Tıraş Dışı En Son Ne Aldınız?
Vay vay vay. Solo Turk.
Harika.
qrae5i.jpgKesinlikle tavsiye ediyorum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(06/02/2017, Saat: 09:39)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Humidorum için ucuz ve pratik bir nem ve ısı ölçer.

c307f7ce57aa2a85819291007f2548b9.jpg

Merhaba komşum, ürünü nereden ne kadara aldınız acaba? Doğru gösteriyor mu denediniz mi?
(20/03/2017, Saat: 14:55)Hakann Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşum, ürünü nereden ne kadara aldınız acaba? Doğru gösteriyor mu denediniz mi?

Merhaba komşum. Ürünü hepsiburada 'dan 20 TL. civarına almıştım. Humidorun üzerindeki analog nem ölçere alternatif olsun diye aldım. Ilk zamanlar 10 birim kadar aşağı gösteriyordu. Tabi hangisi doğruydu bilmiyorum. Son zamanlarda gördüğüm kadarıyla her ikisi aşağı yukarı aynı değeri gösteriyor.
(19/03/2017, Saat: 21:14)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: qrae5i.jpgKesinlikle tavsiye ediyorum.

@korgunv komşum afiyet olsun bende yeni tanıdım şekersiz ve harika bir tadı var ;

(20/03/2017, Saat: 20:04)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşum. Ürünü hepsiburada 'dan 20 TL. civarına almıştım. Humidorun üzerindeki analog nem ölçere alternatif olsun diye aldım. Ilk zamanlar 10 birim kadar aşağı gösteriyordu. Tabi hangisi doğruydu bilmiyorum. Son zamanlarda gördüğüm kadarıyla her ikisi aşağı yukarı aynı değeri gösteriyor.

Analog olanın kalibrasyonunu yaptıysanız ve aynı gösteriyorlarsa doğrudur komşum.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(22/03/2017, Saat: 08:08)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Analog olanın kalibrasyonunu yaptıysanız ve aynı gösteriyorlarsa doğrudur komşum.

Biliyorum komşum ama humidorun içindeki analog nem ölçerin arkasında bir ayar vidası göremedim. Bu nedenle şimdiye kadar herhangi bir ayar veya tuz testi yapmadım.
@Hakann komşum yazmayı unutmuşum, dijital nem ölçere tuz testi yapmıştım. Test sonucu olması gereken değere ulaşmıştı. (%75 civarı) Yani ürün doğru çalışıyor diyebilirim.
Dün yine baktım, her iki nem ölçerde birbirine yakın değeri gösteriyor. Teyit için humidorda 2 adet nem ve ısı ölçer olmasında fayda var.
Teşekkür ediyorum cevabınız için, tuz testi nedir acaba? Nem ölçerler için bu şekilde bir ayar verme işlemi mi yapılabiliyor.
(23/03/2017, Saat: 10:46)Hakann Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ediyorum cevabınız için, tuz testi nedir acaba? Nem ölçerler için bu şekilde bir ayar verme işlemi mi yapılabiliyor.

Bir yerden de alıntı yaparak şöyle izah edeyim:

Hümidoru ya da higrometreyi (nemölçer) yeni aldıysanız kalibre etmeniz gerekir. Bazı higrometreler kalibre edilmiş olarak geliyor ama yine de güvenmeyin. Bu arada her higrometre kalibre edilemeyebiliyor. Kalibre edilebilen analog higrometrelerin arkasında saatçi tornavidası ile ayar yapabileceğiniz bir mekanizma vardır. Sayısal higrometrelerde ise tuşlar yardımı ile kalibrasyon yapılabilir. Kalibrasyon sürecinden kısaca bahsedeyim:

1. Bir pet su şişesi kapağına 1 tatlı kaşığı ya da yarım çorba kaşığı sofra tuzu doldurun.
2. Sonra kapak içerisindeki tuzu ıslatın. Burada dikkat edin, tuz çözülmemeli, balçık kıvamında olmalı.
3. Higrometrenizi ve ıslattığınız tuz ile dolu kapağı ya kilitli bir poşet içerisine ya da hava almayan tupperware tarzı bir saklama kabına yerleştirin.
4. Hazırladığınız poşeti/kabı güneş ve ısı almayan bir ortama bırakın.
5. En az 9-10 saat sonra higrometrenizin %75'i göstermesi lazım. Eğer öyle değilse higrometrenizi %75'e ayarlamalısınız.
6. Ayarlamayı yaptıktan sonra işlemi tekrar edip, sağlama yapabilirsiniz.

Higrometrelerin kalibrasyon sıklığı ise değişken bir konu, ortamdaki değişiklikler, higrometrenin kalitesi, zaman aralığı gibi konular kalibrasyonu etkiler. 3-4 ay gibi aralıklarla kalibrasyon yapabilirsiniz. Kaliteli higrometrelerde eğer dış değişkenlerde de radikal bir değişiklik olmuyorsa, senede bir kalibrasyon bile yeterli olabilir.

Bu arada, "Boveda" denilen humidor nemlendirme ürünleri var. Bunların kullanımı şart değil ama temin ederseniz kafanız rahat eder. Çünkü bunlar nemi otomatik ayarlıyor. %69 veya %72 olanları tavsiye ederim. Humidorda bulunan her 25 dal (puro) başına 1 adet boveda poşeti yeterli. Boveda poşetlerinin birkaç aylık ömrü var. Bu süre sonunda ya yenisini alıyorsunuz ya da kullandığınız poşeti şarj ediyorsunuz. Dediğim gibi şart değil ama internetten bir araştırın derim.
20910cm.jpg
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Enstrüman çalan geleneksel tıraş üyeleri rewolwer_ 49 41,578 17/10/2023, Saat: 00:05
Son Yorum: ohtararan
Thumbs Up Askerlikte Tıraş Nükleer 114 41,813 19/05/2021, Saat: 00:08
Son Yorum: Fenotip
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,645 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Uçakta kabin bagajında tıraş aleti taşınabiliyor mu? ismailinbiri 24 16,612 02/05/2020, Saat: 14:38
Son Yorum: blueshadov
Information Geleneksel tıraş gerçekten iyi mi,bilmiyoruz. ahraz 24 13,974 16/02/2018, Saat: 02:45
Son Yorum: arbenar
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,180 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Yurt dışı Para Çekme İşlemi ohtararan 4 6,477 02/03/2016, Saat: 16:19
Son Yorum: mancho
Question Kredi Kartı olmadan Yurt dışı alışveriş yapılabilir mi? flame2013 8 10,604 10/07/2014, Saat: 20:58
Son Yorum: zorba58
  Gündem dışı:Kanarya aminoasid 22 21,048 28/03/2014, Saat: 02:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Geleneksel Tıraş forumunun reklamı ilkerxxx 6 11,784 09/10/2013, Saat: 21:46
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: