Outdoor Camping Trekking
sayın @arapaho komşum "bestmade.co linkinde ki tavayı gördüm galiba, yemek pişirmiştin"
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
(27/10/2016, Saat: 18:03)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sayın @arapaho komşum "bestmade.co linkinde ki tavayı gördüm galiba, yemek pişirmiştin"

Hayır, bendeki Lodge @pisporsuk komşumSmile
Yurtdışı tam aradığımı bulamadım açıkçası. Hala bir çelik istiyorum ama şimdilik Lava' nın 16 cm döküm tavasını aldım. Hediye çeki vs.. vardı, kargo da hızlı getirdi zaten beklemedim fazla.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid159152

Döküm tava tecrübesi edineceğim bakalım. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim @Arapaho.

@ihtilaf, biraz geç oldu ama bildiğim kadarıyla aktararım. Döküm demir tavalar dediğiniz gibi eti güzel pişiriyor, lezzet olarak mangala yakın sonuç veriyor. Mikrodalga gibi yerler hariç her türlü ısı kaynağı (elektrik, fırın, kömür&odun ateş, gaz ocak vs..) kullanılabiliyor. Yemeği ocakta hazırlayıp sonra fırına verebiliyorsunuz. Bu döküm tavalara "seasoning" uygulamak gerekiyor yalnız, hem yapışmayı hem de tavanın paslanmasını önlemek için. O yüzden biraz meşakatli. Deterjanla veya bulaşık makinesinde yıkanmıyor.

Tabii bunlar kaplamasız olanlar. Emaye kaplı olanlarda işler değişiyor.
Haydi hayırlı tıraşlar...
@OnLyTNT komşum, yerinde bir tercih yapmışsınız, Lava iyi markadır, kalitelidir. Zaten incelemişsinizdir, biliyorsunuzdur, yine de bazen benim hanım da bazen es geçiyor; balık ya da et pişirin tavanızda. Balık pişirirseniz, ne yaparsanız yapın ete kokusu geçiyor.
Ben de lava ızgara tava kullanıyorum ve çok memnunum. Bildiğim kadarıyla 3 kat emaye kaplı ve seasoning yapmaya gerek kalmıyor, deterjanla yıkanabiliyor. Bu üründen memnun kalınca 3 farklı boy tenceresini de aldım ve çok güzel pişiriyorlar yemekleri.
Kısaca eti lezzetli yemek isteyen herkesin denemesi gereken bir ürün olduğunu düşünüyorum döküm ürünlerin.

Lava nın fabrikasının Eskişehir de olduğunu ve hammadde olarak dünyanın en kaliteli celiklerinden kullandığı için (sitesinde öyle yazıyor yani ben sitenin yalancısıyımSmile ) denedim ve çok memnunum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fotokapan, outdoor güvenlik tavsiyesi. laktik 13 10,516 17/03/2020, Saat: 18:15
Son Yorum: Legend

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: