Traş konusunda yardıma ihtiyacım var
Arkadaşlar merhabalar forumda yeniyim.Traş konusunda hiç bir bilgim yok.Bazı terimleri öğrenmem lazım. Smile
Geleneksel traş , modern traş , kartuş , dr jilet  vb. kelimlerin anlamlarını açıklayabilcek varmı.Birde ben hazır traş köpüğü ve 3 bıçaklı jilet ile traş oluyorum.Her traştan sonra yüzüm tahriş oluyor ve batıklar çıkıyor.Artık Berberlerin ettiği traş gibi traş olmak istiyorum.stura sabun fırça vs. nereden bulabilirim.
(27/10/2016, Saat: 22:58)furkan639 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhabalar forumda yeniyim.Traş konusunda hiç bir bilgim yok.Bazı terimleri öğrenmem lazım. Smile
Geleneksel traş , modern traş , kartuş , dr jilet  vb. kelimlerin anlamlarını açıklayabilcek varmı.Birde ben hazır traş köpüğü ve 3 bıçaklı jilet ile traş oluyorum.Her traştan sonra yüzüm tahriş oluyor ve batıklar çıkıyor.Artık Berberlerin ettiği traş gibi traş olmak istiyorum.stura sabun fırça vs. nereden bulabilirim.

Hoşgeldiniz .. Tıraş konusu kişinin cilt yapısının durumuna göre değişiklik gösterir .. Ancak genel olarak Merkür markasının 34c modelini başlangıç için rahatlıkla önerebilirim .. Jilet konusu da yine spesifik bir konu şahsen günlük tıraşta önerdiğim makina ile perma sharp jiletin uyumundan çok memnunum .. Cildiniz özellikle problemli ise ve günlük tıraş olacaksanız herhangi bir ön hazırlık yapmadan bütün aşamalarda soğuk su ( musluk suyu ) kullanmanızı tavsiye ederim .. Sabun krem konusu da yine kişiden kişiye değişen bir durum ancak bizim klasik arko sabun da son derece kaliteli bir üründür çok ta macera aramanıza gerek yok .. İhtiyaçlarınızı forum üyesi de olan impa ticaretten temin edebilirsiniz ..
Hosgeldiniz. Forum logosu na tıklıyorsunuz. Merak ettiginiz, aklınıza gelen, alet edavat, teknik, soru, cozum vs. herseyi forumun ilgili konularında okuyorsunuz.
Hepimiz oyle yaptık. Uykusuz geceler gecti okuduk arastırdık. Ogrendik.
1 hafta form okuma dersinden sonra gorusmek dilegiyle.
Hoş geldiniz. Evet arkadaşlar, lütfen önce bir araştırın, okuyun. Ondan sonra istediğinizi sorun. Kusura bakma arkadaşım, sözüm sadece size değil yanlış anlamayın. Son zamanlarda forumda özellikle yeni üyelerde "hazırcılık" o kadar arttı ki, bu vesile ile bunları dile getirmek istedim. Umarım bana kırılmazsınız.
Hoş geldiniz. Değerli arkadaşlarıma katılıyorum, geleneksel tıraşa başladığım ilk haftalar aklıma geldi de az sabahlamadım bilgisayar başında. Smile

Onun dışında haberiniz olmadığını varsayıp şu siteyi sizinle paylaşmak isterim. En azından bazı terim, teknik, alet, edavat konularını kavrama konusunda işleri epeyce hızlandıracaktır. @Lord Sparhawk üstadımıza sevgi ve saygılarımızla.

http://tiraskeyfim.blogspot.com.tr/
15 Perdede Yakın ve Temiz Tıraş Uzmanı
Hos geldiniz, bende arkadaslara katiliyorum temel bilgiler icin forumun ilgili basliklari degerli bir kaynak..iyi forumlar.
Ben sadece terimlerin kelime anlamanı istedim sizden.Zaten bulabilseydim sormazdım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Video Günlük traş/cilt problemi/pahalı makinalar gidavcak 14 9,995 03/02/2018, Saat: 21:11
Son Yorum: turkoglum13
  Hassas cilt ve seyrek sakal için jiletli traş makinesı tavsiyesi yusufk122 92 55,270 21/08/2017, Saat: 22:52
Son Yorum: kral arthur
  Tras Ekipmanı Sıralaması Hakkinda. ugurkatana 3 3,915 20/03/2017, Saat: 15:13
Son Yorum: ugurkatana

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: