu ve keyifli 7 tıraş beraber olduk feather proguard jiletle lakin diğer @rocnel se5o için bütçe hazırlarken adjustable cıktı yetmedi şimdide se50magneto cıktı bıgün ben şimdi hepsinden istitoken hiçbirini alamıyorum karar da veremiyorum ancak @rocnel hocamın başarılarının devamını canı gönülden destekliyorum sizin sorunuza ciddwn bende ya ıt aramaktayım...

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi