Tıraş Dışı En Son Ne Aldınız?
(09/03/2017, Saat: 10:58)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunu da hafta sonu aldım. Beklediğimden çok daha iyi. 300₺ altı alınabilecek en iyi dolma kalem olduğunu düşünüyorum.

Güzel günlerde kullanın üstat.
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Cihan Bey,

Kalemi güzel günlerde kullanın. Instagramınızda görüp buraya geldim, yanılmamışım. Pek kalem merakım yoktur ama artık toplantılarda veya imzalarda kullanmalık şık ama genç işi bir kalem arıyorum. Kaleminizi çok beğendim. Nereden ve kaça aldınız? Amazonda 30 dolar civarında ama stokta yok. amazon.de 'de 36 EUR civarında. Siz bir kalem meraklısısınız sanırım. Anlamayan ve pilotlar tükenmezler dışında özel kalem olarak kullanacak birine bunu tavsiye eder misiniz? veya edeceğiniz başka kalem var mıdır?

selamlar,

(09/03/2017, Saat: 10:58)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunu da hafta sonu aldım. Beklediğimden çok daha iyi. 300₺ altı alınabilecek en iyi dolma kalem olduğunu düşünüyorum.

rtnhmx.jpg
(09/03/2017, Saat: 11:24)DeaKeN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel günlerde kullanın üstat.

Teşekkürler komşum.

(09/03/2017, Saat: 12:19)koftemofte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cihan Bey,

Kalemi güzel günlerde kullanın. Instagramınızda görüp buraya geldim, yanılmamışım. Pek kalem merakım yoktur ama artık toplantılarda veya imzalarda kullanmalık şık ama genç işi bir kalem arıyorum. Kaleminizi çok beğendim. Nereden ve kaça aldınız? Amazonda 30 dolar civarında ama stokta yok. amazon.de 'de 36 EUR civarında. Siz bir kalem meraklısısınız sanırım. Anlamayan ve pilotlar tükenmezler dışında özel kalem olarak kullanacak birine bunu tavsiye eder misiniz? veya edeceğiniz başka kalem var mıdır?

selamlar,

Öncelikle teşekkür ederim. Ben bunu Panel Kırtasiye'den 235 TL ye aldım. Eğer dolma kalem kullanmaya yeni başlayacaksanız size Lamy Safari tavsiye ederim. Özellikle uçları değişebildiği için kolaylık sağlar. Uç olarak M uçla denemeye başlayabilirsiniz. Ben yazım küçük olduğu için F uç tercih ediyorum.
https://instagram.com/buyukkotukurt/

rtnhmx.jpg

Hocam öncelikle güle güle kullanin, cok güzel! Bende ayni kalemin Broad uclu olani var. Son derece rahat yaziyor, mürekkebi görmek de guzel. Bazi kagitlarin uzerinde Broad kalin kaciyor, medium mu alayim diye de dusundum, ama o da ayni derece rahat mi bilemiyorum. Sizinkinin ucu nedir?

Ben yazarken ses cikaran, sürtünme hissi veren (scratchy) kalemlerden nefret ederim, kursun kalemi sevmem, keceli kalemle yazamam. Tavsiyeleriniz varsa bilmek isterim.
Kalem meraki olanlara tavsiye edecegim site: https://www.gouletpens.com/

Fiyatlarin en ucuz oldugu yer degil, ama cok cesit var. Youtube'da surekli tanitim ve soru-cevap viedolari oluyor. Firmanin ilk kuruldugu zamanlari biliyorum, evin yatak odasindan yayin yapiyordu, simdi ciddi buyumusler, kalemle ilgili her tur aksesuar vs bulabileceginiz ayrica sorulariniza da cevap bulabileceginiz bir site. Bakmadan gecmeyin.
@cihankeskin güzel günlerde kullanın dolmakaleminizi. Bir dolmakalem aşığı olarak burada da dolmakalem seven insanlar olduğunu görmek çok güzel. Ancak bir dahaki sefere alım yapmadan önce konuşalım, daha uygun fiyatlara bulabileceğiniz yerleri severek paylaşırım.
@DarthVader gouletpens amerikada dolmakalem işine kendini adamış bir karı-koca tarafından işletiliyor ve sample işini çok güzel yapıyor. Fakat aynı tıraş camiasında olduğu gibi dolmakalemde de Türkiye olarak Amerika yerine Avrupa'dan alışveriş yapmak daha uygun fiyatlı ve garantili oluyor. Söz gelimi Avrupa sitelerinde 7 pound kargo ücreti öderken Goulet gibi amerikan sitelerinde 40 dolar ödüyorıuz. Goulet'in youtube incelemeleri ve blogu ise bahsettiğiniz gibi çok faydalıdır.
Yeri gelmişken bahsetmek isterim Türk bir kaç dolmakalem blogumuz daha var, yabancı bloglardan çok daha ayrıntılı ve teknik bilgi elde edinebileceğiniz : writetomeoften/banasikcayaz, mürekkepfaresi, yazmak keyiftir bunlardan sadece üçü.
(09/03/2017, Saat: 13:37)FurkanY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cihankeskin güzel günlerde kullanın dolmakaleminizi. Bir dolmakalem aşığı olarak burada da dolmakalem seven insanlar olduğunu görmek çok güzel. Ancak bir dahaki sefere alım yapmadan önce konuşalım, daha uygun fiyatlara bulabileceğiniz yerleri severek paylaşırım.
@DarthVader gouletpens amerikada dolmakalem işine kendini adamış bir karı-koca tarafından işletiliyor ve sample işini çok güzel yapıyor. Fakat aynı tıraş camiasında olduğu gibi dolmakalemde de Türkiye olarak Amerika yerine Avrupa'dan alışveriş yapmak daha uygun fiyatlı ve garantili oluyor. Söz gelimi Avrupa sitelerinde 7 pound kargo ücreti öderken Goulet gibi amerikan sitelerinde 40 dolar ödüyorıuz. Goulet'in youtube incelemeleri ve blogu ise bahsettiğiniz gibi çok faydalıdır.
Yeri gelmişken bahsetmek isterim Türk bir kaç dolmakalem blogumuz daha var, yabancı bloglardan çok daha ayrıntılı ve teknik bilgi elde edinebileceğiniz : writetomeoften/banasikcayaz, mürekkepfaresi, yazmak keyiftir bunlardan sadece üçü.

Evet maalesef alisveris icin öyle. Bilgilenme icin veya baska yerde bulamadiginiz urunler icin dusunulebilir. Son derece sempatik insanlar ikisi de. Bloglar icin tesekkurler.
(09/03/2017, Saat: 12:57)DarthVader Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam öncelikle güle güle kullanin, cok güzel! Bende ayni kalemin Broad uclu olani var. Son derece rahat yaziyor, mürekkebi görmek de guzel. Bazi kagitlarin uzerinde Broad kalin kaciyor, medium mu alayim diye de dusundum, ama o da ayni derece rahat mi bilemiyorum. Sizinkinin ucu nedir?

Ben yazarken ses cikaran, sürtünme hissi veren (scratchy) kalemlerden nefret ederim, kursun kalemi sevmem, keceli kalemle yazamam. Tavsiyeleriniz varsa bilmek isterim.

Bendeki F uçlu. Kuru bir mürekkeple (Montblanc) kullandığım halde scratchy olduğunu söyleyemem. Yine de aşırı akışkan değil. Daha sulu bir mürekkeple hiç sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

(09/03/2017, Saat: 13:37)FurkanY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cihankeskin güzel günlerde kullanın dolmakaleminizi. Bir dolmakalem aşığı olarak burada da dolmakalem seven insanlar olduğunu görmek çok güzel. Ancak bir dahaki sefere alım yapmadan önce konuşalım, daha uygun fiyatlara bulabileceğiniz yerleri severek paylaşırım.

Teşekkürler komşum. Evet çok ucuza almadığını ben de biliyorum ama o gün kalem alasım geldi ve aniden almaya karar verdim. Hatta @chinaski komşuma aldırdım hemen onun evinin orada olduğu için. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Alıp kaybettiğimiz, attığımız, ödünç verdiğimizde dönmeyen bütün ballpointleri, gelpointleri düşününce bir iki aya o fark kapanır gider komşum zaten, daha sonraki alacaklarınız için aklınızda bulunsun diye dedim sadece selam babında Smile Güzel günlerde güle güle kullanın, güzel şeyler yazsın hep umarım Smile
@cihankeskin yeni oyuncakların hayırlı ve uğurlu olsun, güle güle kullan (oyna) komşum Smile Öte yandan bugün tam Pelikan Twist siparişi verecekken senin yeni dolma kalemi görünce (zaten istediğim renk stokta yoktu) vazgeçtim. Hocam, bunun içinde bir de led lamba olsa gecenin karanlığında bile yazar Smile Smile Smile
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Enstrüman çalan geleneksel tıraş üyeleri rewolwer_ 49 41,036 17/10/2023, Saat: 00:05
Son Yorum: ohtararan
Thumbs Up Askerlikte Tıraş Nükleer 114 40,772 19/05/2021, Saat: 00:08
Son Yorum: Fenotip
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,553 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Uçakta kabin bagajında tıraş aleti taşınabiliyor mu? ismailinbiri 24 16,052 02/05/2020, Saat: 14:38
Son Yorum: blueshadov
Information Geleneksel tıraş gerçekten iyi mi,bilmiyoruz. ahraz 24 13,811 16/02/2018, Saat: 02:45
Son Yorum: arbenar
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,171 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Yurt dışı Para Çekme İşlemi ohtararan 4 6,445 02/03/2016, Saat: 16:19
Son Yorum: mancho
Question Kredi Kartı olmadan Yurt dışı alışveriş yapılabilir mi? flame2013 8 10,540 10/07/2014, Saat: 20:58
Son Yorum: zorba58
  Gündem dışı:Kanarya aminoasid 22 20,902 28/03/2014, Saat: 02:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Geleneksel Tıraş forumunun reklamı ilkerxxx 6 11,733 09/10/2013, Saat: 21:46
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: